• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
eto gotov je i video
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=nWl9zILTwWM&feature=youtu.be[/YT]
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Ja sa mojom sijem tako da kad zavrtim kotač jedan krug čujem 7 klikova, to ispadne svakih 25 cm, mene zanima na koji broj otvorite gnojivo?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
na koji razmak sijete kukuruze i na kojim zupčanicima ti je lanac

Na lančaniku na sjetvenoj osovini (to je tamo di su 3 lančanika na najmanjem), a na lančaniku na osovini kotača isto na najmanjem. To je prema uputama razmak 20 cm
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Pozdrav izbio je divlji sirak kao salata ali ga je tarot u korekciji spržio u korijen.

A zašto ne špricaš samo sa tarotom. Meni je jedne god uništio sve. Inače sam špricao sa zemljišnim herbicidima do sada ali ove god ču jedan dio sa tarotom
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ekipa s čim planirate u prihranu preko lista? Ja sam pognojio predsjetveno koliko i inače i nikad još nisam prihranjivao kasnije, ali me sad strah da nije došlo do ispiranja tog gnojiva zbog tih silnih kiša. Da li prihranivati s otopljenom ureom ili ima nešto bolje?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Lani sam špricao sa fertinom R i pokazalo se odlično pa ču i ove god. Išao sam sa najslabijom dozom( 3%).
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
kod mene je lanac na največem zupčaniku i tak dobro sije na nekih 20 cm gnojivo je pušteno na 15 a negdje sam dokraja pustil
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kod mene je isto na najmanjem zupčaniku i naprijed i nazad....još nešto, kada recimo poslije špricanja idete u kultivaciju kukuruza,ja sam planirao ovih dana a špricao sam kukuruz prije 9 dana
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Jeli vam teško prebrojiti zube na zupčaniku. Na sjetvenoj osovini ima 8, 10, i 13 ili 15, sada neznam točno. Otraga ima par večih i par manjih 13 i 15. I onda će sve biti jasnije. Ja sam išao na 8-13 i 8-15.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
A zašto ne špricaš samo sa tarotom. Meni je jedne god uništio sve. Inače sam špricao sa zemljišnim herbicidima do sada ali ove god ču jedan dio sa tarotom

A neznam kako on dijeluje na širokolisnate korove a za laudis sam siguran da je smrt za širokolisnate.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
kod mene je isto na najmanjem zupčaniku i naprijed i nazad....još nešto, kada recimo poslije špricanja idete u kultivaciju kukuruza,ja sam planirao ovih dana a špricao sam kukuruz prije 9 dana

ja idem najranije 14 dana nakon prskanja a prskam sa trawelom i motikanom
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Dali se može sa dikambom mješat i folijarno gnojivo? dali je tko to probo?
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Koliko je velik kukuruz? Zašto sada folijarna prihrana? Moj savjet je sada riješiti korove pa nakon dva tjedna kultivacija i odmah nakon kultivacije prva folijarna prihrana fomulacijom koja ima naglašen fosfor. Zatim nakon 10-ak dana druga folijarna prihrana izbalansiranim sadržajem hranjiva uz dodatak cinka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Dali se može sa dikambom mješat i folijarno gnojivo? dali je tko to probo?

Koliko ja znam poželjno je dodavati folijarno đubrivo prilikom svakog hemijskog tretiranja u okviru nege useva. Prehrana preko lista pomaže gajenoj biljci da preboli šok, a na korovu ubrzava usvajanje herbicida.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Danas obavljena 1. kultivacija s prihranom 120 kg/ha KAN, slijedi još jedna s prihranom. Jedno prskanje nakon nicanja s provjerenom kombinacijom Lumax+H2O.
 

Prilozi

  • WP_20140527_002.jpg
    WP_20140527_002.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 132
  • WP_20140527_003.jpg
    WP_20140527_003.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 134
  • WP_20140527_004.jpg
    WP_20140527_004.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 125

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako Bog da, mi ćemo sutra završiti sa sjetvom kukuruza, bit će punih 30 kj posijano.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh