• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Re: Kukuruz 2014

Osijecka Drava 404 relativno dobra sorta, zahtjeva dobro zemljiste tj zemljiste u top-formi i daje odlicne rezultate. Na srednjim ili slabijim zemljama nis koristi, jedva pokrije troskove proizvodnje. Ukratko ako ga zelis sijati samo na njakvalitetnije zemlje koje imas.

koji hibrid bi preporučio onada za naše podneblje za zrno i more bit i za silažu ovisi za srednju kvalitetu zemlje nije atraktivno a nije ni loše:icon_exclaim:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam imao 404, 430, 444, 499 i 552 i svi se se pokazali dobri lani na različitim tipovima zemljišta.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Kićo
Znaci i ti budes bacio cca 500 kg gnojiva po jutru. Na koji razmak sijes? I okvirno koji prinos ocekujes po jutru s obzirom na ovu gnojidbu ako bude donekle dobra godina?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas nabavio katalog 2014 OS hibrida kukuruza.
U pretprodaji na akciji imaju u ponudi tri hibrida:499,552,596 u velikom pakovanju(40 000) +5 000 zrna gratis....
Vise informacija kao i sam katalog imate na njihovim stranicama:www.poljinos.hr
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači bude 552 i ove godine u prodaji, lani su govorili da navodno 552 se više neče proizvodit jer je stari hibrid.
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
kakva imate iskustva sa novi sad hibridima konkretno kao što sam već pitao za 640 ULTRA i 444 ULTRA:icon_question: :icon_question: :icon_question: :icon_question:
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Re: Kukuruz 2014

bohorv

takodjer isto iskustvo imam sa Kws-om,pogotovo s 3381,nicanje katastrofa unatoc tome sto je bilo na solidno pripremljenoj zemlji i na normalnoj dubini.To je njihov najtrazeniji hibrid a nije ga bilo pa se pakiralo sve i svasta.
Imao sam i 2376 kojeg sam sij
ao na preporu,ku njihovog savjetodavca za moj teren,vrstu zemlje...I sve super dok je bilo vlage,kad je dosao 7mj. i velike temperature u roku od dva tjedna spaljen totalka,prinos los,a napominjem da sam od njihovog savjetodavca dobio preporuku za susne uvijete i losija tla...
Nebi ga vise sijao ni da mi neko kompletno isfinancira sijetvu,kazem sta je i kako je bilo pa nek se zna.

Halo ekipa!
Evo da se nadovoežem na tvoje iskustvo, Prošle godine sam imao posijan 2376 i ne žalim se, bez obzira na godinu prinos je bio 6 tona po jutru, uz samo 100 kg 15-15-15 jer za više nije bilo love. Jedino mu je vlaga bila velika 23% i to 20.10. kad sam ga brao. Sve u svemu sam jako zadovoljan.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
pozzzz. novi sam na forumu ja sam prosle godine sijao zp hibride i prezadovoljan sam tako da cu i ove godine iste sorte sijati inace radi se o zp 343 560 606 684 i kws mikado a moji favoriti za ovu godinu su 560 i 606
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koji hibrid bi mogao dati dobre rezultate za silažu zrna,gdje nije važna vlaga.Radi se o lakšem tlu i uz skromniju agrotehniku tj gnojidbu.
Može i prijedlog za gnojidbu,s tim da u brazdu nije dodano ništa.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
pa pomnože s 2. bolje da ima, nego da fali :D:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
2011. u podvinju je kws1394 curio 17t/ha,nije bio moj ali poslije tog vaganja se vagalo kod mene i najviše je platio mikado ako se dobro sjećam,a platio je oko 13T/ha vlažnog zrna.2012g kod mene se vagalo od 6-8,5T/ha,a najbolje je platila amanda.sve zavisi na kakvim je zemljama bio posijan kukuruz,a oni kojima se još i kakva šuma sa hladom našla u blizini ti su dobro prošli.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ne velim da ne vjerujem, ali jednostavno ne kužim di je razlika između moje zemlje i zemlje istočnije od Zg. Potpuno mi je jasno da imate velike prinose, al ne kužim kak kad staviš 100 kg 3x15 imaš 6 tona na ral ili 10380 kg na ha. Ja sijem BC hibride i radim agrotehniku tako da dosta pazim na sve detalje i poštivam ih. Kukuruz mi je super čist i prinos mi je oko 7 t/ha. Gnojidbu radim sukladno sa mojim potrebama po BC-ovom katalogu za prinos oko 6 t/ha + zaorem gnoj i dobim tak kak gnojim. Ne kužim kak onda sa 100 kg NPK 3x15 dobi se 10.5 t/ha. Da li je razlika u zemlji, hibridu, nekoj drugoj agrotehnici, ostatku od prijašnje kulture ili nečem drugom? Di ja fulam, jer sa mojom gnojidbom bi trebal dobiti puno, puno više.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Ne velim da ne vjerujem, ali jednostavno ne kužim di je razlika između moje zemlje i zemlje istočnije od Zg. Potpuno mi je jasno da imate velike prinose, al ne kužim kak kad staviš 100 kg 3x15 imaš 6 tona na ral ili 10380 kg na ha. Ja sijem BC hibride i radim agrotehniku tako da dosta pazim na sve detalje i poštivam ih. Kukuruz mi je super čist i prinos mi je oko 7 t/ha. Gnojidbu radim sukladno sa mojim potrebama po BC-ovom katalogu za prinos oko 6 t/ha + zaorem gnoj i dobim tak kak gnojim. Ne kužim kak onda sa 100 kg NPK 3x15 dobi se 10.5 t/ha. Da li je razlika u zemlji, hibridu, nekoj drugoj agrotehnici, ostatku od prijašnje kulture ili nečem drugom? Di ja fulam, jer sa mojom gnojidbom bi trebal dobiti puno, puno više.

Ha velke oči, mam takvog susjeda, pravi na jednoj parceli od 90 ara dalo 10 t , a komad velik 1.5 ha, drugi računa 1m3 je 1 tona...a imaš i take sa velikim očima...:icon_e_biggrin:

Ak ti je sve po jusu :icon_e_biggrin: menjaj sortu, probaj jen kos sa drugom firmom.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Krešo@.. nemoj se zamarati rezultatima drugih,, budi zadovoljan s svojim,kao što sam ja. Ja radim nešto malo uslužno drugima, sijem i berem..i zaključujem da je za prinos osnova..kvaliteta zemlje..sijao sam nekim ljudima bez grama gnojiva, i to svake godine i prethodnih godina dobili su veći prinos od onih koji su gnojili. naravno to su male površine. a ima ih koji siju iz čardaka, i dobe više od hibrida.Dakle na prvom mjestu zemlja.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jel zna tko kolike bi mogle biti cjene sjemenskog kukuruza?
Daliće biti štogod jeftinije od prošle godine?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh