• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Oficir je u pravu, duple gume ne igraju u blatu, tri metra sam jedva izvukao sa čezom sa duplim kotačima jer jednostavno guraju previše blata ispred sebe, dok sa ovim bez problema izvažam od 4,5 do 5 metara po ovakvim uvijetima...

LRUH8JU.jpg


5BQxfuy.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je,kad je blato,voda,masno nula bodova,isprobano uža guma i deri.
A po tvrdom ili malo mekom zemljištu ide,samo meni smetaju vanjski kotači kod manevriranja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Oficir je u pravu, duple gume ne igraju u blatu, tri metra sam jedva izvukao sa čezom sa duplim kotačima jer jednostavno guraju previše blata ispred sebe, dok sa ovim bez problema izvažam od 4,5 do 5 metara po ovakvim uvijetima...

Ovo su kako vidim 22,5 , a kolike su ti bile te duplerice?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
7.50/16×2 Na svakoj strani i guraju i stvaraju otpor i to vrlo velik,al najviše me zapinjanje ubilo.
Sada imam 6.50/16 i 4.5 m vučem skoro u svim uslovima i ne zapinjem.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod mene retko koja prikolica da ima još ove uske 16cola gume.Kpl točkove menjaju za balon gume sa felgama koje su bolje u svim pogledima upotrebe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Savoris ne umalovažavaj,molim.
Ja tvoje sulude poduhvate ne komentiram i ne umalovažavam!

Kod nas jedan ili dvojica imaju te skupe balonke i koriste ih samo za vožnju po asfaltu i šoderu.

Od malog tamiča ih je najviše i onih večih 22.5cola.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Uz dužno poštovanje i uvažavanje tvoje ličnosti opet ti moram reći da lupetaš , takve strašne izjave ja ne očekujem niti od onih što piju pivu ispred prodavnice a kamoli od super uvaženog člana foruma koji ima mišljenje na svaku temu i pitanje.
Ja vjerujem da kada bi se ovdje povela priča o transplantaciji srca da bi ti imao šta i o tome reći.

O gumama i njihovj širini , blatu i šumi nemoj da te čujem više riječ da si progovorio jer širiš potpune dezinformacije po sistemu rekla-kazala i dovodiš ljude koji bi htjeli nešto da nauče u potpunu zabludu.

I prije nego što upadneš u raspravu k'o gaće tamo gdje im nije mjesto prvo pročitaj dali se post iznad odnosio na tebe ili nekog drugog , počeo si i umjesto drugih da odgovaraš koji su upitani sa citatom.
Gledaš u karte,pasulj,šolju ili svemogući google?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ljudi moji zar se po onakvom blatu ide u sumu....
Neki će reći da u šumi to tako mora. :)

Možda se može proći i okolo par stotina metara dalje, ili odvojiti dan-dva godišnje da se sredi put ako je tvoja šuma, ali nekima je draže kad se više napate. Ako usput uspiju nešto polomiti na mašini to je dodatni plus.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Savorise ti si se malo previsoko uzdigao i misliš da sve znaš,a kad ti netko veli svoje iskustvo koje nije kao tvoje,umalovažavaš i vrijeđaš,a to govori o tebi.

A o odgovoru na post meni prigovaraš jer sam naveo nešto o čemu ti najviše uzdižeš da nije tako,a kad netko drugi to uradi ti ne reagiraš,baš super.
A kad neš drugo spominješ google,kao i još neki članovi.
Ne radiš samo ti po blatu i šumi i polju ima nas još dosta tu.

A o površini,masi,tlaku,otporu i gumama mogao bi još štošta naučiti.

Nekad je manje više,a više manje.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam rekreativac šumar i ja sam manje bitan , ti ovdje nekome ko stalno radi u šumi serviraš neke informacije da to nije normalno.

Lijepo sam ti rekao kako stvari stoje kada si dobio zadnju opomenu , imaj to na umu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
gume na traktoru vam ne smetaju široke 50-60 cm, a stavili bi i metar da ih ima đabe a one male 2x16-tice na prikolici rade tako veliki otpor ..ni to baš tak .
višu tu igra promjer kotača nego npr. 10 cm širine mješanja blata , više morta nego blata
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Konačno jedan komentar koji je po mojem mišljenu dotaknul srž problema.
Uži kotač većeg promjera u takvom blatu stvara manji otpor nego široki manjeg promjera.
Bit je da je kotač toliki da se prikolica ne nasuče.
Široki kotači po meni imaju prednost po omekšanom terenu, a ne blatu, jer na omekšanom terenu manje propadnu nego uski.
Možda bi ovu raspravu trebalo preseliti u temu o šumskim prikolicama.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kako po snijegu tako i po blatu nije dobra ni pretjerano široka ni pretjerano mala guma promjerom.

Prednost 22,5 kamionske mozda i najveca je njezin promjer tj guma u večini slučajeva dolazi dolje do tvrdog/žila i sličnog te ne propada prikolica toliko.

Male gume bez obzira duple ili jednostruke često propadnu do kraja i nisu od koristi u vlažnoj ili blatnoj šumi.

Ovako je kod mene i za šumu je odlično s bilo kojim traktorom.

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
gume na traktoru vam ne smetaju široke 50-60 cm, a stavili bi i metar da ih ima đabe a one male 2x16-tice na prikolici rade tako veliki otpor ..ni to baš tak .
višu tu igra promjer kotača nego npr. 10 cm širine mješanja blata , više morta nego blata
Kada je guma ppgonska sa ripnama to je druga priča nego samo noseča prateča.

Savoris daj sagledaj malo,ko se bavi šumom i drvima netreba ni tvoj ni moj savjet ali ja ostajem pri tom dupla guma veči otpor i teže manevriranje po šumi.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gdje traktor po blatu nije mogel izvuči gumenjak sa drvima mogel je ista drva izvuči na drvenim kolima za drvenim kotačima i šinjom po njihovom obodu nije fizika več obična praksa it 70-tih.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako po snijegu tako i po blatu nije dobra ni pretjerano široka ni pretjerano mala guma promjerom.

Prednost 22,5 kamionske mozda i najveca je njezin promjer tj guma u večini slučajeva dolazi dolje do tvrdog/žila i sličnog te ne propada prikolica toliko.

Male gume bez obzira duple ili jednostruke često propadnu do kraja i nisu od koristi u vlažnoj ili blatnoj šumi.

Ovako je kod mene i za šumu je odlično s bilo kojim traktorom.


samo dostupnost ..ništa drugo , hehe
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Oficir je u pravu, duple gume ne igraju u blatu, tri metra sam jedva izvukao sa čezom sa duplim kotačima jer jednostavno guraju previše blata ispred sebe, dok sa ovim bez problema izvažam od 4,5 do 5 metara po ovakvim uvijetima...

LRUH8JU.jpg


5BQxfuy.jpg

Kompa jel to šuma u Podotočju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh