• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Možete mi reći da 539 može vući sjetvospremač, i koje širine?

Nekako mi se čini bolji nego tanjurača, pa sam planirao nešto nabaviti ako ga može vući.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Imam pitanje,zašto mi sjetvospremac radi kao crte u pripremi.Ima jedan valjak,tri metra širine,sve opruge su i svi su noževi novi?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ostaju crte od S opruga? Ili valjak ostavlja crte? Ako opruge nisu dobro raspoređene odnosno ako u istom pravcu stoje dvije puno vise ruje. Da su dva valjka bolje bi to zatrpali
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Da ostaje od S opruga.Koliko kuzim i vidim nema ni jedna da bi išla iza druge imam dosta veliku brzinu i ljepo usitni zemlju samo da te crte ne ostaju
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Neznam zašto vas takve sitnice smetaju. Kad se sjetim kak je bilo sa tanjuračom raditi. Meni iza RD ostaju crte, sa strane malo nagrne zemlju. Dok prođem sa sijačicom toga nema.Nemoj me krivo shvatiti. Nemam ništa protiv što si pitao.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Mozes izduzit topling, valjak ce dobit vece opterecenje, opruge ce ici plice, no onda ne radis posao.
I meni ostaju crte iza duplih valjaka ali idem duboko koliko moze. Godinama planiram napraviti neke nosace iza valjaka na koje cu nakacit malo deblji lanac da to sve poravna, no ne smeta me bas toliko.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Ide 1.80 bez problema

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Zahvaljujem.
Taman jednog bio snimio na njuški, kad ono prodan... 1800kn koštao hebemu. Bez valjaka.

Da li mi se isplati praviti sam?
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Ee sad neznam ali po meni se ne isplati ☺

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Isplati ako imas materijal. Al skupe su ti opruge kad ih sve odjednom kupujes.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Hurki ovakav isti sa gornjeg linka u zadnjem postu, ima moj susjed on ide sa universalom 550 dtc 2-3 prohoda za kukuruz i dobro naprvi,mislim da nije puno love probaj ga dobit za 2500 kn i dobra bude to kupovina.
Mislim da je oko 180 cm širok trenutno je kod mene doma ja sam jučer nekaj s njim probal pripremati za kukuruz ali meni se nesviđa ima samo dva reda valjaka i dva ova ježa mislim da su i dva oona trokuta otkinuta reko je da su mu otpali mislim na one trokute koji su na tom jež valjku iza i onda kad bude najesn to završilo u gumi nedaj bože evo problema heh.
Uglavnom ja sam išao 3-4 prohoda i onda je bilo kao da sam jednom sa RD prošel rreko nek ja potrošim 5 litri više sa drljačaom rađe ću se manje vozit tak da neznam za tebe.
Tvoj je izbor na tom spremaču fali još jedan red opruga i prednja daska da je i onda bi bilo to idealno dva prohoda i spremno za sijetvu,uglavnom za IMT-A je to dobar izbor.
Evo slika da se vidi samo je ovaj crveno ofarban bio je inače plavi i mislim da je to Slovenski proizvod Gorenec.



 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Danas malo pripremali za kukuruz
8ab4152537a989821b5107d2a1ae8c99.jpg

7e3efa4ae1d580508a114b628078261e.jpg
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Koja je inače neka normalna cijena za sjetvospremač 1,80 sa valjkom? Gledam njušku već mjesec dana, pa mi sve nešto izgleda dost skupo...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
novi pecka je oko 7500-8000kn od 180cm, i on je odličan, pa sada usporedi sa polovnima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A koliko je preklopna Pecka 3,30m, daska i dva reda valjaka?? Znaš li možda?
 

Najnoviji postovi

Na vrh