• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko mi je zakon u sjećanju, na žuto se moraš zaustaviti, osim ako si već ušao u križanje i ne možeš se sigurno zaustaviti. S 50 km/h u normalnim okolnostima staneš bez problema u 20 m.
Veliki problemi su ono kaj je rečeno. Prvo moraš provjeriti onog iza sebe i ode sekunda, a policiji se vjeruje više nego vozaču (najveći problem). Treptajuće zeleno je dobra opcija, ali je vrlo rijetko.
Nisu krivi semafori s odbrojavanjem sekubdi za gužve nego slabi vozači.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kod nas je na 95% semafora sistem treptajuceg zelenog i može se reći da je jako dobra stvar.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Koliko mi je zakon u sjećanju, na žuto se moraš zaustaviti, osim ako si već ušao u križanje i ne možeš se sigurno zaustaviti. S 50 km/h u normalnim okolnostima staneš bez problema u 20 m.
Veliki problemi su ono kaj je rečeno. Prvo moraš provjeriti onog iza sebe i ode sekunda, a policiji se vjeruje više nego vozaču (najveći problem). Treptajuće zeleno je dobra opcija, ali je vrlo rijetko.
Nisu krivi semafori s odbrojavanjem sekubdi za gužve nego slabi vozači.
Konačno da se netko sjeća što znaći žuto svijetlo, iako djelomično...ako si već ušao u raskrižje onda neznaš kakvo je svjetlo. bit svega je da ti je svjetlo u vidnom polju da ga vidiš.. i u tom slučaju znaći.. da nesmiješ preći liniju zaustavljanja niti ući u raskrižje, u trenutku kad se žuto upali a ti si na dovoljnoj udaljenosti da se sa sigurnošću možeš zaustaviti ispred raskrižja.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Po mojem iskustvu treptajuce je sasvim vredu i na to sam naviko ovdje u Austriji ,vecinom je i u Hrvatskoj,no dok prolazim kroz Sloveniju e tu se nauzivam straha.
Vozis po magistrali rezerviranoj za motorna vozila,u blizini raskrsca ogranicenje 70 i ti imas zeleno i samo iscekujes kad ce zuto,nema ti goreg,bolje je dok naidjes na crveno posto nema treptajuceg.Uz to sam primetil da su Slovenci najgori vozaci,barem ovi Prekmurci di se ja vozim,zuto zovu tamnozeleno a dosta ih prolazi kroz rdece koje se pali pred njima,a koliko mi ih se ubaci sa stopa bolje da ne pricam,nije mi jasno kak nisu svi dosad izginuli.
ps. nek se ne ljute kolege s foruma ima i pri nama dosta bisera v Hrvaskoj ali Prekmurci svaka vam cast :icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
aha , u sloveniji se ne usudiš preko žutog , hihi ..ode tritauzenki


ovo s odbrojavanjem je zakon ,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Dokazat ne možeš a policajcu se uvijek vjeruje.

Od ovoga najcrnjeg pa guraj do najboljeg modela , u principu svi su dobri svjedoci :icon_fU:

camera-auto.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako nisi firma sud ga prizna kao dokaz ali plačaš kaznu zbog neovlaštenog snimanja čak ako i upozoriš policiju da ju snimaš .Imam snimku lopova kod mene u dvoru ako ga tužim isto plačam neovlašteno snimanje (kameru nije postavila odgovarajuča osoba i nemam natpis objekt pod video nadzorom ). Znači snimak mi priznaju ali kaznu plačam čak i uvredu ako mu kažem lopov prije nego to sud potvrdi .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Snimam svoju imovinu (auto) , snimam svoju imovinu (kuća ili šta već) , ona ko mi upadne u kadar informišem da se snima . E sad , ako nisam tu reći ću mu sutra.

Elem , ne snimaš policiju nego prikazuješ snimak prolaska kroz semafor do susreta sa policijom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo neznam zakon kod vas no ja sam to riješil ovako , radi se o krađi goriva . U moj traktor (IMT njega mi najmanje žao) sam stavil silikon itd pomiješal sa naftom i nakon 10 -tak dana rezervar prazan u selu je stal jedan traktor svi znaju čiji i zašto od tad sam jako dobar sa svima i nema nepozvanih gostiju jer sam rekao poslije silikona slijedi nešto veče .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Dobro je da bu se nekaj poduzelo :icon_thumright: ali je velika katastrofa kaj su to neki morali platiti životom. :( Trebalo bi neke :icon_axe:.

ako si već ušao u raskrižje onda neznaš kakvo je svjetlo. bit svega je da ti je svjetlo u vidnom polju da ga vidiš..

Nisam siguran jel negje točno definirano gdje počne. Ntko bi možda tvrdil da je to onaj pravokutnik koji pripada obadvem cestama. Moje poimanje je malo šire. Mislim da je zebra (ako je ima) dio križanja. No neovisno o tome detalju drago mi je da se u principu slažemo. :icon_fU:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Izgleda da dvoje treba poginut da bi se nesto pokrenulo.
Prije par godina jedna osoba je poginula na suludom pjesackom i nikom nista. I dalje tamo stoji. Crnih tocaka je bezbroj i nitko nista ne poduzima.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Tu je dosta u igri na žalost i politika. Naš gradonačelnik, moj suseljan gura ideju o pješačko-biciklističkoj stazi uz D24, kako je to napravljeno na podravskoj magistrali. Ove zadnje pogibije su samo još jedan dobar argumenat za ići u taj projekat, ali problem nije cesta D24, nego sporedna Hrastovsko (Ludbreški vinogradi) -Poljanec.
Ono u zagradi je najveći problem, jer k njemu gravitira veliki dio naših sela, i većinoma s te strane dolaze vozila koja oduzimaju prvenstvo. Bljeskalice kod raskršća su bile postavljene pred 3-4 godine, prvo je nestala jedna, onda i druga. S kružnim tokom će biti efekat da se cesti s pravom prvenstva oduzme to prvenstvo i dade, do pred 10-15 godina poljskom šljunčanom putu kojeg su preimenovali u lokalnu cestu.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Taj kruzni tok na cesti koja ne može nikako bit preglednija nego je sad mi je u rangu s upozorenjima u američkim kamp vozilima da je zabranjeno napuštat vozačko mjesto za vrijeme voznje.

Ista priča je bila i na bjelovarskoj obilaznici,pregledna je u 3PM na sve strane ali ne, uvijek se netko izveze pred nekoga i građani su se osječali "NESIGURNO" pa je napravljen kruzni tok.

Baš me zanima kako ce riješit situaciju kad se prvi idiot zaleti u kružni tok i pogine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
A i taj kružni tok je katastrofalno izveden.
Da su bar zadržali dio stare ceste (ulaz prema BJ mimo kružnog toka, kak je to na ulazima u VŽ.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najbolja rješenja (denivelacija križanja) su na žalost gotovo uvijek najskuplja.

VuckoH,
samo pijan ili drogiran se bu zaletel u kružni tok, a prednost oduzimaju ćesto vozači koji nemaju dobru percepciju brzine pa krivo procijene.

ZJ,
kružni tokovi s posebnom trakom za skretanje u desno bi doduše malo poskupjeli izvedbu, ali bi viša cijena bila itekako opravdana većom protočnošću i sigurnošću. Nažalost, zbog prevelike želje za jeftinijom izvedbom često se izvode rotori premalog promjera.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ima i suprotnih primjera. Jedan od njih je rotor u Križu. Radila se velika rekonstrukcija križanja, koje, po meni, gotovo da i nije trebalo, i moglo se napraviti dobro rješenje. Ovak je ispalo katastrofalno, jer je rotor prevelikog promjera, s preuskom kružnom trakom, s previše završenim izlazima. Ukratko, jedan od najgorih kroz koje sam se vozil.

Onoga u Vrbovcu su proširivali a još nije bil ni završen...

Koja je svrha napraviti rotor prije kojeg moraš gotovo stati?
Takvi ne povećavaju, već smanjuju protočnost prometa. Kaj je najgore, na takvima, loše izvedenima, ni sigurnost nije na višem nivou od običnog križanja (kad se gumom uhvati rubnik jer je preusko ili pak svaka kamionska prikolica prolazi preko rubnika, a da o problemima s posebnim prijevozima ni ne govorimo).
 

Najnoviji postovi

Na vrh