• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja zbilja ne znam kakvi ste vi šoferi , po pisanju jako uredni ...zapravo mi je to drago ako je tako
da ne bi i mene procesirali , ma svejedno bum napisal ..svakodnevno oduzimam prednost , prelazim preko crvenog , ne puštam pješake , pretičem po punoj ...nisam agresivan vozač , često mi se ne žuri imam auta od 28,5 konja ali svejedno uspijem sve to isforsirati .

tako da ako vi svi koji zastupate stav vuckaH mislite isto pitam se da li imate spremnu kuglu i za sebe ?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Mi se u Hrastovskom pitamo kako još nitko nije oduzeo prednost Smontarinim tegljačima ili ovima što tuda već u pola 6 ujutro voze šlepere sa drvima (Bravel i slični) Oni većinoma idu po 3-4 u koloni i to bi bio pravi rusvaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
...

Molim moderatore da me ne opominju kaj mamića namjerno pišem malim slovom

OPOMENA:
Mamić se piše malim početnim slovom :D:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kružni tok ne donosi sigurnost onome koji ne gleda znakove.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
ja zbilja ne znam kakvi ste vi šoferi , po pisanju jako uredni ...zapravo mi je to drago ako je tako
da ne bi i mene procesirali , ma svejedno bum napisal ..svakodnevno oduzimam prednost , prelazim preko crvenog , ne puštam pješake , pretičem po punoj ...nisam agresivan vozač , često mi se ne žuri imam auta od 28,5 konja ali svejedno uspijem sve to isforsirati .

tako da ako vi svi koji zastupate stav vuckaH mislite isto pitam se da li imate spremnu kuglu i za sebe ?

To sve nije bitno dok tim postupcima ne ugrozavaš nikoga, a kad tad ce ti se dogodit da oduzmeš prednost nekom vecem od sebe, tipa kamionu ili kojem forumašu s vecim traktorom i onda te nema.

Ja imam preko milju km iza sebe i na crveno sam prošao mozda 5 puta jer nisam imao drugog izbora,pješake propustim svaki put kad ih vidim jer sam i sam nekad bio pješak i znam kako je,preticem i ja uredno preko pune ako je mjesto pregledno i time ne ugrozavam nikoga.

Nedo bog da slučajno stave znak prednosti prolaska za one koji ulaze u kružni tok, to bi masakar bio.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Nedo bog da slučajno stave znak prednosti prolaska za one koji ulaze u kružni tok, to bi masakar bio.
Ima i toga,jedini kružni tok na kojega sam naišao da kad uđeš u njega nemaš prednost prolaza je u Karlovcu na korzu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A po tome smo vjerojatno jedinstveni u svijetu [emoji12], a imamo i kružni tok koji više štopa promet nego ga propušta.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ima i toga,jedini kružni tok na kojega sam naišao da kad uđeš u njega nemaš prednost prolaza je u Karlovcu na korzu.

ono i nije pravi kružni tok, ono je više raskrižje ofrkano oko znaka a ne kružni tok...

btw, zamijenio sam auto, prodao stari kupio drugi.

Da li vjerujete u Karmu?

S pretprošlim sa imao cca 7 puta nesreću s divljači, na prošlog koji je bio dosta skuplji bio sam u strahu uzeo kasko i u 2 god i 120 000km ništa, nikakve kazne nesreće ni nitaš, sad kupim trećeg i u 7 dana 2000kn kazne + ostanem bez vozačke na 3 mjeseca (navodno prošao kroz crveno - što nikad u ivotu nisam napravio,)druga kazna 500kn nepoštivanje znaka ( prešao preko zebre di nisam smio a prelazim na tom mjestu godinama(izlaz iz ulice)) 3-će sranje; platim cestarinu ka-zg 446kn jer izgubim ticket...

da se rješavam auta ili je ovo samo nekakav splet okolnosti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U kružnom toku vrijedi pravilo desne strane osum ako nema trokuta na ulasku u rotor.
U zapruđu na rotoru nema table i moraš pustit one koji ulaze u rotor iz smjera novog zg.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pravilo desne ruke vrijedi uvijek ako nema drugih znakova.
Kružni tok možda ne bi spriječil sve sudare, ali bi uz usporavanje prometa na glavnoj prometnici znatno ublažil posljedice sudara.
Kroz crveno nikad, osim kao pješak, ali policija i prolazak kroz žuto tretira kao prolazak kroz crveno. To je jako nategnuta situacija i pobjeđuje jači (plavci). Zato su jako dobro došli semafori s prikazom koliko još traje zeleno svjetlo.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kroz crveno nikad, osim kao pješak, ali policija i prolazak kroz žuto tretira kao prolazak kroz crveno. To je jako nategnuta situacija i pobjeđuje jači (plavci). Zato su jako dobro došli semafori s prikazom koliko još traje zeleno svjetlo.

Ne znam kako kod vas piše u zakonu za žuto svijetlo, ali ne bi trebalo da se tretira kao prolazak kroz crveno. Da se tako tretira i stacionarni radari i kamere bi pucale na prolazak kroz žuto.

Ja sam imao prije nekih godinu i pol slučaj sa policijom. Ja prošao kroz treptajuce zeleno koje se upalilo kada sam bio tri metra od semafora. Ispod stoji policija i naravno gospoda me zaustavlja.. Dobar dan- dobar dan. Gospodine možete li izaći iz auto. Izadjem ja i poče on da sere. Znate sta ste uradili. Reko nemam pojma. Prošli ste kroz crveno. Reko nisam prošao kroz crveno već treptajuce zeleno. Kaže on meni to mi tretiramo isto. Kažem ja njemu. Izvadi mi zakon o bezbjednosti saobraćaja i procitaj mi član taj i taj pa da vidimo sta je treptajuce zeleno i kako se karakterise. Klepi policajac ušima i vrati mi vozačku i saobracajnu i kaže sretan put. Pokušao je tako jer je vidio da sam mlad pa ovaj će se sada propasti čim mu spomenem crveno i kazne koje idu uz to, eto meni dobrog ručka.

Nekih deset godina sam skoro svaki dan tockovima i sa svim i svačim sam se susretao.
Jednom prilikom me zaustavili sa kamionom i kada više nisu imali ništa da nadju, kažu meni otvoreno:" Znate gospodine mi nismo ništa doručkovali". Kad će ti ovaj moj rodjak što se vozio sa mnom:" I mi smo jutros pojeli po zvrk pite , čekaj da vidim je li ostao jos koji pa da ti damo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
...
Kroz crveno nikad, osim kao pješak, ali policija i prolazak kroz žuto tretira kao prolazak kroz crveno. To je jako nategnuta situacija i pobjeđuje jači (plavci). Zato su jako dobro došli semafori s prikazom koliko još traje zeleno svjetlo.
To je skoro najgora varijanta koju sam videl. Nebi vjeroval koliko smanjuje propusnost križanja.
Neiskusni koče dok je još zeleno na semaforu, a iskusniji bi iscijedili zadnju sekundu i često je pras na njima.
Žuto služi zato da ne prejdeš kroz crveno i nemre se tretirati kak crveno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Žuto bi trebalo služit za to kaj kažeš ali na žalost kod nas se to tretira kao prolaz kroz crveno. Imao sam pred ohoho godina takav slučaj i ostao sam bez vozačke.
Dokazat ne možeš a policajcu se uvijek vjeruje.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kolko se ja sjecam iz autoskole, zuto je obavezno zaustavljanje. Na ispitu iz voznje prolazak kroz zuto se kaznjava padom.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
A kaj si baba gatara da znaš kad se bu žuto upalilo?

Nisam neki vozač, ali kad se upali žuto, najprije pogledam u špigl, pa onda odlučim kočiti ili prejti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kolko se ja sjecam iz autoskole, zuto je obavezno zaustavljanje. Na ispitu iz voznje prolazak kroz zuto se kaznjava padom.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
A šta da radim kad se zeleno gasi i pali žuto a ja sa cca 50 km/h na nekih 15-20 metara od semafora? Uz svu silnu elektroniku na današnjim modernim autima teško da ćeš uspijet stat do semafora, prije će bit da si stao usred križanje. Organi reda ak te vide to će okvalificirat kao prolaz kroz crveno, a ti dokaži da je bilo žuto.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ne bi bil problem kaj si ti prosel na zuto al iza tebe prolazi bar jos 5 auta na crveno, gledam to svaki dan i kak veli @ZJ prvo moram gledati u retrovizor dal ovaj iza mene namjerava stat ili ne.
Nisu rijetke ni scene kad stanem na zuto a frajer iza mene trubi i blica kaj sam stal.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kolko se ja sjecam iz autoskole, zuto je obavezno zaustavljanje. Na ispitu iz voznje prolazak kroz zuto se kaznjava padom.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Bitno je da se ne predomišljaš, ako procijenis da nećeš uspjet stati, po gasu i gotovo i sam tako radim.. Pad je ako prodjes kroz crveno, a kroz žuto nije strašno :).
 

Najnoviji postovi

Na vrh