• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skidanje ljuske oraha i ljesnjaka

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kako izgledaju strojevi za skidanje ljuske oraha i ljeske? Neka iskustva (slike, linkovi, cijene itd itd) Jeli netko vidio takvo sto? Idem malo guglati pa mozda pronadjem ... .... a u medjuvremenu mozda netko ima iskustva iz prve (ili druge) ruke :)

Prvi edit
Nije ono sto sam trazio ali mozda nekoga zanima. Patentirana klijesta za drobljenje http://www.freepatentsonline.com/20070137448.pdf Ukratko, ideja je da umjesto dvije rucke, kao standardna klijesta, ima tri.

Drugi edit
E, ovo je upravo ono sto trazim http://www.freepatentsonline.com/7234393.pdf
Obrisan neispravan link.
Jeli netko vidio nesto slicno u malo konkretnijem obliku. Sto mislite dali se moze napraviti iz npr. rasipaca umjetnog gnojiva? Informacije, ideje dobrodosle ...

Pedefove sa detaljnijim opisima mogu poslati na E-mail

Treci Edit
Evo, i nesto malo "konkretnije" sa Obrisan neispravan link.

CHAMPION CA Used $2950.00
The Champion CA cracker has been cracking pecans for growers for over 60 years. Although this cracker can be configured for larger nuts, it's speciality is natives or smaller pecans and will crack about 60 nuts per minute. It is the fore runner of the Meyers cracker and has stood the test of time. Rebuilt these units keep on cracking just like they were new. The price is fob and the machines have been inspected to make sure they will perform to your satisfaction. They are powered by a 1/3hp single phase motor. They are a limited supply of these machines available. 12/6


Cijena je, rekao bih, malo mracna (2950$), cak i da se ne racuna trosak transporta iz US za koji uopce nemam ideje koliko bi mogao biti ... nisam siguran da to ide DHL-om :?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
bude kod mene za kupit stroj sad je u fazi rada kod bravara pa bumo vidli kaj bu ispalo i kolko bi koštalo
 
T

tekic

Guest
Pozdrav

"Smiljan" ako možeš pošalji pdfove za taj stroj ,da vidim kakav je.Imam prijatelja koji je dobar konstruktor
možda bi mogli nešto iz kemijati.
 
T

tekic

Guest
Dobio sam pdf od "smiljana" ,i u biti radi se o stroju koji pomoću rotora sa dvije cijevi i centrifugalne sile
razbija lješnjake,Tako sam bar skužio.Nije mi baš neko sretno rješenje,bar meni.Čekamo što će "krki"
napraviti.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

ovak izgleda ovaj stroj koji sam mislio malo dotjerat u vidu postavljanja na postolje elektromotor za pogon uvečanje radi večeg kapaciteta a more se ovaj dio koji dodire lješnjak složit od rosfraja jel je to hrana pa u budučnosti da stroj bude zadovoljaval nekakve neznam kakve propise možda kaj znam
ovo je napravljeno bez ležajeva jel se vrti na ruke a ak se stavlja motor trebaju isti
ali o tome kod dobrog majstora i on bu vam dal puno stručniji savjet bit je da vidi ovo na slici kao ideju

ali sad financije ne dozvoljavaju takve istraživačke pothvate pa kad budem imao lješnjaka za lupat možda bude i gotovih rješenja za kupit iz italije

a ko se oče poslužit s ovim mislim da se to za sitne pare napravi u kučnoj radinosti


e da još sam čul da je od ovog stroja boli neki koji radi na principu vibriranja ploče al me ne pitajte ništ neznam jel to nisam vidio
 
T

tekic

Guest
Strojno čišćenje lješnjaka
Objavljen: 21.1.2008 18:46:50
Kategorija: Voćarski proizvodi
Opis:
NOVO,NOVO,NOVO!!!strojno čišćenje većih količina lješnjaka,100%iskoristivost ploda,cijena po dogovoru prema količini

Cijena: po dogovoru
Kontakt podaci:
091-552-9090

Ja slučajno naišao na oglas,ako tko ima lješnjaka za čišćenje neka odnese i snimi stroj.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
krki kaže:
[





e da još sam čul da je od ovog stroja boli neki koji radi na principu vibriranja ploče al me ne pitajte ništ neznam jel to nisam vidio

e to ti radi na principu drobilice za kamen
dvije ploce stoje postavljene u "V" polozaju u gornjem kraju su montirane na sarke a u donjem se skupljaju i rasiruju
tj osciluju ja mislim da je to bolja varijanta posto moze lako da se steluje kalibracija sa kojom radis velicina ploda
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Smiljan kaže:
Obrisan neispravan link.

Dobih info od proizvodjaca iz Amerike. Ukinuli su krckalice 500 i 1000 i uvode 750 koji je velicene kao 500, a kapaciteta skoro kao 1000.

kapacitet 60lbs u pet minuta (cca 400-500 kg/h)
tezina 112 lbs (cca 60kg)
visina 21 in (cca 52cm)
Imaju verzije i za 220v/50Hz

Rade na manjem modelu za po doma.
 
V

velimir

Guest
kupio sam tu krckalicu od universalnutcrackera i još jedan stroj koji nakon krckanja razdvaja ljusku i jezgru oraha

ako netko ima više oraha sa tanjom ljuskom otvoren sam za suradnju. doma sam u Velikoj Gorici
 
V

velimir

Guest
na ovo sam naletio ali to nisam ja

stroj za orahe i lješnjake
Objavljen: 18.8.2008 8:30:27
Kategorija: Alati i oprema
Opis:
prodajem stroj za čišćenje oraha i lješnjaka

Cijena: 9500 eura
Kontakt podaci:
091 552 9090
 
V

velimir

Guest
pronašao sam još neku papirologiju pa evo još par linkova za opremu..

Obrisan neispravan link. - (Belgian Electronic Sorting Technology) - ovaj trenutno ne radi ali prije par dana sam nešto tu gledao...on njih sam dobio i ponudu za stoj koji čisti tonu oraha na sat i to bez ikakvih gubitaka.isporuka oko 4 mjeseca od primitka narudžbe uz plaćanje 35% cijene ostatak se plaća 15-ak dana prije isporuke. da ne duljim, sve skupa oko 228.409€ + njihov čovjek 4 dana(njegov cjenik je također u prilogu)...

http://www.satake.co.uk - od ovih sam nakon nekih mjesec dana dobio rezultate ispitivanja za model ScanMaster SM 100 DE. stroj je "prihvatio" 85,50% ubačenih oraha, ostatak se valjda mora ponovno ubaciti, i od "prihvaćenog" je očistio 99,73%. sveukupno 68.000$.

http://www.tmeitaly.com - strojevi za pakiranje i vakumiranje - ima i na engleskom jeziku

http://www.eppm.com/x/guideArchiveArticle.html?id=9137 - tu je prikazan Seasonic sorter, ne mogu više pronaći sajt pa sam našao neku vijest o stroju, ima neka slika...
 
Ž

želja

Guest
pozdravljam sve,vidio sam taj američki stroj 750 u akciji ali nisu napisali cijenu,kolko dođe novi?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ovo mi je proizvodjac odgovorio u veljaci ove godine:
"Model 750 costs $3,495.00 plus shipping. If you would provide me your address I can give you the shipping cost. I generally ship the machine with UPS.
The cracker is manually adjustable from 1/8 in. to 1 1/2 in. It Weights: 112 lbs. Height: 21 in. Width: 17 in. Depth: 10 1/2 in. 1/2 HP, single phase 110 or 220 motor. It will crack 60lbs of nuts in about five minutes."
 
V

velimir

Guest
jučer sam poslao upit za model 750 i dobio isti odgovor...
 
Ž

želja

Guest
svaka čast ljudi hvala,volio bih vidit uživo taj strojček,pa evo ako nije bed naišao bih koji dan
 
V

velimir

Guest
nema problema, pokazivanje je za sada besplatno :mrgreen:

broj telefona i mail su na prethodnoj stranici
 
V

velimir

Guest
gle stvarno, podaci su na temi uzgoj ljeske...evo šta je tamo pisalo...

"može me se dobiti na 091/547 2345 mada bih više volio na velimir.jovanovic@gmail.com jer radim jedan dan ujutro, jedan popodne, svaka druga subota..."
 

Najnoviji postovi

Na vrh