• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Puna je bila, nažalost. Nisam kupio jer je taman kiša počela, samo sam odbacao da voda ne stoji. Koliko mi se čini, kupljenje će biti na proljeće.
Da je bila prazna sigurno se to ne bi dogodilo, ovako je skliznula i teret ju je prekrenuo.

Što se stakla tiče, njega je razbilo crijevo od utovarivača koja je bilo spojeno na stražnje izvode, tj razbilo ga je ovo koljeno koje ide pod 180° da se crijevo ne mota. Isčupao se onaj mali konus na kraju koljena i kako je bilo pod tlakom (čupao sam nekakav panj) taman ga je prema staklu katapultiralo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nije mi jasno kak si ovo staklo razbil, jel ti se to otkacila ona poluga za podizanje desne ruke hidraulika pa slucajno digel, ili...?!

A kaj se prikolice tice, nemaju te za gnoj fiksni rud? Ili ti poteznica okretna? Jer cisto sumnjam da bi se okrenula da je bila na fiksnom rudu, pogotovo aka je prazna bila
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Na traktoru mora biti ili okretna poteznica ili okretni rud. Inače se nosi glava u torbi. A mislim da velika vecina jednoosovinskih prikolica ima okretni rud.. A mislim da se bez okretnog ruda neda prikolica ni registrirati. Al to nisam siguran.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Da se registrirati. Ja na svojoj Imt jednosovinci nemam okretnu rudu i registrirao sam je.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja nemam registrirane prikolice, ali na obje imam okretne rudove. Mislim da bas to prevenira nedaj Bože smrtne posljedice prilikom prevrtanja. Tak da mi cudno kak daju registrirati bez toga. Al ocito sam krivo cul... [emoji57]
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja ne znam ni jednu novu jednoosovinsku ili tandem tehnostrojku a da ima okretni rud.. a sve registrirane! Kad imaju gornje kopčanje. Okretni rud treba kad se kapči na automatsku (donju) poteznicu.
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Jel ima uopce Farmtech klasicne jednoosovinke na donje kapcenje.:icon_scratch:
Koliko vidim sve se spajaju na pufere, koji su sami po sebi okretni.
Mozda upravo u tome lezi kvaka. Kak zakonski regulirat kaj mora biti okretno, kaj kruto, kad se vrlo lako mogu spojiti okretna kuka sa okretnom sapom:(wasntme):
Koliko sam imal prilke vidjeti vecina traktora osim malih Imt-a ima okretnu kuku.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Bilo je do prije koju godinu ETK model, koji su se dolje kopčali. Sad ne znam dal se još te proizvode
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
U različitim su zemljama različiti standardi.
U Njemačkoj se koristi uglavnom visoko postavljena zakretna kuka, a prikolice imaju neokretne ušice.
U Italiji je situacija obrnuta: traktori imaju neokretne kuke, a ruda prikolice su zakretna.
Pri nama ima svega po malo. Najgore je kad su zakretni i rudo i kuka, tak da je ovo s fiksnom kukom i rudom - manje zlo.

ETK više nije u proizvodnji...nažalost.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Kak u biti 2 logicna standarda, ako se spoje, ko u nasem primjeru, mogu biti vrlo opasni.
Jednom mi covjek dovezao gnoj sa prikolicom za gnoj prikljucenu za imt 539. Naravno sapa fiksna, ali me zgrozilo pogled na kuku traktora. To se prav zaprav nebi smjelo zvati kukom nego komad plocevine cca 4mm savinuto oko onog bolcna. Pitam ga jel mu se to ne savija, veli da ne dok nabije osigurac za klin:mad:: Dok su ljudi vozili gumenjake, jos ajde de, ali jednoosovinku:icon_axe:
Snose tu krivicu i oni dibidusi iz Imt-a koji su to prepustili vlasnicima da se bakcu i sami kemijaju.
Zar bi bili koju godinu prije propali da su serijski ponudili ljudima neku pristojniju kuku.
Mislim da bi se to zakonski moralo regulirati...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Znam kaj mislis, ali jel postoji itko normalan koji takvo nest moze braniti.:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Atestirane gornje kuke znaci tvornicke na svim traktorima su zakretne.
Donje kuke ne.
Kod jednoosovinki za gornje kopcanje nisam videl da imaju zakretno rudo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
A pazi ovo xD

84f4a58233cf4c2e7d0c4bcb6b195908.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Oficir, u krivu si. Zavisi o kategoriji i vrsti kuke.
Na SDF i NH traktorima isporučuju se fiksne kuke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Da, prema želji i doplati.
U seriji su obične krute kuke, kategorije C.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemrem vjerovat da fiksne gornje prolaze atest.
Kaj da dode do prevrtanja jednoosovinke,kaj kuka puca ili?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Prevrće traktor.. Kod nas se prije par godina prevrnula Imt jednosovinka puna ječma i 6245 je bio zakačen. I pošto prikolica nema zakretnu rudu, traktor se srećom samo dobrano nagnuo jer ga je prikolica povukla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh