• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Moja preporuka svakom da ako mu se nesto dobro pokazalo da na tome i ustraje,cemu mijenjat ono sto je u praksi iskusano i pokazalo se dobro..
Kolega zulje je naprimjer imao odlican rezultat sa sa kws-ovim hibridom i glupo bi bilo to sad mijenjat,zasigurno je sa ovakvim prinosom imao i dobru racunicu(zaradu)sto i je poanta cijele price....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
deda je godinama sijao zlatka,ako se ne varam,godinama je to sijao i nije bio neki prinos,ali deda je inzistirao jer dobar je za ishranu svinja i pilica..onda se razbolio i ja sam reko dedi,ajmo probat sa pioneerom 36b08,i to su bili takvi klipovi da niti jedan iz kuruznjaka nije ispao van za razliku od zlatka,a prinos barem za 20% bolji.
i onda sam taj hibrid iz godine u godinu sijao i bio sam jako zadovoljan,ali su ga ukinuli i sada opet trazenje odlicnog hibrida...
sijao sam i kws i rwa i pioneer,ali niti jedan hibrid nije bio ko 36b08,vise se niti ne sjecam koje sam sve hibride pokusao,ali jednostavno nisu se pokazali konkurentni ovome,barem na mojim zemljama,gnojidba je bila uvijek ista...

ne tezim megaprinosima ali prosjekom od 10t/ha bih bio zadovoljan i pri tome bih zaradio..
napominjem ne radim 10 ni 50 ni 100ha,prvi put ove godine biti ce 4ha,osim ako se jos nesto ne nadje prije sjetve,ali to je u sustini to,nesto cu prodati,nesto cu kroz svinje i prepelice izvuci i ja happy...

sad je samo na onome gore da bude tolerantan sa padalinama i da nam ne posalje leda,i bit ce to oke...
 
S

SCANIA

Guest
čini mi se malo prevelik prinos s obzirom da je zemlja u komadu 27ha jer tu obično bude svakakve zemlje, ali možda i griješim
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nije kod svakoga isto,kod mene recimo BC nikada ne uspije dobro,a neki ga nemogu prefaliti,tako kod nekoga KWS ne valja,dok meni je odličan,i tako nek svatko sije što misli da je njemu najbolje.Meni je KWS 3381 recimo i u mokroj i u sušnoj godini se pokazao stabilan i zato ga sijem,i uz pionira sijem samo još njega.
 
S

SCANIA

Guest
MF 698 T to sam se kod tebe osobno uvjerio, ali ti ne radiš tolike parcele u komadu
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ne radim tolike,to znaš,ali vidio si kada sam kombajnirao kako sipa,jedino je vlaga za jedan posto bila veča od pionira.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
osobno fantastično poznajem većinu kws hibrida,a 3381 sigurno nije bolji od 1394 ili amande koji su se uvijek sami prodavali. 3381 je bio par put u zadnjih 5god. tretiran insekticidom gratis baš iz razloga da mu se digne prodaja.mišljenja sam da ako je ovaj 3381 dao 13,2t da amanda i 1394 ga moraju ušiti za barem tonu.i da 3381 je jako osjetljiv na vlažne godine i na kukuruznog moljca.do sada sam svake godine imao od 6 do 8 hibrida kws-a i 3381 mi sa najmanje sviđa.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
osobno fantastično poznajem većinu kws hibrida,a 3381 sigurno nije bolji od 1394 ili amande koji su se uvijek sami prodavali. 3381 je bio par put u zadnjih 5god. tretiran insekticidom gratis baš iz razloga da mu se digne prodaja.mišljenja sam da ako je ovaj 3381 dao 13,2t da amanda i 1394 ga moraju ušiti za barem tonu.i da 3381 je jako osjetljiv na vlažne godine i na kukuruznog moljca.do sada sam svake godine imao od 6 do 8 hibrida kws-a i 3381 mi sa najmanje sviđa.

Imao sam još od kws-a amandu i 2376 , dali su mi 1t/ha manje od 3381 i više ih neču sijati.Valjda na nekim područjima bolje uspjeva jedna sorta a na drugima druga sorta .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
definitivno treba napisati i razmak sjetve,jer nije isto na 17.5cm i 19 sijati... na razmaku od 17.5 ima oko 72-73 tisuce stabiljki,a na 19 ima oko 68 tisuca.razlika bi se trebala u prinosu i razlikovati...a s obzirom da je kolega zulje solidno i zagnojio,eto mu i prinosa...
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Dali je ko sadio ove hibride od kws-a Kaligulas i Kolumbaris i kakvima su se pokazali.???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Več par godina unazad sijem KWS hibride 1394 i MIKADO, 3381 sam imao lani tek prvi puta i dao mi je na maloj površini od 3/4 rali nešto oko 3,5 t zrna sa 23% vlage.
Mislim da sam bio zadovoljniji s 1394 i berbom u klipu predlani, lani ga nisam imao, a nesječam se točno razloga zašto, no ove godine 1394 budem uzimao sigurno opet i naravno Mikado za silažu ide obavezno u kombinaciji sa Syngntinim Maverickom, to je idealna kombinacija pošto kod Mikada ima više zelene mase, a Maverick ima veči udio zrna u masi.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Dali je ko sadio ove hibride od kws-a Kaligulas i Kolumbaris i kakvima su se pokazali.???

Karnevalis (FAO 240), Kasius (FAO 400), Kaligulas (FAO 46), Kolumbaris (FAO 500) i Kerbanis (FAO 580) su noviteti u ponudi KWS hibrida kukuruza za 2014 godini, dakle nitko ih do sad nije imao u proizvodnji nego samo neke od njih u pokusima. Navedeni hibridi su nešto sasvim novo u odnosu na hibride koje ste do sad poznavali iz KWS palete proizvoda. Nova generacija hibrida poboljšane genetike (KXB generacija) namjenjeni intenzivnoj proizvodnji zrna. Opčenito za ove hibride od FAO 240 - FAO 500 mogu vam reči da su namjenjeni visokoj proizvodnji zrna za farmere sa potpunom agrotehnikom i gnojidbom dok je Kerbanis iz FAO grupe 580 namjenjen intenzivnoj proizvodnji zrna za istočne regije Republike Hrvatske ili za visoku proizvodnju visoko kvalitetne silaže odnosno silaže boljeg omjera zrna u odnosu na zelenu masu. Količina sjemena ovih hibrida za ovu godinu je ograničena i cijena če im se kretati oko 400 kn/25 tk pa ukoliko ste zainteresirani da ih isprobate ili razmišljate o večim površinama koje bi zasijali ovim hibridima svakako kontaktirjte naše prodajne predstavnike.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Cijena sjemenskog kukuruza ista kao lani???
Prosle godine cijena zrna bila 2-2.5kn/kg a ove 1kn/kg...
Nije mi bas neka logika!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh