• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Probaj bar jen dio sa ranijim sortama fao 300.A jesen če bit tak kaj uvijek kiša i blato.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,151
jučer završena sijetva posijao 1.5 kj fao 200 i 300 a kukuruz koji je sijan prije kiša oprskan je trawelom i motikanom
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
kod mene je samo 1ha ostao u zivotu, a ostalo moram presijati ,imislim da bi bilo uredu fao 300, medjutim nikada nijesam sijao ispod fao 500 pa neznam kakav je rod.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Slike od pripreme jučer:



Tu je posijan P911 na površinu od 1.7 kj.

I danas smo još posijali 3kj. za silažu, a sijao se P0725:


Ostalo je još nekih 2 kj. za uzorati, pripremiti i posijati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
A šta ćeš moraš raditi onako kako možeš. Na prve dvije slike je prođeno sa rd prije mjesec dana i trava je bila tolika da sam prvo išao malčerom pa onda prešao sa rd. A na trećoj slici je malo teža zemlja, ali se svejedno lijepo uredilo.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Pozdrav
Pitanje, prošle godine čini mi se da netko je od forumaša naveo da miješa laudis i tarot, da li ima neka doza ili se može miješat kolićina jednog i drugog koliko nam treba za površinu po uputstvima proizvođaća?
Prošle godine sam bio izuzetno zadovoljan samo sa laudisom spržio je sve korove osim divljeg zoba i divljeg sirka, srećom ga je bilo malo pa sve u svemu ispalo je super, a predprošle godine sam špricao lumaxom ali sam morao u korekciju sa tarotom jer lumax je spržio samo širokolisnate korove, a na toj parceli izbio je divlji sirak kao salata ali ga je tarot u korekciji spržio u korijen.
Zato bi ove godine provao ujedinit laudis i tarot pošto sam se uvijerio da je laudis odlićan za širokolisnate i pojedine uskolisnate, a tarot za ove uskolisnate koje ne laudis uspije spržit.
Ako je već netko imao iskustva sa tom kombinacijom neka navede svoja iskustva.
Hvala
Lp
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ću ove godine ići sa kombinacijom Laudis + Equip pa čemo vidjeti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ospricali 20 jutara prije 5 dana s motivelom i cambiom. Rezultat cambia se sutra dan vidio a pored motivella je sva uskolisna nastavila rast i drzi se kao da nije nicim prskana.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Kolika je cijena ove tvoje kombinacije kod tebe?

Equip je ove godine pojeftinio, prosle godine je bio 198 kn/litra, sada je 172 kn/litra u litrenom pakiranju, i 166 kn/litra u pet litarskom pakiranju (karnisteru). Doza je 2l/ha . Cijene su u Brazdi u Virovitici. Ja sam prskao neki dan sa kombinacijom Equip + Banvel, sad čekamo rezultate :icon_keel: Banvel je 252 kn/litra, a doza je 0,5 l/ha, a proširuje djelovanje na širokolisne korove.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ospricali 20 jutara prije 5 dana s motivelom i cambiom. Rezultat cambia se sutra dan vidio a pored motivella je sva uskolisna nastavila rast i drzi se kao da nije nicim prskana.

Dakle Motivel nula bodova a ja baš danas kupio :(
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Našao sam BC 574 na akciji po 280 kuna, ovih dana sijem, valjda će dozrijeti :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh