• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Imas i u madji i u srbiji. Znam da su isli ljudi al neznam gdje tocno. Znam samo da su isli u pecuh po klinove.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Znaš li možda pošto su plaćali, jedan mi nudi 38 kuna po klinu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Sjetvospremač sa visokim S oprugama, 4 reda, 220 cm širine. Imam nekoliko pačjih nogu. Imate li ideju gdje ih staviti, kako rasporediti, ili ne stavljati? Prvi red, zadnji red, sredina, nigdje?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Prinove kod mene.
uZI9f2R.jpg
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Evo ja sam malo obnovio sjetvospremač. Stavljeno je 10 opruga s pačjim nogama i 17 običnih opruga je gore.



 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi jel ko isao u ledinu sa sjetvospremacem... ove godine nisam uspio zavrsit svu jesensku brazdu i prije nekih 15 dana sam uzorao 1h ledine...

e sad nikad nisam isao sjetvospremacem u ledinu i frisku brazdu,pa ako ko ima iskustvo s tim da podijeli samnom...
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
240 je. Bolje da ga ih vise, svaki cm zahvata je pokriven s radnim organima. Još da je 1 valjak bi bilo dosta 1 prohod i na malo tezim tlima.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Aha, neznam za taj izraz, ja sam na svog znao nabacat utega po potrebi, inace je dosta jak. Daska naprijed i 2 reda valjaka, jedan veci jedan manji, valjci sa zicama. Radi odlicno
uploadfromtaptalk1428941970508.jpg uploadfromtaptalk1428942104525.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj tvoj isti kao moj, samo većeg zahvata.......moj netreba utega, dosta je težak......u petak pripremio, u subotu posijao suncokret, sada kad vidim kako taj stroj funkcionira, i što daska napravi......trebao sam ga puno prije kupiti......obavezno sa daskom i sa 2 reda valjaka, i mora biti težak, jer probao sam vući i 2,2m rau, sa jednim redom valjaka i puno je lakši od mog koji je 1,8m.......



 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ma za duhan moram dublje provuci nego za soju i kukuruz pa nekada nije htio bas uletit kako treba.
kolega ima s takvim valjcima sa flahovima kao tvoji, ja imam ove zice, kad je zemlja dobra kao sad tu kod tebe, zice naprave pepel to je strasno, vise usitne nego flahovi. ako malo zasusi pa ima gruda onda flahovi to malo razbiju. dok smo kupovali ovaj je bio dosta jeftiniji od imt-a na nekoj akciji, a puno jace napravljen.
vodi se pod 2.5 metara, na valjcima je sirina preko 270cm
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ivanz, i kako ide 533 s tim? u kojoj brzini tjeras i u koliko prohoda je pripremljena zemlja za sjetvu?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
WOGA0fz.jpg


Jučer čim sam počeo raditi mi pukne opruga. Kad sam došao kući zavario sam ju, gore je još jedan ovakav komad stavljen i zavaren. Danas sam radio i drži, zasad...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dobro je dok drži, ali neće dugo. Lijep var. Kad pukne, kupuj drugu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ivanz, i kako ide 533 s tim? u kojoj brzini tjeras i u koliko prohoda je pripremljena zemlja za sjetvu?


Ovdje sam prvi putao išao plitko tanjuračom. Mislio sam da naće izmrznuti. Al bilo je OK. Pa drugi prohod sa sjetvospremačem (sada neznam jel po pravilima foruma se piše sjetvospremačom ili sjetvospremačem, da nebude zabune i opomene preko PPa).

Evo filmića kako radi (filmić je isključivo moje autorsko djelo):


https://www.youtube.com/watch?v=dhviUwt1nZs
 

Najnoviji postovi

Na vrh