• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,680
Jesi uzeo oba i usporedno s njima radio?

Ja sam probao i iskra i parkside i neke no name kineske. I nisu bile ni do koljena boschu...

Isto sam tako probao pelenc i makitu i bosch im nije ni do koljena.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
837
Ja moram po nove škare, 4. puta. Fiskars se također pokazao kao smeće jer žvače grane između oštrica. Iako sam više puta dotezao, stavljao ljepilo za vijke unutra, svejedno se rašire. Neću aku jer su glomazne i nemam toliko puno za rezanje. Što uzeti da nije opet Fiskars ili Kuker?
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
837
Jedino tebe znam da si rekao da kuker ne valja.

Probaj felco...
A kako komentiraš da je oštrica dobila rupu od 2-3 mm kad sam slučajno presjekao žicu unutar grane? Poslije mi je i ona opruga krenula zapinjati pa sam ih bacio.

ako nemaš puno za rezanje, možda će ti biti i smiješno ali parskide nisu uopće loše a jeftine su...
Ma najrađe ne bih aku, moram probati, najviše mi smeta što su glomazne.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,613
Ma najrađe ne bih aku, moram probati, najviše mi smeta što su glomazne.
Ne govorim o aku...govorim o obicnim parkside...aku nisu nesto u usporedbi sa bosch...imao sam priliku isprobati ih i bosch je puno bolji...
Obicne parkside su sasvim solidne skare za tu cijenu...ja imam 3.komada...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,210
Ne govorim o aku...govorim o obicnim parkside...aku nisu nesto u usporedbi sa bosch...imao sam priliku isprobati ih i bosch je puno bolji...
Osim kaj je PS snažniji i može rezati deblje grane ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,210
Jesu, ali zato 10,8V baterija kraće traje. I sporije su, ali su 5x jeftinije...
Kome je baterija preteška, može dodati adapter s kabelom.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,680
ZJ


Probaj 6+ sati raditi i s jednima i drugima.. Parkside je za nekoga tko ima 3 voćke u dvorištu. Bosch je za amatere s jutrom voćnjaka ili za škrtce kao ja...


Parkside je spor, težak, nezgrapan. I opet da ponovim. Spor je.

Ne kažem da je loš za 10-15 voćki, ali za sve preko toga bosch je zakon..

A za bateriju se ne brini. Baterija traje i traje i traje.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,613
Meni je i bosch tezak...sat dva rada i dosta mi je...ok mi je rezat lozu koja mi je u mojoj visini. ali kad rezem vocke pa moram ruku drzat iznad glave nije bas za dugo radit...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,680
Pa to ti ja pričam. Bosch je za nas škrtice i amatere 😅🤣. Ja uspijem odraditi par sati.. Ali da su teške naspram profesionalnih rješenja jesu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh