• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene danas ujutro nevrijeme tuca kisa jak vjetar skidalo krovove s kuca drvece iskretalo katastrofa!!


Ovo je kuca od prvog mi susjeda i moja kukuruza bilo je na svim vijestima di je jos veca steta na kucama u mom kraju!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Cekam dan kad buju moji otpali :(devil):


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=OPt8Ky8Q3ZM[/YT]
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Zaboravih poslikati. Prije 10 tak dana, u berbi kukuruza, traktor skrenuo u desno u redove,motam ja volan, on i dalje skreće..Već pomislih, opet orbitrol..a mjenjao sam ga prije tri godine..ali srečom nije..krajnik spone koji izlazi iz hidraul. cilndra ispao van iz kugle..kak dojti doma??, savjet mi dao prek mobitela majstor da svežem žicom..ali?? niti ja niti gazda kuruze koju sam brao nema žice..srečom imao je nekoliko komadića špage po prikolici, koje sam spojio i omotao oko krajnika, i tak mu pobrao još dva reda i vratio se kući pomoću špage...IMT 549 dv, za takav krajnik u trgovinama ni čuli a kamoli da imaju..konus 18, i ž. navoj 22..zvao ČK,VŽ,KC, kad najdem broj od Hubzina iz KŽ, i gospon kaže imamao..ja sav radostan...kažem stavite sa strane ja krečem do vas...žurio ko budala..kad tamo... počeli se nešto komešati oko komjutera i stalaže s djelovima...i???.. nemamo taj dio ali imamo fi 18, pa se može urezat navoj 22...i izjava" ja bih to bio napravio u našoj radioni ali ste stigli prebrzo pa nisam stigo"..ak hočete sačekat 15 min..normalno ja čekao i 25 min..kad dodje uvaženi trgovac i kaže..da u radioni to nemogu uraditi a on kao zna ali nema vremena...i tak na kraju uzmem taj fi od 18... i s mukom i voljom.naročito znanjem ovdašnjeg majstora uspio je napraviti navoj 22...Još sad nemogu vjerovat kak sam bio staložen da nisam ovog u Križevcima poslao u sedam PM.
Stoga svima ostalima moja "preporuka" za Hubzina.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
evo malo slikica od veselja iz šume
f4r1j6.jpg

a2usra.jpg

292agk8.jpg

5cx1c5.jpg

bf03k.jpg

241kzo1.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Eh..zašto postoje prednje gume sa normalnim ripnama...opće mi nije jasno zašto mečete na prednje kotače pogonske gume?? u ovakvim i sl. situacijama takva guma još više pospješuje bočno proklizavanje prednjeg kraja koji nema prednji pogon.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Stavio sam ovo u ovu temu, dakle, prikolicu su natjerali u blato i upjeli potrgat ventil zračnih kočnica. Trebao bi ovaj lijevi dio kao na slici. Plavom crtom je označeno gdje je puknuto. mislim da nema smisla to varit. Nisam još nigdje pitao, ali eto ako tko ima iskustva s tim, jel se može taj dio kupit posebno ili ide cjeli komplet ventil. Ventil je Haldex-ov. i ima na tom puknutom djelu serijski broj, ako se može nabavit radije bi naručio taj dio nego stavljao neki novi turski gore.

 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,693
U sekri sam vidio taj regulator, iz 2 dijela je, svaki dio dođe između 600 i 700 kn, nesječam se točno, uglavnom oko 1300 kn negdje za komplet.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Jučer, 6. studenoga, je provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno da je 29-godišnjak u razdoblju od 3. do 6. studenoga, u Velikom Trojstrvu, u predjelu Maretić Jarak, u šumi u vlasništvu Hrvatskih šuma, uporabom motorne pile srušio 35 stabala graba, bukve i hrasta od kojih je dio drvne mase izvezao dok je dio ostao u šumi. Materijalna šteta se procjenjuje na 4000 kuna.

Neka meni daju da rušim 35 stabala za 4000 kuna i pristajem automatski da platim
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To je šteta, a kolika će kazna biti, to je druga stvar. Ako je socijalni slučaj možda ništa ni ne plati. Kad je šteta manja od 2000 kn, onda ni prijavu ne podnose...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
To su propusti ''savremenog društva'' o kojima ja pričam , znači ja svaki dan kradem po 17 drva (da bi bilo ispod 2000) i nikom ništa
Evo prije neku veče jednom čovjeku su lopovi ukrali junicu (da dobro ste pročitali junicu iz štale) odveli je malo podalje u šumu tamo zaklali i izvadili utrobu te meso vjerovatno odvezli
Još da dodam da su tom istom čovjeku već nekoliko puta krali janjce na isti način , uvijek se nađu ostatci i koža a da policija još nije našla lopuže
A nije samo ovaj čovjek pokraden , on je najviše ali kompletno taj dio sela je pretrpio velike i česte krađe od ovih ''kokošara''
Mislim stvarno ...................... pa gdje živimo ?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
A pazi slučaj - čovjeku ukradu kazan za rakiju, on čuje od jednog čovjeka da je kazan tamo i tamo nek se požuri, on dođe tamo uhvati lopove inflangranti di sjeku kazan u bakar, ode na policiju, policija dođe i utvrdi da je šteta manja od 2000 kn i da prijava neide po službenoj dužnosti, na to čovjek popizdi i kaže "***** ja državu i takve zakone", na to će policija "a gospodine no no", podnesu prijavu protiv njega i lik završi na sudu i dobije zatvorsku kaznu od 3 mjeseca.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Samo me interesuje koji kreten procijeni da je kazan manje od 2000 kuna , jeli oni procjenjuju vrijednost kazana ili vrijednost koju lopovi mogu da dobiju za njega ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh