• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Ovo je slikano prije 10 dana a danas bio al nisam imo aparat da slikam šteta 90-95%.

IMG_0511.jpg
[/url]








adult image[/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jučer sam malo obilazio i evo što sam vidio.

Sijao sam uslužno Pioneer hibride do moje njive, a na mojoj njivi je OSSK i svinje su susjednu njivu potamanile, nema par stabiljak gore, a moja nije taknuta, eto što to govori!

A da napomenem, nije to jedini primjer, ima ih koliko hoćeš. Pioneer im je najslađi, BC ne diraju isto toliko, rijetko koji hibrid, a s OSSk nema problema.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,162
Seat Ovo je strahota za vidjeti! Jel njiva ograđena? Ja imam 18 kj. posijanih i za sad ništa nisu dirali i naravno sve je u el. pastiru. Kažu lovci da još neće zbog šljiva ili čega već.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Jučer sam malo obilazio i evo što sam vidio.

Sijao sam uslužno Pioneer hibride do moje njive, a na mojoj njivi je OSSK i svinje su susjednu njivu potamanile, nema par stabiljak gore, a moja nije taknuta, eto što to govori!

A da napomenem, nije to jedini primjer, ima ih koliko hoćeš. Pioneer im je najslađi, BC ne diraju isto toliko, rijetko koji hibrid, a s OSSk nema problema.

evo vepar ti je dal odgovor kaj si točno posijal ako nisi sam skužil kakvu robu od kuruze imaš
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Ma nije ograđeno nemoš se ti sa majmunima dogovorit za el. pastir imaju svoja pravila . Površina ove njive je 1.5kj a kukuruz je os596. Sada treba ih stisnut za oštetu od osiguranja.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Tako je BC baš i ne,mi imamo polje do šume i dok smo sijali pioner uvijek su tamanili,pa je netko rekao da BC neće,pa smo probali i istina,od tad samo BC,a za silažu KWS MIKADO,sad koja je razlika Boga pitaj
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Meni su usle i na Pioneer i na OS .... Upravo sada sam isao obici sam sa pesom bez obzira koliko sam svjestan da je to opasno, al sam se ugodno iznenadio kad sam primjetil da su lovci na sacekusi !!
Danas sam s njima obisao teren i eto .... ( kuc kuc u drvo da ne ureknem ) decki su tam !!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ja sam več par polja obišao sa svojim tornjakom i koliko sam primjetio svinje ne ulaze više tuda. Ili je samo slučajnost ili ima nešta u tome. Uglavnom za sad ga vodim na sva polja a nema polja gdje mi nisu gice nisu bile i to dok još nije ni bilo zrna na klipu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prodjem i ja sa Labradorom ! Cital sam dosta oko toga u temi o najezdi svinja i imam neko misljenje koje cu probati sprovesti u djelo !!
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Kada sam jednom bio s kolegom voziti u hranilicu kod čeke kukuruz,rekao je da se nesmije pišati tamo niti ostavljati jače mirise,da svinjama to smeta i da bježe,eh sad,koliko ima istine u tome ne znam
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ženin bratič sije dosta toga i on kaže da prosipa sa cisternom oko kukuruza septičku od kuče i da nejdu. Sad koliko je to istina neznam.
zgzac - pa daj podjeli to sa nama
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo vepar ti je dal odgovor kaj si točno posijal ako nisi sam skužil kakvu robu od kuruze imaš

E samo sam čekal ovakav odgovor:(y):

Ja znam zašto sijem domaće hibride i to 80% Osječkih, zato jer je sastav zrna daleko kvalitetniji od jednog Pioneera ili Dekalba kod kojih se forsira visok prinos, a kvaliteta 0 bodova.
Za ratare je to ok, ali moja stoka mora jesti kvalitetan kukuruz.

I ovo nije pričanje napamet, več imam potvrdu od ljudi sa velikim iskustvom u toj branši.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh