• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Vidi se da je lagana zemlja, al ovo izgleda ko da so prosao sa RD i dosao se poslikat s sjetvospremacem, svaka cast! Kolko je prolaza u pitanju?
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
hahah....ova ti je dobra... :)
pa neka srednja je.....ni lagana ni teška....radi se o 4 prolaza...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Dobro, dosta je prolaza u pitanju, al svejedno dobar posao. Kak se traktor ponasa s njim? Isao si direkt na oranje?
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Zemlja je bila malo vlažnija pa je zato tolko prolaza...
traktor se jako dobro drži, prva dva prohoda u 4 radnoj a druga dva u 2 direkt....
da na oranje...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Lijepo dela... :) Od neki dan,veliš? Pa ti nisi daleko od mene,a ko da smo u različitim svemirima...
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
to je bilo dan prije nego je ova kiša krenula... :)
a si videl ti to..... :icon_rofl:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kužim... Kad pada već peti dan,a odmah prvi dan se pri meni nije više moglo delati... :)
Al ovi dupli valjci su zakon,to meni fali na mom sjetvospremaču...
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
sve je lijepo ravno uglađeno...promjena s tanjurače na ovo...meni velika...tak da sam ja zadovoljan.. :)
a kakva je razlika između jednog i dva valjka neznam..pa.. :(think):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Skini jedan pa ces vidjeti [emoji14]
I posalji ga meni. Ja imam nosac za jos jedan valjak, ali ga je prethodni vlasnik skinuo i prodao posebno. Susjed je na zadnji nosac stavio zvijezdu, ali nije nizasta, samo za razbijanje pokorice.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Mnogi ne vjeruju što dobar sjetvospremać može napraviti. Ja isto idem direktno u oranje u pripremi za sjetvu i u laganoj i u teškoj zemlji. U laganoj 2 prolaza u težoj 3 i dovoljno. Sada bi mi trebao veći jer je kupljen traktor veći i baš mi se sviđa novi lemken korund, ali....
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Imam u ponudi trokrilnu drljaču sa rotorima za 200 eura,dali je bolja takva drljača ili sjetvospremač od 2 metra pošto bi to vukao sa 533. Nisam radio s nijednim priključkom još pa ne znam kakav je rezultat nakon što prođeš recimo dva prohoda ?? PLaniram svakako kupiti ili ovaj ili onaj priključak.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za mene bolje SS, ali češ ga i teže vući od obične drljače pošto on ipak napravi neki posao za sobom, dok drljača samo poravna u laganom tlu, nema problema, ali u grudvastom drljalča samo izvadi grude van i bude više štete nego koristi, dok SS ako je ičemu, odnosno ako ima imalo dobar valjak bude i razbio nešto gruda.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ok,hvala na informaciji pošto nisam radio s nijednim priključkom pa ne znam kakav je rezultat,ako mi budu posudili da isprobam kako to ide pa ću se odlučit za jedan jer svakako kupujem ili ovaj ili onaj priključak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbolje ako možeš isprobati prije kupovine, dok vidiš koji stroj odgovoara tvojem tipu tla taj kupi :)
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Sjetvospremač bi me izašao 5000 kuna pošto je skoro novi jer nije puno radio a drljača sa rotorima oko 1000 kuna kako mi je ovaj rekao samo što bi ju morao dat opjeskarit i ofarbati....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ta razlika u parama ti govori koliko koji priključak vrijedi i kakav posao napravi :)
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Sjetvospremac svakako, nije tanjuraca za proljece. Jos ako ima duple valjke i samo gas

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh