• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
... Pa drugi prohod sa sjetvospremačem (sada neznam jel po pravilima foruma se piše sjetvospremačom ili sjetvospremačem, da nebude zabune i opomene preko PPa)...

Ivane, upozoren si preko PP (uostalom kao i mnogi drugi) radi nepridržavanja osnovnih pravila pisanja, tak da je ova tvoja konstatacija vrlo bezobrazna. Malo razmisli prije nego napišeš slijedeću takvu podlost.

Moderatori su na ovom Forumu očito (pre)tolerantni, pa su te samo prijateljski upozorili, umjesto da odmah idu s "nagradnim" bodovima radi nepridržavanja pravila.

Nitko ovdje ne trenira strogoću, niti inzistira na književnom jeziku, dopuštaju se narječja, pa i (pre)više sitnih nepravilnosti u pisanu, sve dok su većini razumljiva.
Budi bar malo fer i kolegijalan prema onima koji čitaju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jučer čim sam počeo raditi mi pukne opruga. Kad sam došao kući zavario sam ju, gore je još jedan ovakav komad stavljen i zavaren. Danas sam radio i drži, zasad...

Ja sam stavio jedanaest tako zavarenih opruga kad smo širili sjetvospremač,sve su popucale u tvrđoj zemlji odmah prvi dan. Možda ćeš ti imati više sreće...

Ovdje sam prvi putao išao plitko tanjuračom. Mislio sam da naće izmrznuti. Al bilo je OK. Pa drugi prohod sa sjetvospremačem (sada neznam jel po pravilima foruma se piše sjetvospremačom ili sjetvospremačem, da nebude zabune i opomene preko PPa).

Evo filmića kako radi (filmić je isključivo moje autorsko djelo):


https://www.youtube.com/watch?v=dhviUwt1nZs

Tu ćeš sijati kukuruz? Kakvom sijačicom?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Posijan suncokret u subotu sa olt psk.
Mozda izgleda grubo na slikama, ali obrada je odlicna, i dobro raonici od sijacice ulaze u zemlju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Dečki moji, ne znate vi variti! :icon_winkle:

Imam jednu takvu več, na mjestu je, a sa ovom već drugi dan radim. Kad pukne opet, u smeće...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja ih nikada nisam ni pokušavao varit, niti mislim. Hebeš posao ako i opruge moraš varit. Ali, daju se one iskoristit za sjekače.
Joj, baš sam se tebe sjetio neki dan, vidi šta sam pravio :D:
 

Prilozi

  • 20150410_201038.jpg
    20150410_201038.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 243

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja nisam nikad vario,ali te opruge mi je povario prijatelj koji od toga živi... Valjda zemlja i dubina rada imaju veze s tim...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Nekako mi je lakše potrošiti tri elektrode, 10 cm flaha i usput isprobati novu masku za varenje, nego 60 kn za novu oprugu. Još uvijek drži, a kladim se da će još dugo.

@itp, za čega si to radio? Kalio si ih?

Iz kojeg razloga su valjci (ako su dupli) uvijek zamaknuti u odnosu jedan na drugi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pa da ti pokriva cijeli radni zahvat, tj. da pokrije onu rupu između prvih valjaka.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Bok,
koji sjetvospremač će od ova dva sa slika bolje pripremiti sjetveni sloj za kukuruz i žito? Vukao bi ga Torpedo 45 Ks u zemlji koja je na jednoj parceli lagana, a na drugoj srednje teška.
 

Prilozi

  • Sjetvospemac_Gorenc2.jpg
    Sjetvospemac_Gorenc2.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 212
  • Sjetvospremac_Vugrisinec.jpg
    Sjetvospremac_Vugrisinec.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 202

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi imamo gorenca 250 cm, isti ko ovaj sa slike samo ima još i 3. valjak iza, sasvim zadovoljavajuče radi.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
evo prinove.. :)
dsc_10791qvsar.jpg

dsc_10801gcs7y.jpg

dsc_10811lvs5j.jpg

i nakon pranja.. :8):
dsc_10821t2swv.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Prednja greda ionako vuce sve tako da nema potrebe za jacim cijevima kad ove dvije uzduzne vuku samo valjke. Slican je sistem i kod mene na vogelu 3m samo je ipak malo jaci.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Mi smo motali nasicku zvijezdu koja ima fiksni okvir i valjda je tri puta tezi, zato gledam, valjda je do zemlje i potrebne obrade, za duhan ide do grede. A ovo se vise vuce kao drljaca/brnaca. Za par cm pripreme ok

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Širine je 3 metra....
izgleda tanko ali se odlično drži..
i mogu reći da nije baš lagan kako izgleda...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mi smo motali nasicku zvijezdu koja ima fiksni okvir i valjda je tri puta tezi, zato gledam, valjda je do zemlje i potrebne obrade, za duhan ide do grede. A ovo se vise vuce kao drljaca/brnaca. Za par cm pripreme ok

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk

Spremač nije za pripremu "do grede",za to postoje drugi strojevi..

Ovaj plavi spremač nije neki XY,ili "no name",proizvod,tako da u izradu ne treba sumnjat...Naravno lomovi su moguči svugdje..
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kolega je kupio stroj kakav mu stima, vjerojatno jei cijena takva, iako mu ja ne vidin svrhu u nekoj pripremi naspram drljace obicne, to je bas finis. Sve drugo vuce investiciju nekog grubera za uvuc gnojivo na 20+cm pa spriciva pa onda finisirat sa rotodrljacom al to vecina radi sjetvospremacem jer eto kosta 8 puta manje od navedenog. Nadamo se da lomova nece biti :)

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
evo pripreme od neki dan....
i mogu reči da sasvim solidno radi.....
dsc_109317rs7g.jpg

dsc_1091194s5m.jpg

dsc_10891sysw1.jpg

dsc_10921vishm.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh