• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Nezgodno je to kad je samo jedan bolcn iscupan, a 3 unutra.. Treba skuziti na vrijeme. Ja uvijek provjeravam dvaput.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
A zakaj jednostavno ne koristite samo dva bolcna?
Velim, Tehnostrojka niti nema 4 bolcna u isporuci.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad ti se bude prikolica prevrnula ..pa se bude sve rasadilo , oštetio cilindar ..muke isusove dok to na njivi vratiš na mjesto ( a sigurno se ne bude prevrnula na ravnom) e od taga dana buš i ti imal 4 bolcna
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
kad ti se bude prikolica prevrnula ..pa se bude sve rasadilo , oštetio cilindar ..muke isusove dok to na njivi vratiš na mjesto ( a sigurno se ne bude prevrnula na ravnom) e od taga dana buš i ti imal 4 bolcna

staviš ta dva na kontra strane..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ima ih i kod mene koji ne gledaju šta se događa iza njih isto kao i taj gazda. Nije se to moglo baš tak desiti a da se na vrijeme ne primjeti.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
1506002_977052765644177_6037357975933879885_n.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
to se samo živima dešava , nii prvi -niti zadnji slučaj

Istina živa..
A kojima se događaju takve stvari nije ni bitno dali ima 2-3 ili 4 klina,bitno da se kipa..I onda još ako ima malo alkoohla u krvi,pa puna prikolica,pa traktor nebre iskipati( slaba pumpa je kriva u večini slučajeva:icon_eyes:),pa se nabija gas i onda dok se pigne šasija,pa kak se ve to desilo :icon_blackeye: :icon_weed:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Čuj , teško je i primijetiti u momentu kipanja , kada primjetiš kasno je
Kada krene kipanje ako su sva 4 bolcna ubačena ti sa traktora vidiš sanduk i teret u sanduku koji stoji dok šasija ide na dole , znači skoro ni ne primjećuješ neku kretnju a klip izašao i šasija već legne na zemlju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja se često koristim s 5 kiper prikolica (Pronar, Imt, Tenostroj, Welger, Leško) od čega su dvije moje i niti jedna nema 4 bolcna, uvjek samo dva i na trostranom kiperu večinom postavljeni iza, a na dvostranom po potrebi lijevo ili desno. Nikad se nije nikaj prevrnulo ili iskočilo iz mjesta, uvjek kipam ja, ne dižu me nikakve rampe i trepe i nema bojazni.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čudne se okolnosti znaju posložiti i čovjeku poslije samom nije jasno :icon_e_surprised: zakaj je tak reagiral, ali uvijek postoji prvi put. :mur:
Ako su konstruktori predvidjeli i proizvođač ugradil 4 bolcna, onda ih treba koristiti, a prije kipanja biti siguran da su 2 izvađena. Ako nisi siguran, krug oko prikolice je uvijek jeftiniji nego ispravljanje posljedica.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Tehnostrojke, nove, barem moja, ima 2 klina, i u njima poprečno nabite čivije (zatik) na jednome do polovice a drugi preko, pa se dobije izgled ko ključ, tako da svaki ide u samo 2 rupe, i ne može se staviti u križ..:icon_eyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Najviše mi se sviđa sistem kao imaju Zaccaria i Lochmann prikolice: ručka s prednje strane, kojom se odabire strana kipanja.
Znači, i ta ima samo dva aktivna bolcna.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Na Tehnostrojki imam samo dva, i selim ih po potrebi.
Prikolica je desetak godina kod mene, nikad niš.
Na Peitzovki (Njemačka prikolica inače) je imala 4, ali opet
su uvjel bili samo dva aktivni.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Zaccaria od kolege ima obicna dva klina. Moja stara tehnostrojka je imala 4 pa su dva maknuta posto ide po selu... Padanje sanduka sa sasije u vecini se dogadja pri kipanju tako da joj ni 4 klina ne pomazu. A ako vec dodje do prevrtanja radije bi prevrnuo sanduk nego cijelu prikolicu
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Tehnostrojke, nove, barem moja, ima 2 klina, i u njima poprečno nabite čivije (zatik) na jednome do polovice a drugi preko, pa se dobije izgled ko ključ, tako da svaki ide u samo 2 rupe, i ne može se staviti u križ..:icon_eyes:

i pronar ima tak riješeno
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Najviše mi se sviđa sistem kao imaju Zaccaria i Lochmann prikolice: ručka s prednje strane, kojom se odabire strana kipanja.
Znači, i ta ima samo dva aktivna bolcna.

tak ima i moja welgerica
 

Najnoviji postovi

Na vrh