• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
A. U je mrcina ali s istim motorom i isto ks ne znam da bolje vuce.
Maxum je druga prica naspram oba.

Moj 95A je 4500 ccm, a kolegin U105 3600 ccm, ne ide nikako za 105 ks, imaju i Proximu 10541 i kažu da je Proxima puno jača i življa u svemu.
Ja na 95A imam reduktore na zadnjim kotačima i nosim 1500 kg u rasipaču bez brige, a on na 105 U nema reduktore i ne može ni paletu nositi.
Da je U udobniji i napredniji traktor je, ovo su neki nedostatci koje smo mi vidjeli kroz ove dvije godine što imamo Farmall-e, i meni je želja jedan Farmall U uz ovu dvojicu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Gledam i ja sad. 3.4L je ustvari.
Da je U odlican svakako, samo je preskup naspram prethodnika jxu i t5000.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja imam rau 3metra a pre njega sam imao imt 2,90 i vucem sa volvom 80ks,mogao bi i neki od 3,30 ali necu da ga mucim jer i ovako za par dana sve spremim,Ali mislim da za te novce koliko kosta imt 2.90 polovan nema boljeg.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Gledam i ja sad. 3.4L je ustvari.
Da je U odlican svakako, samo je preskup naspram prethodnika jxu i t5000.

Traktor je stvarno prva liga, mjenjač sa powerom, EHR...
Ali motor je daleko pre male zapremine za tu snagu i to se baš osjeti.


Ja imam rau 3metra a pre njega sam imao imt 2,90 i vucem sa volvom 80ks,mogao bi i neki od 3,30 ali necu da ga mucim jer i ovako za par dana sve spremim,Ali mislim da za te novce koliko kosta imt 2.90 polovan nema boljeg.

Tko ga koristi samo u proljeće, kao ja, IMT je za to prva liga sjetvospremač.
Ali tko ga u jesen koristi valjci ne rade ništa, tu su Consum i ostali u veikoj prednosti.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja setvospremac u jesen ne koristim.A ove godine sam i brazdu zatvarao sa njime i onda jos jednom pre setve i bilo je jako dobro uradjeno.
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Sam naziv govori sve, sjetvospremač, prvi trag po oranju ga malo stisni da jednako zatvori brazdu, a drugi trag malo raspustiš srednju tako da se stroj oslanja više na rotore, tako ćeš dobiti, ravnu njivu, lijepo usitnjenu i dubinu sjetvenog sloja. jer iza tanjurače ostaju tzv. procjepi u koje upada zrno npr. kukuruza a drugi ostane na 5 cm. itad imaš nejednako nicanje
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Dali bi mogao sa svojom brnačom koja ima rotore na sebi a zubi su oko 15 cm pripremit za kukuruze kao sa sjetvospremačem bez tanjuranja ?
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Drljaca nije bas dobra za pripremu,ona je vise za zatvaranje brazde jer ide dosta plitko.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
drljaca za zatvaranje brazde. za idealnu pripremu roto drljača, ili dljaca pa sjetvospremač. sve ovisi od tipa tla. ugl kod nas bez brzog prohoda sjetvospremacem (s valjcima) nema nis od pripreme.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ok,hvala. S njom zatvorim brazdu,pred sjetvu istanjuram i prođem jedanput s njome po tanjuranom i mora bit dobro
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
A s čim da pripremim onda,sjetvospremač nemam. Prođem dvaput tragom tanjuračom i onda sa drljačom poravnam
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo moj sjetvospremač, postaje mali, trebam veći, pa ću ga prodati....

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dhviUwt1nZs[/YT]




 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
1,8m, al neznam kolika mu je težina, cjenim ga 5000 kuna, jer je u stvarno dobrom stanju, kupio ga 2014 od prvog vlasnika, koji je vukao sa 539, al radio malo zemlje i sve rasprodao, pa sam ja radio s njim 2015 i 2016, sada bi htio kupiti neki malo veći 2,5-2,8m da može vući 560 ili 577, pa na koji naletim, al bi opet htio uzeti od našičke zvijezde, jer su dosta dobro napravljeni.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh