• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja se slažem da se neće to prevrnuti tek tako.

Orao sam ja sa Sameom na kosinama da su se ljudi križali, ali bez ikakve bojazni od prevrtanja, samo dok je plug u zemlji traktor nemože nikuda.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nebi mene dobili nutra ni u taj položaj ..... možda s tuđom pilom, ali s mojom ne.

Kaj da hidraulika poludi i zvadi pluge van, kaj kad se dojde do kraja i nema se više kam (tam se neki šumarak nazire) Kaj da....... :x::x::x::x:
Nema šanse
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Drukčije je kad si unutra a drukčije kad gledaš sa strane. Možda je ravnica ali neka zajebana ali ni nije neko brdo u pravu ste
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kakve veze sada brdo ima? Lako je raditi na uzduznom nagibu, ali tu je bocni nagib u pitanju. A ako nesto nevolim, to je upravo to - bocni nagib.
Imt 533-542 imaju nize teziste nego ovaj zeko. Same je sigurno siri od njega, ali sada najednom svi takve bocne nagibe savladavaju svakodnevno za zagrijavanje. potkrijepite svoje tvrdnje slikama.
Lako tudjim xxx po trnju mlatit ili u ovom slucaju za tudji traktor vikat nije to nista, moze on jos..
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Bratić se na takvom nagibu s istim traktorom prekrenuo i sreča što je polje bilo višlje pa se samo naslonio
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam slike iz samog oranja takvih nagiba jer nisam nikad stajal uslijed takvog nečeg da bi išel slikat. Tu mora koncentracija biti uvjek na visokoj razini!

Prije kad su se "bentovi" iliti visoke međe skidale/rezale/izvlačile sa IMT 560/565 največi problem je bilo nasjedanje jer su traktori niski, ali od kad je Same, nemam više tih problema, a stvarno visinske razlike zna biti i preko pola metra.

Evo iskopao sam par slika od prije 2-3 godine gdje sam skidao jedan visoki "bent" s zemlje prema cesti. Bilo je visine od 50 do 70 cm na nekim mjestima pa se nisam prevrnuo ni s dignutim plugom!









Nemam nekog prevelikog straha od takvih situacija, to je valjda zato što je traktor velik i dosta širok pa ulijeva neku pouzdanost, ali svejedno uvjek treba biti oprezan.

Dok recimo jedan mamin bratić nesmije ni gledati tako nešto, hvata ga panika!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Jedna od jeseni 2012.-e

155908_298516103598825_2017930590_n.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Razumnom čovjeku je sve to kristalno jasno, ali nekom tamo neče ni ovaj tekst pomoći!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Nije tu kriva oholost, druga stvar.

To je mali komad gdje je samo jedan razor i naorano je te godine, a prva brazda nije izvučena dobro pa je na kraju ovako ispalo, a na početkuje bez ikakvih problema mogao ovaj prohod ići. Na oko je bilo vidljivo da će ovako ići, ali otac mi je sklon ovakvim egzibicijama...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Kratki zvuk loma,dugo vrištanje...Mladić je poginul u sekundama...Adree S. (21)

Isprobaval je balirku prije kupnje (sa ugrađenim omotačem) i noževi su sve manje gutali masu,andree je sišao dole i pokusao odstopat nogom i povuklo ga...
Pokusao je stisnuti šalter za iskljucivanje u nuzdi al nije uspio.

Žalosno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Sad treba zabraniti balirke, jer su to preopasni strojevi. Gutaju sve živo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moč medija je velika , i to budu sigurno pokušale iskoristiti sile koje pokušavaju progurati tečaj obuke na balirkama .
Ali to je samo jedan čovjek ..jedan čovjek ..budimo realni .
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Nije to nikakva mašina kriva. Kriv je on i njegovi koji su ga učili poljoprivredi.

Kad god ideš prema mašini koju pokreće kardan, da pregledaš nešto ili slično, OBAVEZNO gasi kardan.

A i gdje ćeš turat nogu u pick-up... Ne znam...
 

Najnoviji postovi

Na vrh