• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ima takav i u Karlovcu kod skretanja za bolnicu. Užasno loše je projektiran i po meni ima manju protočnost nego dok je bila klasična križanja sa semaforima.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kojo nevrijeme kod nas.Jednu sljivu mi iscupalo i sa stale skinulo 20 crijepova.
Kod strica prevrnulo sijeno.Imam i slike al moram nekog navatat dam ih postavi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ima takav i u Karlovcu kod skretanja za bolnicu. Užasno loše je projektiran i po meni ima manju protočnost nego dok je bila klasična križanja sa semaforima.

Ma još je on i dobar,al stani malo sa strane i pogledaj malo vozačku kulturu kad izlaze iz njega,stvarno ne razumijem kaj je tako teško dati taj prokleti zmigavac.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jasno mi je da rulja baš i ne zna vozit po kružnom toku, pogotovo stariji vozači ali veliku zaslugu za to ima i sam projektant.
Iskreno ne sijećam se da je ikad bila kolona od Grabrika pa sve do njega dok je bilo klasično raskršće, danas je to normalno, pogotovo oko 14 sati. Tad je najbolje izbjegavat taj dio grada. Skužio sam da veći šleperi na knap prolaze kroz njega, specijalni teret kad ide obavezno ima dosta problema, izbacili su dodatnu traku koja vodi prema bolnici, pa hitna kad ide za bolnicu zapne u gužvi, itd.itd.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Nedavno je sleper zguzvao neki autic na kruznom. Dvije trake, a baba se ide gurat s njim. Naravno da je nije vidio kad je uletila, a on je vec gazi susjednu traku. Za kamione nula od kruznog.
Vecina voze ko indijanci po njima. Sigurnije se osjecam na onom nesretnom kod king crossa u Zg-u.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jasno mi je da rulja baš i ne zna vozit po kružnom toku, pogotovo stariji vozači ali veliku zaslugu za to ima i sam projektant.
Iskreno ne sijećam se da je ikad bila kolona od Grabrika pa sve do njega dok je bilo klasično raskršće, danas je to normalno, pogotovo oko 14 sati. Tad je najbolje izbjegavat taj dio grada. Skužio sam da veći šleperi na knap prolaze kroz njega, specijalni teret kad ide obavezno ima dosta problema, izbacili su dodatnu traku koja vodi prema bolnici, pa hitna kad ide za bolnicu zapne u gužvi, itd.itd.

hehe, idem neki dan od grada prema dugoj resi i taman na tom kružnom od strane bolnice ulijeće djedica s traktorom i drito na mene u kontra smjer i još lamata rukama kao što se ja vozim po sredini....
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
VuckoH,
samo pijan ili drogiran se bu zaletel u kružni tok, a prednost oduzimaju ćesto vozači koji nemaju dobru percepciju brzine pa krivo procijene.

ZJ,
kružni tokovi s posebnom trakom za skretanje u desno bi doduše malo poskupjeli izvedbu, ali bi viša cijena bila itekako opravdana većom protočnošću i sigurnošću. Nažalost, zbog prevelike želje za jeftinijom izvedbom često se izvode rotori premalog promjera.

Vozač koji nema percepciju brzine plus ignoriranje znak stop naprave problem i takav se bez brige zaleti u kruzni tok,vidi se po tragovima crnim prije kruznih,da vecina auta nema abs tih tragova bi pravo more bilo.

Sto se rotora tice uopce se ne gleda jeftinija izvedba vec se radi po projektu koji je doslovce za K***C, ali mislim da si krivo shvatio sto je ZJ napisao.

Rotor može biti zamaknut u jednu stranu tako da jedan smjer, obično glavna veca prometnica tj jedna njezina traka s večim prometom ima praktički ravan prolazak roz rotor tipa novog rotora u čazmi.

Rotor u krizu je jadan kao i onaj u bjelovaru jer je promjerom premali i kamioni imaju borbe za proci isti i nevjerovatno je da nitko to nije primjetio a mas akamiona je bila uključena u gradnju istog.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
hehe, idem neki dan od grada prema dugoj resi i taman na tom kružnom od strane bolnice ulijeće djedica s traktorom i drito na mene u kontra smjer i još lamata rukama kao što se ja vozim po sredini....

Da nije možda vozio štore?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,372
Ma još je on i dobar,al stani malo sa strane i pogledaj malo vozačku kulturu kad izlaze iz njega,stvarno ne razumijem kaj je tako teško dati taj prokleti zmigavac.

Gledam neki dan, mladić u Bmw-u (neka nova strojka) ulazi u kružni i da lijevi žmigavac :icon_eyes: :icon_eyes: ma da nije jedini koji to radi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Vucko, onaj u Križu je prevelikog promjera s preuskom trakom, tak da se u njega i iz njega ulazi pod pravim kutem ali s premalim radijusom. Kak na ulaznim tak i na uzlaznom trakama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
premali , predebeli , preuski , preširoki , predugi , prekratki ..baš me zanima dal postoji idealni ?

koja je funkcija kružnog toka ako ne da uspori promet ? .
koja je idelana brzina ulaska u kružni tok?


kružni tok s dvije ili više traka je sranje
primjer je čuveni rotor u NZ ili ono spomenuto sranje od toka kod king krosa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kojo nevrijeme kod nas.Jednu sljivu mi iscupalo i sa stale skinulo 20 crijepova.
Kod strica prevrnulo sijeno.Imam i slike al moram nekog navatat dam ih postavi

Mi smo dobro prošli , oluja je bila strašna umalo mi šuraka nije odnijelo dok je zatvarao vrata na radionici :icon_rofl:
Sreća prošao sam bez havarija ali vidio sam jedan plastenik kojem je folije precijepljena na pola , tačno uzduž kao da je rasjećen i sve spalo dole na zemlju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
premali , predebeli , preuski , preširoki , predugi , prekratki ..baš me zanima dal postoji idealni ?
Postoje dobro i loše izvedeni. Oni na ulazu u VŽ su primjer dobro izvedenih, a nabrojeni su loši i gori od loših.

koja je funkcija kružnog toka ako ne da uspori promet ? .
koja je idelana brzina ulaska u kružni tok?
Funkcija mu je da poveća protočnost križanja, bez čekanja na semafor.
Brzina nebi smjela biti manja od 40. Ujedno ne ni viša, jer su oni u rotoru onda prebrzi, pa blokiraju ulazak.

kružni tok s dvije ili više traka je sranje
primjer je čuveni rotor u NZ ili ono spomenuto sranje od toka kod king krosa
Slažem se. Oni su dobro zamišljeni i loše izvedeni. Rotori ne funkcioniraju dobro na višetračnim cestama.

Onaj kod CC1 je popravljen, iako je bil dvotračni.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Vucko, onaj u Križu je prevelikog promjera s preuskom trakom, tak da se u njega i iz njega ulazi pod pravim kutem ali s premalim radijusom. Kak na ulaznim tak i na uzlaznom trakama.

Sve ovisi sto smatraš pod promjer.

Vanjski promjer mu je ok,samo bi trebalo suzit "srece" i odmah dobiješ siru traku i pravilnije linije ulaska i izlaska.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Meni danas prilikom istovara umjetnjaka pukla vilica na viljuškaru, nebreš vjerovati.
 

Prilozi

  • DSC_0110.jpg
    DSC_0110.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 237

Najnoviji postovi

Na vrh