• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
U pravu si da ako ne padne kisa nema ni uroda ali... Ako ides orat u proljece vec imas velike sanse da urod bude znatno manji ako ne i katastrofalan, plitko oranje ili los plug eto ti trave za 10 dana, ako ides sa kasnijom sjetvom opet pada prinos jer nije na vrijeme razvio krijenov sistem i u suši ne nalazi vlagu, ako nisi bacio dovoljno gnojiva ili si pospricao "reda radi" opet fali na vagi, ako je losa priprema, lose sjeme (staro ili domace), zarazeno zemljiste žičnjakom ili moljcem ... sve ima svoje, sve se mora odradit kako spada, dovoljno je jednu stvar zmuljat i nije vise to TO. Moze kisa padat bez prestanka ako nema gnojiva badava...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Gnojivo igra najmanju ulogu od svega toga, bitno je da je kukuruz cist i da pada kisa dok je to njemu najvise potrebno, ima ljudi u mom kraju koji daju duplo vise gnojiva od mene a opet su nam prinosi isti, to vrijedi za nasu vrstu zemlje, tako da...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
o prinosu takoder ovisi i o kakvom se tlu radi,ph,humus,koliko se vec nalazi npk u tlu,vodozracni rezim...daba tebi kisa ako ti zemlja u banani...dogada se da na mojoj zemlji parcela od parcele nebo i zemlja,a gnojidba ista...ali nije bila kalcifikacija ista,tako da nije sve u kisi...a ima nesto i u vremenu cvatnje,jer nije dobro da oplodnja bude na onih +40C...
 
T

tomi6620

Guest
pozdrav, zanimljiva diskudija ali vratimo se na početak
Kažu kako siješ tako češ i žeti
ako nisi pravovremeno napravijo zimsku brazdu i zaorao gnojivo sigurno je da če prinos biti i 40% manji
moje iskustvo kaže da samo pioner sjeme postiže rezultate uloženog i dobivenog ali napominjem ne svi hibridi ove če godine biti problem s pinerom zato što su masu udarnih hibrida izbacili a zamjenski neznamo kakvi ču biti razmišljam da ove godine odem u mađarsku po sjeme zbog promjene podnevlja mogao bih imati izvrsne rezultate
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
pozdrav, zanimljiva diskudija ali vratimo se na početak
Kažu kako siješ tako češ i žeti
ako nisi pravovremeno napravijo zimsku brazdu i zaorao gnojivo sigurno je da če prinos biti i 40% manji
moje iskustvo kaže da samo pioner sjeme postiže rezultate uloženog i dobivenog ali napominjem ne svi hibridi ove če godine biti problem s pinerom zato što su masu udarnih hibrida izbacili a zamjenski neznamo kakvi ču biti razmišljam da ove godine odem u mađarsku po sjeme zbog promjene podnevlja mogao bih imati izvrsne rezultate

Da li se smije kupiti sjeme u Madjarskoj i posijati u Hrvatskoj?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
zašto ne bi smio???? vidiš da ljudi i urod voze u mađarsku i sloveniju, a di da ne smiju sjemenski materijal. nema više granice. skoro ko u doba cara franje josipa. samo što nam je agrarna politika u govnima za razliku od francove :D:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
dekalb 1.cjenovna skupina 1100kn/vreci(50k zrna),2.skupina 1075kn
osjecki 1. 440kn , 2. 390 kn..
normalno - rabat,za dkc do 31.1 je 25%, a za os 31%...danas dobio ponudu..a cijena pioneera se jos nezna ali navodno bude 4%vise nego prosle godine
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
ja sijao,nemogu se pozalit,bila solidna godina,bio solidan prinos,da je moglo bolje,je,ali definitivno nije los hibrid.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Čitao sam, neki su napisali loše za taj hibrid, dok neki dobro, pa još iskustava oko toga hibrida dobro dođe, jer planiram njega ili AMANDHU!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
ja sam lani sijao 3381,rwa axxo i rwa labeli cs,svi su otprilike podjednaki bili,samo mi se cini da 3381 ima deblji klip,gnojidba je bila 250kg uree predsjetveno i 250kn kana u kultivaciji na 6000m2, bilo je oko 5 tona zrna!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Šima
Ja sam imao prošle godine 1 ha 3381,nicanje katastrofa,poniklo tek oko 60% pa naknadno nakon silnih kiša još oko 10-20%,tj nakon 1mj. ....gadno su muljali sa starim sjemenom pošto ga je prošle godine falilo a ovo je njihov najtraženiji hibrid..
Inače sam ga sijao na svojoj najboljoj zemlji,7-20-30 bačeno u osnovnoj gnojidbi,15-ica,kan urea u proljeće,godinu prije bačeno stajsko đubrivo,šprican s motiwellom...
mislim da sam mu dao maksimum,maksimuma a dobio jedno veliko ništa...
Velika očekivanja imo a ono totalna pušiona,također i sa 2376,nebi ih više sijao ni pod razno....
Ovo je moje osobno iskustvo,nikog neželim omalovažavat,podcijenit.... samo govorim o onome šta sam iskusio na svojo koži....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
mene je 2376 u susnoj godini ajmo rec iznevjerio,na skoro hektar nije bilo 4 tone,ali susa je kumovala pa nemogu reci e taj hibrid nevalja...
Ja sam kupio 3381 tretiran sa gauchom ako se ne varam,i sto se nicanja tice sve je niknulo kako treba,jos sam cak u prvom mjesecu kupio sjeme jer su prijetili da nebude sjemena...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Radul@ u cijelosti te podržavam, potpuno isto iskustvo, zato oprez, friško sjeme: na onoj plavoj etiketi piše ref.broj i kada je plombirano, a ako je prepakirano staro sjeme to piše jako malim slovima na dnu etikete.
 

Prilozi

  • WP_20140122_001.jpg
    WP_20140122_001.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 153

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nemam nista od toga da bilo koga preferiram,obicni sam mali proizvodjac koji godisnje sije oko 4-5/ha kukuruza...kod mene se pioneer puno, puno bolje pokazao u istim uvijetima,u istoj FAO grupi,a cijena sijemena bila razlika par kuna.....
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jel sijo tko os 378 i os 398 kako suse pokazali i dalibi mogli ić i na pjeskovito tlo?
Prošle godine sam sijo kws 3381 na lošijoj zemlji i na 1kj navršio oko 3t zrna.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
dekalb 1.cjenovna skupina 1100kn/vreci(50k zrna),2.skupina 1075knosjecki 1. 440kn , 2. 390 kn..normalno - rabat,za dkc do 31.1 je 25%, a za os 31%...danas dobio ponudu..a cijena pioneera se jos nezna ali navodno bude 4%vise nego prosle godine



Gdje si dobio ponudu za DKC s rabatom ako nije tajna, mene zanima uzeo bi nesto.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh