• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za živicu

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Imam dosta jaku živicu pa kupujem motorne škare da to dovedem u red. Zapeo mi je za oko ovaj dole model, pa ako netko ima iskustva molim preporuku.
(Naglašavam da već imam električne škare, neke jeftine, ali mi je živica dugačka jedno 70 metara i jako je komplicirano razmotavati dva kabla.)

E da, da pitam i ovo, trebam li kupovati ovaj model od 60cm ili je 45cm ok?

 
Posljednje uređivanje:

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Nemam motorne škare, ali imam električne velike 60-65 cm, i male 40-45 cm....I nekak mi je lakše i bolje raditi s ovim manjima, možda zato što su lakše....
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
105
Poz ,ja ima model od 60cm ,super stroj .
Nisu preteške, isto imam puno živice a i gorice štucam z njima :ROFLMAO: .
Tak da nebuš fulal ak to kupiš.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ja imam baterijske Parkside, i mogu reći da sam jako zadovoljan, 51cm su dužine, lagane su i kaj je najbolje, nema razvlačenja kabela. Probao sam jednom motorne, dosta su teške. 20240215_112033.jpg
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Bojim se da će aku biti slaba, nije to fina ukrasna živica nego grmovi. I ova na struju se muči kad dođe na malo deblju granu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Ako nemaš traktor, a na poljoprivrednom forumu si odmah si sumnjiv. Da možda ti ne puštaš povjerljive informacije medijima? :unsure:
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
50
kupio sam si Ryobi RHT8165RL, koji če zamijeniti nakon 10ak godina nekakav Hurricane od 550W sa mačem od 51cm, bio mi je izbor i Makita UH6570 za cca.160 eura, ona je 10dkg lakša i 250W slabija a ista veličina mača, ovaj Ryobi je bio zadnji na stalaži-izložbeni primjerak=uspio spustiti original cijenu na 115 eura :devilish:, garancija 3 godine, Ryobi bi trebao izdržati duže od plastikanerhuricanera jer djeluje par klasa boji proizvod, sutra ako mi vremenski uvijeti dozvole pošpricam sa wd40 mač i krstim škare na bogato gustoj živici/ogradi prema cesti u dužini cca.40m i na čempresima u dvotištu, mač sa prijašnje mi je bio zeru prekratak za živicu, a Ryobi RHT8165RL sa mačem 65cm i 800W nadam se da bu bil taman, jbte ovaj Ryobi ima pune 4 kile i ukupne je dužine 120cm, nadam se da me neče jako umoriti 😥(y)
 
Posljednje uređivanje:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
989
Nemoj Fuxtec.
Njihovi uredjaji se raspadaju u radu.
Nemas toliko vremena da se bavis popravcima.
Cistokrvni kinez velike mase. Ubit ces ee i psihicki i fizicki.
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
50
Ryobi RHT8165RL kršten danas, investicija u potpunosti opravdala očekivanja, živicu staru 20ak godina reže ko od šale, mač od 65cm sa 35mm promjerom reza klizi po živici kao nož kroz meki puter, oblikovanje/rezanje čempresa zbog rotirajučeg donjeg rukohvata je fantastično,više nikad ne bi kupio škare bez te mogučnosti,namjestiš si oslonac kak ti paše za lakše držanje i stabilniji pritisak reza, gornja drška ima prekidače u tri položaja pa gdje god da primiš i stisneš u sredini ili bočno na lijevoj ili desnoj strani uspostaviš kontakt, na čempresu sam pilil granu preko 25mm bez problema, sat i pol besprekidnog rada nije povečalo temperaturu pogonskog el. motora 800W, ima i mana koje to i nisu, jedino ak se lako nerviraš a ipak znaš da nisi u pravu-sustav zaštite protiv blokiranja pogona je jako osjetljiv i reagira i na malu grančicu između zubi a prekidači na rukohvatima traže čvrsti stisak za start rada, moja preporuka kome trebaju el.škare!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh