• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike krajolika

I

ihorzic

Guest
Ok , ako je slikala a valjda će se izjasniti onda treba se početi baviti sa slikanjem i nekakav atelje na moru i evo love ,...
 
B

BAGERISTA

Guest
Gotovo je AJKULA,,,,,i tebe več zarazila,,,ovčica,,,sa slikanjem,,,:p:p Homo u slikare,,,,,,,,,ili čemo strojeve slikat,,,onako ispod duge ,,ili na zalazak sunca..
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
za ihorzic: canon 5DMark II , + makro objektiv 180 mm isto canon...
I sa puno lošijim fotiičem možeš dobiti takvu fotku..ali ga treba dobro namjestiti i fotkati sa stalka. Ako voliš fotografiju čuda se mogu napraviti i sa jeftinim fotićem.
Ajkula...duge su prekrasne...
Pozdrav svima..pozdrav Bageristi...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, na druge dvije slike il su dvije duge,
il je ajkulin fotić već vidjel duplo :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
op, pa možeš i za Ntional Geographic radit!
lipa fotka! sa stalka slikano ili u kaubojskom stilu?

i još da nisi tici livo krilo odrizala :finga:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
heh, na druge dvije slike il su dvije duge,
il je ajkulin fotić već vidjel duplo :rolfer:

a ak sam jaa možda pod maliganom nije fotić ,bile su dve duge a da je bolji aparat od min 300 eur bilo bi tog još,ali eto posluži u nekom trenutku,btv.Ovčice slike su +10 hočemo još
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hihihi, a ja reko da mu slika zalelujala ko fatamorgana od vlasnikovih izdisajnih para :lol:

danas mi baš dobre fore padaju, ispričavam se unaprijed ovčice i ajkić,
al baš me ide :D

i dobro ajkula kaže, ajmo ovčice naša, samo ljepi ako imaš vremena!! predobre slike, za oko i dušu odmorit...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zbog umjetničkog dojma...

vidim da se i tebi kao i meni priroda sviđa takva kakva je, a ne sa efektima, ali ti ja zato ove fotke svrstam pod umjetničke, i u tom slučaju su predivne...

al prirodno je prirodno :partyman:
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
seljančić...a kako misliš retuširanje????ne razumijem
obrada fotografije je u cs5...minimalna, poneka fotka u hdr..žuti cvijet je npr. potpuno prirodna fotka...zamučenu pozadinu daje mu objektiv sa otvorom blende 2,8..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
seljančić...a kako misliš retuširanje????ne razumijem
obrada fotografije je u cs5...minimalna, poneka fotka u hdr..žuti cvijet je npr. potpuno prirodna fotka...zamučenu pozadinu daje mu objektiv sa otvorom blende 2,8..

retuširanje,upravo to što si navela,minimalna obrada fotografije,zamućenje pozadine,da bi se istaklo nešto,ja to neradim,objektiv je za mene oko.fotka je prirodna,ali je obrada pozadine presudna da je napravi vještačkom. kako ko voli neka radi,ali ovakvim motivima netreba ništa dorade,ama baš ništa:

jučer uhvaćeno na brzinu:

 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
objektive mijenjam...imam makro objektiv , širokokutni, tele..i dr...ne može se to usporediti sa okom..okom biraš kadar
makro omjektiv i tele daju sami bez obrade fotografije zamučenu podlogu...to je jako interesantno i bilo bi šteta kad imam tako dobru opremu da to ne namijestim-podesim za svaku fotku drukčije...Kad se dobro pofotka tj. naštima aparat (pretežno koristim prioritet otvora blende i manualno nikako na automatiku) nije potrebna obrada!
fotka ti je jako lijepa
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Tko zna raditi s fotoaparatom, može uslikati ovakve kao ovčica. Samo što treba podešavati fokus i ekspoziciju, otvor blende...
Teško mi je vjerovati da nema obrade slike jer se dosad nisam susreo s toliko jakim fotićima.
Moja sony alfa 200 me služi odlično, još kad bih znao iskoristiti sve mogućnosti gdje bi mi bio kraj..:gitarist:

Sad me sram stavljati moje slike jer me kvaliteta ovih bacila u depresiju..:(
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
to nije u redu Markec...sve fotke su lijepe...rado bih vam dala kakav savjet za fotkanje ako pitate, ja se ipek bavim fotkanjem stručno iako to radim iz hobija..
i samo treba fotkati i fotkati..proučiti aparat..i vidjet češ kako budu fotke sve ljepše i ljepše

lijepi pozdrav!
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
to nije u redu Markec...sve fotke su lijepe...rado bih vam dala kakav savjet za fotkanje ako pitate, ja se ipek bavim fotkanjem stručno iako to radim iz hobija..
i samo treba fotkati i fotkati..proučiti aparat..i vidjet češ kako budu fotke sve ljepše i ljepše

lijepi pozdrav!

Odustao sam ja davno od tehničke kvalitete slike, sad me drži samo da ulovim pravi trenutak koji kroz sliku priča priču. Ono.., kad ulovim ekipu na fešti u najboljem ili najgorem izdanju, a ni ne slute da su uslikani.. Kad im se na licu vidi u kakvom su moodu..
I takve bedastoće..:mrgreen:

Također, lijepi pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh