• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Joj majko bozija svakakvih pametovanja. Po meni je u svakom slučaju bolja sira guma. Stvari ovako stoje. Prije nekih godinu i pol mi pukne guma na prikolici 245-16 i na brzinu postavim kamionsku 7.50-16, jer nisam imao više guma ovih dimenzija. Tada su nastale muke sa prikolicom. Bilo ga malo vlažno ili blato ova uska guma je propadala kao luda i obično je trebao još jedan traktor da je izvuče. U nedjelju natovario na neku pravljenu prikolicu oko 4,5 kubika trupaca na kojoj su duple gume i propade i ona, dva traktora imala posla da je izvuku. A tek da je bila uska guma, to gusjeničar ne bi izvukao, a potonula je na livadi gdje se kosi, niti je oranje niti bilo sta drugo. ( možda da je bio Zetor ne bi zaglavio). Nedostatak duplih guma je što se nabija blato izmedju tockova pa zbog toga gura blato ispred sebe, i zna se desiti da se i ne okreće točak.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Tak je, u Donjem Podotočju, prije nego kaj je šumarija ušla u šumu...

Bil sam i ja tam, opča katasrofa, pomagal sam frendu ispeljavat... kad sam videl kaj je to nisam htel ni uzimat liniju
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Bil sam i ja tam, opča katasrofa, pomagal sam frendu ispeljavat... kad sam videl kaj je to nisam htel ni uzimat liniju

Ja osobno nisam ni uzel liniju, nego sam uslužno izvažal, izvukel sam 4 linije, a linija je svaka od 100-130 metara, to je bilo sad i više nikad... blato mi pojelo semeringe na prvom diferencijalu... nikad više..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Stvarno neznam kakva bi to morala bit lova za ispeljivanje da idem u ono blato, svaka cast frend ali nikad vise...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prijatelj je imao nezgodu sa Fercom. Prilikom malčiranja, zapel je za panj i potrgal ventil. Slike su u prilogu, a trodnevna akcija je krenula ovim redosljedom :
Dan 1. : Izviđanje terena, oslobađanje i spašavanje priključnog alata od mogućih noćnih terenskih radnika. Nakon toga, zasjedanje kvoruma u kljeti kak i kad bumo to izveli. Pošto nas je bilo troje..... trebalo je vremena da se usuglasimo. Na kraju smo i uspjeli :icon_pidu:
Dan 2. : Padal je kiša i plan se izjalovil
Dan 3. : Akcija je uspješno izvedena. Na licu mjesta skinut kotač, otpeljan vulkanizeru i montiran nazad. Pošto smo tak dobro izveli, oralo se i proslaviti :icon_jook: naravno u klijeti.
 

Prilozi

  • DSC_0162.jpg
    DSC_0162.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 232
  • DSC_0163.jpg
    DSC_0163.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 234
  • DSC_0164.jpg
    DSC_0164.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 230

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda bi bili više u klijeti nego pri poslu. Pak ne bi bilo dobro.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A Bog će ga zna šta se desilo?
Slika je sa fejsa... Jedino potražiti nekog iz ovih Kurjača pa ga pitati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Izgleda se desilo da su se šlepali (možda da upale ili ko zna) , pa je rajka zaskočila IMTejca.
Na rajki se vidi sajla na prednjem kačanju , vjerovatno je bio vučen.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bučo stavi petlas 8 platana i tri crte i 6.50/16 i nebuš imal nikad takvih slučajeva...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa nisu Petlas-ice Bogom dane gume da im se nikaj nemre desiti. Sve je uništivo. Nešto više i prije, nešto manje i kasnije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa nisu Petlas-ice Bogom dane gume da im se nikaj nemre desiti. Sve je uništivo. Nešto više i prije, nešto manje i kasnije.
Nisu naravno ali za naše potrebe i dostupnost i cijenu su jako dobre,a ne spucaju sa strane tak brzo kao neke druge marke.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh