• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Več sam prije pisao o kws hibridu 3381 sijem ga več pet godina koliko se siječam,imao sam ga prvi puta u pokusima i jako je dobar hibrid,kod mene se jako dobro pokazao i ja ga sijem svake godine od onda po 5 - 7 hektara,jako je visoka stabljika ali prinos je isto jako visok,i neče u njega tako svinje,uvijek mi prije odu u pionira,zato do šume sijem kws,i obavezno tretirano sijeme uzimam.Poseban mu je klip jel zrna ne rastu ravno nego su kao spirala.
 
M

mirek1984

Guest
kad kiša baš neče padat kad treba,nego puhne vruči vjetar i nema oplodnje nego samo prazni batučki
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Poštovani članovi foruma radul i bhorv uistinu mi je žao što ste toliko razočarani KWS hibridima 3381 i 2376 te se nadam da ste kontaktirali naše prodajne predstavnike zadužene za vaše regije kako bi se utvrdio uzrok vašeg nezadovoljstva.
Ukoliko niste, u nastavku vam stavljam kontakte kojima se možete obratiti za savjet:
radul osječko-baranjska županija Zoran Petrović (KWS Area Sales Manager) 099 27 33 737
bhorv varaždinska županija Domagoj Milas (KWS Area Sales Manager) 098 270 667
KWS 2376 (FAO 350) i KWS 3381 (FAO 430) su jedni od najboljih KWS hibrida za visoku proizvodnju suhog zrna. Na Hrvatskom tržištu su prisutni posljednjih 5 godina te svake godine bilježe rast površina zasijanih ovim hibridima što dovoljno govori o njihovoj kvaliteti i pouzdanosti.
Što se tiče loše klijavosti i „muljanja“ sa sjemenom, Hrvatski zavod za sjemenarstvo može potvrditi da niti jedan KWS hibrid nije bio u prodaji sa klijavošću ispod KWS standarda, a to je najmanje 2% više od zakonom propisanog standarda o minimalnoj klijavosti sjemena kukuruza.
KWS 2376
http://www.kws.hr/ca/fr/bfvx/?region=aaaaaaaaaaaawxo
KWS 3381
http://www.kws.hr/aw/KWS/croatia/kukuruz/Sorten_MA/~clww/KWS-3381-Z-FAO-400/

Zvonimir Harmicar
KWS Sales Representative
098 405 841
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Poštovani Zvonimire..prošla baba s kolačima..nije Vas bilo na forumu od prošle godine kad sam pisao o tom problemu..najlakše se pokrit s dekom i probuditi s dobrom reklamom na početku sezone. Mene ne zanimaju Vaši promotori, već me zanimalo kako ste dozvolili prodaju starog sjemena po cijeni novog, u ovlaštenim trgovinama, a ima i ovog: (nadam se da se netko od članova ovog foruma neće zaletit) evo npr. na njuškalu se prodaje vaše sjeme (kws), samo da članovi vide primjer kako izgleda etiketa starog sjemena za razliku od moje od par postova prije. Taj gospodin prodaje lanjsko prepakirano sjeme tj. proizvedeno 2011 godine. Ako ste već tu da se reklamirate, budite korisni i kad Vas trebamo. Ujedno me zanima što znače oni brojevi (ref.broj partije). http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice/sjeme-kukuruza-kws-lg-oglas-8948195
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Upravo vas prodajni predstavnik mi je dao preporuku za 2376,za moje podrucje i uvijete(pijeskovito tlo i manjak oborina)
Moram priznat da je kukuruz izgledao odlicno do pocetka 7mj. pa mozda i najbolji u mom okruzenju,po2-3klipa na svakom,odlican pocetni porast.....
I onda dolazi 7mj. dva tjedna velikih temperatura,bez oborina i kukuruz ostade spaljen, totalno pozutio i izgorio,od ta 2-3klipa ostao samo jedan,jako.jako jadan....
Na istoj parceli sam imao i pioneer y12,takodjer iz fao grupe 350 i mogu slobodno rec da je prinos bio skoro duplo bolji...
 
Posljednje uređivanje:

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Poštovani Zvonimire..prošla baba s kolačima..nije Vas bilo na forumu od prošle godine kad sam pisao o tom problemu..najlakše se pokrit s dekom i probuditi s dobrom reklamom na početku sezone. Mene ne zanimaju Vaši promotori, već me zanimalo kako ste dozvolili prodaju starog sjemena po cijeni novog, u ovlaštenim trgovinama, a ima i ovog: (nadam se da se netko od članova ovog foruma neće zaletit) evo npr. na njuškalu se prodaje vaše sjeme (kws), samo da članovi vide primjer kako izgleda etiketa starog sjemena za razliku od moje od par postova prije. Taj gospodin prodaje lanjsko prepakirano sjeme tj. proizvedeno 2011 godine. Ako ste već tu da se reklamirate, budite korisni i kad Vas trebamo. Ujedno me zanima što znače oni brojevi (ref.broj partije). http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice/sjeme-kukuruza-kws-lg-oglas-8948195
Nažalost član sam ovog foruma tek od sredine prošle godine i tek povremeno, koliko mi posao dozvoli, pogledam o čemu se raspravlja i koje su teme aktualne pa nisam vidio vaš post u kojem kritizirate naše proizvode.
Ako mislite da je "pokrivanje dekom po glavi" to što nisam redoviti posjetitelj ovog foruma tada ste apsolutno upravu. Razlog tome je što mi rad za KWS oduzima jako mnogo vremena i angažmana pa ono malo slobodnog vremena, kao što je sad ovo, pokušavam kvalitetnije provesti sa svojom obitelji.
Prodaja starog sjemena.....napisao sam vam u svom prošlom postu koji su standardi kvalitete KWS sjemena i to se može provjeriti u svakoj trgovini gdje kupujete sjeme ako tražite A4 deklaraciju ili certifikat o kvaliteti sjemena koja prati svaki pojedini referentni broj partije i izdaje ga Hrvatski zavod za sjemenarstvo.
Ono što vi brkate sa starim sjemenom je vaša neinformiranost pa ču vam pokušati objasniti o čemu se radi. Na dnu plave deklaracije može pisati Prepakirano: neki broj....objašnjenje ....KWS u Hrvatskoj nema sjemensku proizvodnju već nam golo sjeme dolazi u jumbo vrečama iz Italije, Francuske, Njemačke, Mađarske, Republike Srbije, RumunjskeI i Bugarske. U Hrvatskoj se to sjeme iz jumbo vreča tretira u našim doradama i pakira u vrčice 25 tisuča zrna i svaka ta juambo vreča ima svaj broj i to je taj isti broj koji piše pod prepakirano te je različit ovisno o tome iz koje države dolazi sjeme, nekad je kombinacija slova i brojki, nekad samo brojke ili samo slova. Po novom EU pravilniku mislim da se to više neče morati pisati.
Referentni broj partije.....npr 32/121/1/13 .....broj 32 označava sjemensku kuću (KWS je broj 32 i 26, bc je 24 itd), 121 je broj partije ili jambo vreče za taj pripadajući hibrid, broj 1 je broj šarže odnosno ciklusa tretiranja i broj 13 označava godinu proizvodnje sjemena .
Ukoliko sjeme dolazi več pakirano iz nekih od gore navedenih zemlja tada referentni broj izgleda drugačije.....npr A2R4328-1 i sadrži iste informacije kao i Hrvatska verzija ali u drugom formatu.
Njuškalo...u oglasu vidim da prodaje LG hibrid (deklaracija) i KWS SIMAO...zakonski prodaja sjemenskog kukuruza na taj način nije moguča ali ako mislite da se KWS rješava starog sjemena preko njuškala tada nebih više sudjelovao u raspravi jer ista nema smisla!

Upravo vas prodajni predstavnik mi je dao preporuku za 2376,za moje podrucje i uvijete(pijeskovito tlo i manjak oborina)
Moram priznat da je kukuruz izgledao odlicno do pocetka 7mj. pa mozda i najbolji u mom okruzenju,po2-3klipa na svakom,odlican pocetni porast.....
I onda dolazi 7mj. dva tjedna velikih temperatura,bez oborina i kukuruz ostade spaljen, totalno pozutio i izgorio,od ta 2-3klipa ostao samo jedan,jako.jako jadan....
Na istoj parceli sam imao i pioneer y12,takodjer iz fao grupe 350 i mogu slobodno rec da je prinos bio skoro duplo bolji...
Bez obzira tko vam je preporučio sjeme trebali ste se javiti nekome sa reklamacijom. Kolega kojeg sam vam predložio da kontaktirate nije prodajni predstavnik nego voditelj regije istok te još jednom apeliram da mu se svakako javite sa svojim problemom.
Moje osobno preporuka također bi bila KWS 2376 za pjeskovita i porozna tla.
što se tiće PR36Y12 ....10-ak godina radio sam u poljoprivrednoj ljekarni te poznajem taj hibrid i mislim da je dobar i kvalitetan hibrid ali da je toliko bolji u usporedbi sa 2376 kako vi navodite tu se nažalost nemogu složiti s vama.
No da ste napravili reklamaciju na vrijeme sad o ovome nebi raspravljali!

Koja je cjena ove godine kws hibrida?

KWS 2014

350,00 - 390,00 kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Svaka čast,lijepo obijašnjeno.Ja sijem od KWS-a pokuse pet godina do sada,ove bude šesta godina,i nisam imao loše kuruze u pokusu,jedino mi se loše pokazao prošle godine DEKO,jako je bio mali prinos,mislim da je to promašaj sijemena za moje područje.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jasam imao 3381 i nije ispunio moja očekivanja
također imao kladus i onmise fenomenalno svidio samo ima jedan minus lošije otpuštanje vlage.
Zvonimirkws misliosam taj kladus stavit na pjeskovito tlo šta misliš otome?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Kolega radul takav problem smo mi imali 2007 sa hibridom havane .
Posijali ga rano pa u zelji da vlaga u berbi bude sto manja posijali mi to na nekih 23-24 cmna zemlju jako bogatu hranjivima i sve super do suse i vrucina a poslje banana.klipova puno ali zrna 6 tona na 1,2 ha
Kontaktirali kws i naucili nesto i sve pet.
Ista ta havane 2007 u sklopu od 82000 na zemlji srednje kvalitete dao 12 t po ha
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kako KWS 3381 podnosi kiseliju zemlju u sušnim, a kako u mokrim godinama!?
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
mi smo imali 3381 ,k67, b23,mikado i dekalb5143.Najlosiji je bio 3381 a najbolji dekalb.Vise ga necu sijati
 
R

Ratarslavonac

Guest
Dekalb hibridi u ponudi u Bosni, cijena oko 700 Kn za 50.000 sjemenki... Imam mobtel od predstavnika 0037865656763.:(nerd):
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Da na istoj zemlji nisu bili hibridi dvije razlicite sjemenarske firme (kws,pioneer)oba iz fao grupe 350i oba na preporuku njihovih savjetodavaca,mozda bi i posumnjao da sam sam negdje pogrijesio,al da je tolika razlika a apsolutno ista agrotehnika primjenjena....
Vidim da je gospodin Zvonimir podosta "uznemiren" pisanjem pojedinaca,al apsolutno mi svejedno,nezivimo u S.Koreji,u nekoj diktaturi,gdje se moze cut glas samo jedne strane....iznosio sam i iznosicu svoje stavove i misljenje...
Dosta je bilo guljenja, deranja koze seljaka i seljacica od strne raznoraznih stucnjaka,trgovaca,prekupaca,vetrinara...
Ja sa svojim mlijekom koje predajem moram ispunjavat odredjene norme,ako neispunjavam nema me nigdje...isto tako ocekujem i od svih ostalih da se ponasaju u skladu s normama i regulativima
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ja sam prošle godine imao kws 3381 na površini od 27ha (u komadu) prinos ukupan bio je 13.2 t/ha sa 20% vlage.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ja sam prošle godine imao kws 3381 na površini od 27ha (u komadu) prinos ukupan bio je 13.2 t/ha sa 20% vlage.

Stavi pravu lokaciju u profil da i mi znamo gdje je bio toliki urod.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh