• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Da, na gurtne mislim. Bome nisu ni jeftine ako očeš malo jače. Ustvari ni neznam koliko jake bi trebale biti. Jel zna neko ?
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Ova što mi vučemo je 2 ili 2,5t (to što je atestirano). Može ona puno više izdržati samo nesmiješ s njom trzati onda puca.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Mislim da je malo 2,5t ako kupuješ kupiš jaču onda si siguran da nisi bacio lovu u vjetar.Čelične sajle su povoljne 20kun metar promjer 14mm i mekana je lako se smota ja uzeo sebi šlepam kombajn kad zaglavim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Šanana, ovdje se ne govori o gurtnama, već o šlingama.

Šlinge su predviđene za dizanje i mogu držati veliki statički teret, no za cukanje nisu niti predviđene, pa zato pucaju pri nepažljivoj vuči.

Ak treba netko 30-tonsku šlingu, nek se javi :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Moralo bi na njoj pisati. Ako ne piše, rijetko koja takva ima više vučne sile od jedne i pol tone (15kN).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pise jedino 16000psi kqj god to značilo,a dužina je Čini mi se 8m.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Warn...gde si to maznul:D:
To je dodatni set za off road. Za izvlacenje da se omota oko drva i necega takvoga.. nesmije se sajla omatat direkt za drvo.
Pise da je sirina 2 cola. To bi onda bila za cca 5tona.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Svaka gurtna drzi duplo manje na povlacenje nego kad obuhvaca nesto i stisce(paleta). A jedno i drugo bi trebalo pisat na njoj. Na ovim istocnim tesko da ce pisat ova manja vrijednost...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sam dobio na poklon od jednog prijatelja prije puno godine,i nisam ju koristio,sada ju mislim koristit u izvlačenju drva i slepanju 533 po sumi i jarugama.
Imam naravno i lance i dvije sajle,pa u kombinaciji sa gutrnom mogu si kombinirat svašta.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Ako nije nekakav šumski ili brodski lanac bolje ne izvlačiti i šlepati se snjim.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Slazem se, to se prebrzo unisti na slajsanju. Gurtne za sumu je najbolje nabaviti kod prjevoznika, oni to imaju na bacanje. Oni ih vise nesmiju koristiti, a u sumi mogu jos puno posla napraviti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kako to da ne smiju koristiti gurtne? bas mi je nedavno pricao jedan sofer kako gurtnama moraju vezati svaku paletu posebno...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Frend mi vozi medjunarodnu spediciju i znaju ih na granici zajebavat ako su im prestare ili malo ostecene gurtne. Ove bolje gurtne, koje su i obavezne, imaju u sebi pokazatelj potrosenosti. A cini mi se da imaju i neki vremenski rok valjanosti, no to nisam siguran. Mislim da se to odnosi za one kevlarske.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,tako je... ja sam mislio da velis da ih uopce ne smiju koristiti.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Našel sam ovo kod udruge profesionalnih vozača:

Kriteriji za bacanje remenja su sljedeći:
Lomovi ili urezna mjesta na više od 10%
Rezovi preko cijele širine remena
Oštećenja poveza (šivala)
Deformacija remena zbog topline (trenje itd)
Oštećenja zbog korištenja agresivnih tkanina (kemikalija)
Oznaka više nema ili su nečitljive
Kriteriji za bacanje vezne račne su sljedeći:
Napuklina, prijelomi ili značajna pojava korozije
Deformacija (savitost) osovine
Kriteriji za bacanje veznih elemenata su sljedeći:
Pukotine ili prijelomi
Grube deformacije
Jake korozije
Proširenje otvora kuke za više od 5%

Znači takve oni bacaju ,samo da znam kam? :biggrin:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma zaleti se prvom prevozniku, mora imat na nekoj hrpi. Ako se malo pazi sa njima prvo se izlizu deklaracije, to ko da je na papiru napisano, a onda ak je carinik ili policajac cicija, nema prolaza.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana, ovdje se ne govori o gurtnama, već o šlingama.

Šlinge su predviđene za dizanje i mogu držati veliki statički teret, no za cukanje nisu niti predviđene, pa zato pucaju pri nepažljivoj vuči.

Ak treba netko 30-tonsku šlingu, nek se javi :D:

E jebi ga sad, pisalo se o gurtnama, nisam nigde pročital šlinge, no nije se mislilo na klasične gurtne...


Imam ja jednu pravu stvar za šlepanje, pleteno brodsko uže, debelo je negde oko 5 frtalja (col i frtalj) i ima ga nekih 5m, upletene završne ušice, ma milina, a spremiš ga u kabinu kak hočeš :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh