• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Koban T je odradio radnju prepresuper , zadovoljan 100%, dozu treba stavljati kak ti piše na lganijim tlima manju na težim tlima full dozu , prošle godine sam stavljal na teža tla ovu manju dozu i nije bilo dobro , ove godine sve napravljeno po ps-u i to je to, nemaš tu kaj , nisam dodaval nikaj :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam išel s 2l/ral + 3 dlc deharbana, kukuruz u fazi 3 lista. u subotu budem vidio rezultate.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
MATIJA CASE mora se priznat ,da jako dobro pratiš ,,,,,baš sve i max kaj vrijeme dozvoli iskoristiš i eto rezultata,,,imaš dobru zemlju ,ne smeta je ni preveč kiše jer je sipo pjesak ,se joj daš na vrijeme ,,ali kad si počel sa sjetvom? Mnogi su se zgražali da kaj ponorevati tak rano,,,,a kak je sad,?I reci mi zbog ovog traktora ,,,,jel imaš u obitelji kojeg Antu,,,
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
A koliko vode na hektar. I da li znaš koja je cijena fertine R?

Na 1 ha 400 litara voda i 12 litara fertine. Lani je bila litra oko 9 kn u petrokemiji. jedino nesmiješ špricati po suncu jer češ spaliti kukuruz.

Dečki moji možda i je neka infuzija ali digne kukuruz samo tako. Špricali su moji susjedi sa drugim preparatima i govorili kako je njihovo puno bolje ali vidjelo se na kraju.
Kultiviranje je kod mene obavezno sa 150-200 kg kana po kj
Danas posijano zadnje ako nebu presijavanja. Sve pajdaš. Ovak kasno ga nikad nisam sijao ali ranije nije išlo. sad sve ovisi onom gore šta bude rekel
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
dečki moji ova će godina biti jako teška bar u mojim krajevima,,najveći su problem gnojiva koja su isprana od silnih kiša,ja sam recimo na 1ha bacio 250kg uree i 300kg 15-15-15 a kukuruz žut kao limun,oprskan je i planiram ovih dana u kultivaciju sa oko 100kg kana po kj neznam dali bi bilo pametno poslije kultivacije odraditi i jednu prehranu preko lista i jel možete preporučiti nešto i koliko ide pošto kukuruz nisam nikada prihranjivao preko lista
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Danas završena sjetva, posijano 120 kj sve pioneer. 85 vreća V74, 55 vreća N01, 55 vreća Y12, i 3 vreće promotorskog P0105.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Novajlija,nebude ništa od tog BC-a 572,što nisi zamijenio za neki manju grupu?
Oliver,zašto toliko ureje bacaš?Ja u opče ne koristim ureju,rijetko kada i to u malim količinama.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
na taj komad sam išao sa tom količinom pošto tu zemlju radim dosta dugo i znam da vapi za dušikom jer je nošena na analizu...a i zbog moguće suše,na druge zemlje nije išlo toliko a negdje i ništa.iako nesijem puno ali mi je zemlja dosta razbacana po komadićima pa je ima svakakve
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ne mora bit da neće bit ništa. čudna je godina. ja sam prije par dana završio sjetvu, fao 550, 5 kj. zadnji što sam radio skoro je izvirio, klica ko prst. doći će malo kasnije, bit će malo vlažniji, ali će ga bit. tj, barem se nadam.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ja jucer presijao 2ha fao 300 pkb stanisa, ostalo jos 3ha to cekam da se zemlja jos osusi. psenica tritikale i jecam bili pod vodom, nijesu povaljani pa dali ce sta bit neznam
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Sad sam ošprico -lumaxsom ,fertinom R,0.3l mlika, sve mi je bilo u šprici 3 dana-(rosa,kiša,vjetar-nemoš) oće šta od tog bit? Jedino što znam da će danas biti naj veći stol u Hrvata -VELIKA U 5 h.-AJMO SVI !
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Prihranjivao netko folijarno kukuruz Ureom, učinci, koncentracija?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Za IMT kultivator nije velik:
p.s. slika nije od ove godine.
 

Prilozi

  • 4.6.12 kukuruz.jpg
    4.6.12 kukuruz.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 214

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Hehehe, jos da je imt 555 i mozes u metlicenju rajcovat :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh