• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
7500+PDV=9375kn

Bogami skupo brale :/


neznam što da kažem, pokazali su se odlični, trebaš pričekati nekakav sajam, tamo bude popusta, npr dosta ljudi kupuje na osječkom proljetnom sajmu, tamo budu izloženi, koliko % popusta, to se nesječam, al ako neuložiš, s čime ćeš raditi???? mrljati i brljati sa leskovačkom drljačom?

a kupiti polovan bez daske naprijed, sa istrošenim i povijenim oprugama i sa jednim redom valjaka se nikako neisplati....pa da ti ga netko i pokloni
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja sam kupio dva pomocna krila od IMT germinatora i jos dodao gredu ispred sa V motikama tako da ce po mojoj proceni dosta dobro posluziti za pripremu. Malo novaca iz malo vise truda moze se napraviti svasta
O1AUHgf.jpg
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
U planu mi je kupnja sjetvospremača, dobar izbor mi se čini Satex.

Ima li tko iskustva sa Satex sjetvospremačima?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Tko ih drzi kod nas? Ja sam uzeo consuma i zadovoljan sam. I kod njih najvise hvale consumove strojeve.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Agro PMD ih kod nas drži.

Cijenu za 4 metra širok na Njuškalu navode 3300€+PDV i ima 3 reda valjaka (1 red ispred i 2 reda iza opruga).

Ja imam Consuma 3,6 već 8 godina, sad mi je premalen postao.

Danas sam gledao u Agronomu Vogel&Noot 4,5 metra, taj mi se nekako najviše od svih do sad sviđa.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Kako su se pokazali satex 3.20 ili 3.70.Imao sam imt 2.90 a sad imam rau 3 metra pa bi mozda kupio nesto vece.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Pecku nisi pogledal? Po konstrukciji mi se cini ona dosta jača...

Gledao sam i Pecku, za 4,40 m traže 37-38 tisuća, a Vogel&Noot će me izaći možda koju tisuću više, ali i više mi se sviđa kompletan sjetvospremač.
Ciljam na lagane valjke, jer u jesen ga više uopće ne koristim, samo u proljeće.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Ima netko rasturen sjetvoapremac ili jednostavno zna gdi bi se moglo nac s opruga rabljenih? Trebam 18-20 komada..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi bi možda prodali našeg Gorenca 250, ako bi se našao dobar kupac s poštenom ponudom, sjetvospremač je star 8 godina, o odličnom je stanju, nov plačen 13.000 kn.
Uzeli bi Consuma 3.6, možda i ovog Kubinog. :D:
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Kolega, ako ćeš moga požuri.
Danas bio potencionalni kupac, ali taj bi pola novaca sad, pola kasnije.
Pita nas jel može u dvije rate platit, ćaća mu dao logični odgovor: 'pa može, prvu platiš sad, a kad budeš imao novce doneseš drugu ratu i dođeš po sjetvospremač.

Tebi bi za Same-a taj sjetvospremač bio pun pogodak.
Moj manji Kejs ga vuće bez brige, a za velikog ipak fali metar širine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo je to kolega. sad imamo 2,5m.

Ja bi najradije Pecku 3,3m, ali brate mili, nova je preskupa.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Tetak sa istim kao od Kube tjera 4.50 Jadranka Jelisavec i ide kao zvrk. Mada je puno za moj ukus...
Ispod 10km/h u svim uvjetima za mene nije posao...
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Sa Maxumom kao mojim?
Sa Zetorom koji je bio 2 cilindra i 2700 ccm manje sam vuko koleginog IMT-a 4,5 metra za duhan oko 10 cm duboko 11 km/h, tako da mislim da bi Case moro ići.
Htio sam proljetos toga IMT-a 4,5 metra probati i nisam ga mogo zakvačit, nema mjesta između bolcne i rama za polugu kategorije 3, na Zetoru je kategorija 2 išla na knap.
Ovog 3,6 i koleginog što sam vuko ni ne osjeti, 12 km/h sam pripremo na 1500 okretaja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Farmll A ili U serija?

Ako Farmall ide mora i Maxxum ići, ipak je on spram Farmall-a mrcina.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
A. U je mrcina ali s istim motorom i isto ks ne znam da bolje vuce.
Maxum je druga prica naspram oba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh