• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Ja sam tero sa svojim Universalom 530 (53 ks) svjetlospremač širine 2,40 sa duplim valjcima i išo je bez greške i uz brdo ima 4 brzine a tero sam ga u 2 brzoj na nekih 2000 obr. Tak da si možeš uzeti bez greške taki od 2,40 ili 2,20m.

hvala dado
a koji proizvodjac pravi dobre te spremace.
kupio bi naravno polovan kod nas u bosni se toga sad moze naci koliko hoces
i koje su vrste opruga bolje rade posao.A zemlja koju planiram radit nije teska.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nebi ti znao reči koje je marke,ali jedno znam da traktor od 50ks može terat svjetlospremač od 2,20m i to bez greške. Ali ako neko u tvom kraju ima svjetlospremač te širine bilo bi dobro da ga isprobaš jen neželim ti neš govorit i na nešt nagovarat a da na kraju ti to nije dobro ili da ti traktor to u brdo nemože izvuč. :)
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Nebi ti znao reči koje je marke,ali jedno znam da traktor od 50ks može terat svjetlospremač od 2,20m i to bez greške. Ali ako neko u tvom kraju ima svjetlospremač te širine bilo bi dobro da ga isprobaš jen neželim ti neš govorit i na nešt nagovarat a da na kraju ti to nije dobro ili da ti traktor to u brdo nemože izvuč. :)

Ja mislim da bi mogo i do 2.5 metara vuc.Jer zemlja kod mene nije teska.
Kod nas je zovu "prahulja"Samo ime govori kakve su zemlje.
Samo je problem sto ima i brda pa bi to ponegdje moglo pravit problem.
Nazalost nemam kod koga posudit jer tog u mom kraju nema puno.
Mozda par komada al su veci puno nego sto meni treba.
Negdje sam procito daje 20 do 22 konja dovoljno po metru.
sad za koje uslove i koju zemlju ne znam.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Negdje sam procito daje 20 do 22 konja dovoljno po metru.
To ti nije pravilo,nego pravilo ti je 2 ks po jednoj nožici,a sad na metru ih možeš imat 5 a možeš 15...

Ja sam probao sa 50 ks, 240 cm sa duplim valjcima,i na knap je kako bi se reklo,ponajprije nosit a i vuč.
Uzmi si 220 cm sa 1 jednim valjkom(pošto je lakša zemlja,a i bit če lakše za nosit traktoru.),takvog što češ i povoljnije nač i bude kao zmaj!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Negdje sam procito daje 20 do 22 konja dovoljno po metru.
To ti nije pravilo,nego pravilo ti je 2 ks po jednoj nožici,a sad na metru ih možeš imat 5 a možeš 15...

Ja sam probao sa 50 ks, 240 cm sa duplim valjcima,i na knap je kako bi se reklo,ponajprije nosit a i vuč.
Uzmi si 220 cm sa 1 jednim valjkom(pošto je lakša zemlja,a i bit če lakše za nosit traktoru.),takvog što češ i povoljnije nač i bude kao zmaj!

istina i bolje da ti je malo uzi i sa jednim redom valjaka pa da mozes ici vecom brzinom nego da ti je za tih 20 cm siri al ces puno izgubit na brzini a on nema svrhu ak nemas brzinu neradi bas dobro posao
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo slikica Dajca sa svjetlospremačem od moderatora Dine. Širina mu je 2,40 i taman pokriva trakg na Dajcu. Danas je stari radio sa tom kombinacijom i kaže da je tero u 1 brzoj nekih 10km/h,probo je i u 2 brzoj ali kaže da previše traktor skače.

dsc01692d.jpg
dsc01693e.jpg
dsc01694he.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Uf, kak su mi grda ova velika vrata. Stara kabina s manjim vratima i bočnom šajbom mi je skladnija.
Nema to veze s tobom, jer su na svim novim SDF traktorima takva.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
imas dobru registraciju :D

hehe...hvala...za te tri petice nisam znao šta pa reko nek to bude a DF do je kao Deutz-Fahr ili Dalibr Frantal ko si kak izabere :gitarist:

Uf, kak su mi grda ova velika vrata. Stara kabina s manjim vratima i bočnom šajbom mi je skladnija.
Nema to veze s tobom, jer su na svim novim SDF traktorima takva.

Nema veze ja se neljutim svako ima svoje mišljenje,a meni je opet suprotno sa tim vratima,meni su zakon jer na onim starim linijama koji imaju taj prozor dodatni to mi je bzvz. jer kad ulaziš ili izlaziš iz traktora obavezno moram zapest za retrovizor i maznem glavom o njega. :scratch
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
eyy

I moj tata isto baš danas išo za kuruze napravit, napravio je 5 jutara
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
evo s ovim sam ja prije pripremao dok nisam nabavio rotodrljaču sad nam služi samo za zatvaranje brazde
sam0591e.jpg

sam0592j.jpg

inače to je rau kombinat ja mislim da je 3,5m širine
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pravi je nema šta,kolko treba ks traktor za tako velik svjetlospremač
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Mi vucemo sa 155ks i nije mu problem nikad,a pustamo ga do kraja ali kod nas su zemlje lagane :D
 

KAMIKAZA

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
24
Da li netko ima možda Kompaktor od Lemkena i da li bi traktor od 100 ks moga vući 3m?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Koja sirina je najbolja za IMT 533?
Gledam po njuskalu,ima ih od 2,2m 2,4m ...
Pa ako netko ima 533,a da sa nnjim vuce sjetvospremac da malo kaze koju :scratch
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Ovo je moj sjetvospremač koji je na prodaju.

DSC00063Kopiraj-1.jpg


A ovo drljaća koju koristimo za zatvaranje brazde i spremanje za kukuruz većinom.

DSC01283Kopiraj.jpg


DSC01284Kopiraj.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh