• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
kultivacija zadnje sijanog kukuruza i taj se patio sa korom jako , sad dobio zraka i ima da šiba sa rastom...:D




 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema do S opruga....:)

Glede onog kukurza, to se kultivira i po noći kak se god sjetiš! Kultivira sam ja kukuruz veličine zadnjeg blatobrana na 539 pa je išlo, a gde nebi ono išlo!! :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ja vrlo malo gnojim, 100 kg NPK 15 u sijačici, po jutru, stoga idem 2x u kultivaciju, 1.put 120-150 kg kana na hektar i drugi puta 100 kg ureje na hektar.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Bolje je iti prvo s KAN-om u kultivaciju, zatim s UREA-om? Ja sam ove god. 1. išel s ureo-m, 150 kg/ha, a sad za koji dan idem s kanom 200 kg/ha.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj tjedan ću proći drugi puta sa kultivatorom, i prihraniti sa 50kn KANa po jutru (još razmišljam o toj opciji), a prvi puta sam bacio 120kg N30, talijanske, po jutru.......i predsjetveno rasipačem 150kg 15ice.....još da je 15ica išla u sijačicu......

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo 3 komada po redu je malo. Ali to kod kolege nije ni bitno posto samo rahli zemlju.

Znam, tvornički kultivatori imaju 5-6 komada u jednoj medredici, ali ja sam mislio na ovu preradu kod IMT i OLT kultivatora, srednaj motika ostaje originalna, a iza se dodaju 2 S opruge umjesto onih britvi koje sam sječu kukuruz i to onda bude to bez ikakvih problema.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
S opruge nebi menjal više za ništ , to je zakon kaj drugo reči, lepo dreže drača i još lepo malo ogrne kukuruz, ma milina :D
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,193
Meni su na mom Imt kultivatoru one obične močice, morat ću nagovoriti oca da napravimo s opruge jer mi se više sviđa njihov učinak.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
S opruge nebi menjal više za ništ , to je zakon kaj drugo reči, lepo dreže drača i još lepo malo ogrne kukuruz, ma milina :D

Gdje ima jeftino s opruga,dali su iste za sjetvospremac i za kultivator?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Iste su ko i za sjetvospremač, barem sam ja iste ugradio an IMT kultivator.
Kod mene su najjeftinije u Agroservis trgovini, nekih 75 kn s nožem+ par kn nosač.

Učinak je točno ovakav kak Matija veli, nema do njih! :)
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Radio sam sam kultivator,stavio nekadasnje sa konjskog ogrtaca pa nisam bas zadovoljan ucinkom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,711
JUčer sam obišao kukuruz sijan 12. i 16. travnja, Drava i Y12. Kukuruz ima 4 do 5 listova a tako se lijepo žuti da je milina gledati. Ako ovaj tjedan bude lijepo hitno u kultivaciju i prihranu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,467
Poceo danas spartat prvi sijan kukuruz 11. 4

lfkz8w364igqon89bfc.jpg
[/URL
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Kojom brzinom i kako podesiti rasipac umjetnog gnojiva megametal sa onim nastavcima za kukuruz da baca 100kg gnojiva na hektar sa traktorom Imt 533
LP
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
NNEWHOLLAND lijep kukuruz nema šta.
Kod nas ima svačega, nikada tako šarena situacija po poljima nije bila.

Pitanje, jel tko koristio ureu folijarno u kukuruzu? Mišljenja, savjeti, iskustva?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,711
Na tom rastipaču probaj na oznaku 3 i u prvoj. Samo je pitanje da li će ti solidno bacati na krajnje cijevi. Ja sam si dok sam ga koristio ostavio samo dvije cijevi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh