• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja namjeravam ove godine baciti cca 2,5ha svega po malo večinom za kukuružnjak jer kurim na centralno pa mi i kocenje dobro dođe! Ako bude drobnih ide pioneer, možda opet rwa axxo, sigurno bude 1 vrečka dekalba za probu i ostala mi od prošle godine zapakirana vrečka zlatkija, a i namjeravam probati trezora ili granora od poljodara!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ima li itko iskustva sa pioneer F38? Kakav se pokazao u suši? I kakav je za branje u klipu?
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Nije mi bas jasno oko tih fao grupa,sto je broj nizi sazrijevanje je krace tj.kukuruz je raniji ali nekuzim kako onda y12 koji je fao 300 ima veci prinos od grupe fao 500 ili 600?

Ja cu ove godine u koperaciju s rwa pa cu i koristit njihove hibride sta preporucate i kakva su iskustva?
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Axxo, ulyxxe, cadixxio (mozda sam napisao krivo ime od ovog zadnjeg) su provjereno dobri, kod mene ni jedan nije dao ispod 9 tona samo mi se cini da svi njihovi hibridi sporije ispustaju vlagu, ja sam brao 30 ha u razmaku od mjesec dana i vlaga mi nije padala ispod 21%, sve od 21 do 24 %, to im je po meni jedini minus....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@Mike, stoji to, ali gdje nać pošten berač. planirao sam kupit neki manji kombajn, skupio i pare, ali me bolest zeznula. bio sam i u fazi kupovine berača, samo sve što se prodavalo su bila groblja živa. a dovoljno sam si željeza navuko oko kuće. a onda, ako kupujem berač, moram imat i traktor koji će ga vuć. a ja trenutno imam samo jedan traktor... sto problema. najviše bi mi se isplatio mali kombajn, max 2,7 m heder. ovdje se sve živo radi, a na neka mjesta se ne može ni uć s velikim kombajnima, a negdje im se ne da ni zafrkavat. to znam da bi se isplatilo u prvoj sezoni ječma, 99%.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Šta mislite dalije povoljnije dase sada kupi sjemenski kukuruz ili bih bilo na sajmu u gudovcu tamo uvjek bude akcija i popusta.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
sada kupujes sto ti hoces,a na sajmu kupujes sto je ostalo..mozda ces naci i na sajmu sto ti hoces ali sve ovisi o kolicini sjemena..netko tko kupuje malo mislim da mu svejedno...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Starter,jeli si dogovorio već kooperaciju ili češ tek dogovarati?Uzmi berkson i ranije ga posij,kasnija je malo grupa ali mislim da je njihov najbolji hibrid.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Nisam jos dogovarao,zvao sam prije bozica pa su rekli da je jos rano i da zovem u prvom ili drugom mjesecu,pa cu zvati ovih dana!sijat cu nekih 10-15 ha preko njih i jos 10 ha sam!
 

tspudic

Novi član
Tu od
26 Sij 2014
Poruka
14
Pozdrav, imam pitanje, di nabavljate dekalb sjeme, ovdje u karlovcu ga nitko ne drži, mi smo prošle godine uzeli za probu u gudovcu i bio je odličan pa ove godine planiramo više ga uzet.
 

tspudic

Novi član
Tu od
26 Sij 2014
Poruka
14
Dali netko zna koje su bile cijene tog sjemena, ja sam na sajmu plaćao 830kn vrećicu 50k zrna
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
znam da su lani u kutini bili oko 1000kn 80 tisuca zrna vrecica...
 

tspudic

Novi član
Tu od
26 Sij 2014
Poruka
14
Jel znaš možda koja firma? Morao bih provjerit telefonom da ne idem iz karlovca bas bezveze.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh