• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

finidi

Novi član
Tu od
16 Velj 2020
Poruka
2
To sa starim nožem nije baš dobra praksa. Ako dobro pogledaš vidjet ćeš da je novi nož malo zavinut prema unutra, radi boljeg prijanjanja na kontranož. Stari nož potrošen je s unutarnje strane i manje je zavijen. Malo se potroši i kontranož i onda počinje "žvakanje".
Žvakanjem se troši do 30% više struje i jače se opterećuju svi dijelovi mehanizma, uključujući i nož. Nož košta 200 kn, a motor oko 2300 kn.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
i taj "potrošeni" nož je još uvijek dobar , i može se još puno oštriti
 

trapula

Novi član
Tu od
23 Ožu 2014
Poruka
22
evo da se pohvalim
stigle i druge škare Infaco Electrocup 3015f

eto i prije nego što je stigao odgovor ja kupio danas infaco akumulatorske škare sutra ću ih isprobati
Dali koristite i teleskop?
Ako da, koji?
Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DSQ

Novi član
Tu od
23 Sij 2021
Poruka
2
Pozdrav!

Interesira me kupovina aku škara za rezidbu maslina, ali moram priznat se nisam baš snašao pretraživajući internet.

Ono što me zanima je što bi preporučili kao best buy u kategoriji 32mm, u cjenovnom rangu 1000 do 2000kn.

Hvala!
 

Sharko

Novi član
Tu od
12 Svi 2016
Poruka
14
Evo nabavili i mi aku škare pa da dam preporuku neodlučnima :D
Skupe jesu al jbg, da su odličan alat jesu i to. Meni je isto bilo smješno dat neke solidne novce za nešto šta "samo" reže i sa financijskog aspekta pitanje je kolko se isplati bar za neke manje površine....al tako je sa svim. Dok ne dođeš u situaciju da moraš.
Jer bolje uzet prije nego krenu trnit ruke/prsti, zatezat tetive, bolit ramena i svašta nešto...
Ovako je to relativno lagan posao, al da košta košta.
Mene najviše sekiralo trošenje noževa, jer računam velike sile su tu kod rezanja debelih grana, mora se to trošit ko ludo,..al uvjerava me prodavač :D da nije to baš tako, djelovao uvjerljiv pa ok, vidit ćemo...a i nisu tolko skupi kolko san mislia da će bit.
Inače uzeli spomenute talijanske (ausonia), debljina rezanja do 4cm, mislim sasvim dovoljna, a prerežu bez problema sve šta im gurneš u usta,..Ima 2 raspona rezanja, manji kad hoćeš brže, veći kad treba deblje,..jasno da su Infaco još bolje sa korisnim kerefekama koje olakšaju život al i ove sasvim dobro odrađuju,.zasad kuc kuc

Malo me jedino sekira zaštita za drugu ruku, da ne bi bilo skupljanja prstiju po masliniku...:sick:
,..sad dok je nov alat stalno ti je na pameti da treba pazit al eventualno ćeš zaboravit,..ima li kakva zaštita (zaštitna rukavica), a da funkcionira?:confused:
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Lp, koja je marka škara, što je sve u opremi, koja je najveća debljina rezanja i kolika je cijena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sharko

Novi član
Tu od
12 Svi 2016
Poruka
14
A napisao sam, ne znam kakva je politika foruma šta se toga tiče,..Ausonia model Atena, režu do 40mm a koštaju oko 5800.
Meni ta debljina reza djeluje ko manje bitna stvar, šta ja znam, nemam zašto svaki čas kidat u debelo...4cm je sasvim dovoljno, bar za moje potrebe,..
Glavno mi je bilo da ne djeluje neka jeftina izrada šta će se raspast za mjesec dana, a šta se toga tiče super djeluju..
Život baterije i trošenje noževa ćemo vidjet, sad dok su nove rade ko zmaj :D
 

Sharko

Novi član
Tu od
12 Svi 2016
Poruka
14
Ja bi preporučia da gledaš uzet neke sa dvije oštrice, kukerove iman i dobre su, s ostalima neman iskustva
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Imam kuker sa dvije ostrice, cini mi se model 21, bile skoro 400kn prije 5 godina. Režu kao prvog dana
 
Na vrh