• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kao što kaže Savo loše natovareni trupci (predugački za prikolicu) ili ih pomaknuti natrag da zadnjim dijelom kližu po putu ili duža prikolica jer ovako dižu prednji dio prikolice a to nikad nije dobro. Sa spuštanjem u rikverc se slažem ali u ovom slučaju ne .
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Evo kaj se dogodi dok sto put na dan prikopčavaš i odkopčavaš priključke.
 

Prilozi

  • DSC_0471 (Large).jpg
    DSC_0471 (Large).jpg
    53.1 KB · Pregleda: 314
  • DSC_0472 (Large).jpg
    DSC_0472 (Large).jpg
    47.3 KB · Pregleda: 308

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Je, Hurli je glavni radnik :) .

Ma nisam sto posto napelal i kad sam dizal ruke od hidraulike malo trknul a paleta iza bila trula pa pukla.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Duple gume mogu podnjet puno ali mogu dati i puno otpora i brige kod skretanja nauskom...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesam,i smrt za proč u masnom blatu i između drveča,pogotovo ako je uski put katastrofa.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zaboravljaš količinu drva na prikolici , sa jednostrukim gumama bi ova prikolica išla odmah do osovine u zemlju.
Pa sad se ja pitam dali je lakše vući prikolicu sa duplim gumama koja daje nešto većeg otpora (ali ga kompezuje manjim propadanjem).
Ili je lakše vući prikolicu koja je legla osovinom ili cijelom šasijom na zemlju i koja daje maksimalno otpora.
Baš se pitam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Odgovor je u širim gumama, većeg promjera. Idealno 11.00-22.5, malo manje napumpanim:)
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Evo kaj se dogodi dok sto put na dan prikopčavaš i odkopčavaš priključke.

Treba imat muda tu težinu na paletu puštat.

Kolega je jednom ovo napravio,sad ima iza na rasipaču dodanu malu kao transportnu nogicu koju spusti po potrebi kod kopčanja ili odlaganja punog rasipača.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Odgovor je u širim gumama, većeg promjera. Idealno 11.00-22.5, malo manje napumpanim:)

22.5? nije li to malo preveliko, diže šasiju na visoko itd. Mislim Ok za velike traktore 90+ ks..

17.5 kamionska felga i široka guma tipa 265/70-17.5. Široko stabilno, nisko, jeftine gume a velika nosivost - idealno za traktore 50-80ks...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Kamionska prednja osovina ti spušta šasiju;)
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ja imam kamionske gume 22.5 i bez brige se vozi s time, zetor ju vuce samo tako, čak i mali 539 ako treba.

Jedino nezgodno je slagat drva između guma,ali su te gume za šumu i vožnju zakon.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
pa zato i kažem, kad imaš duple imaš malo mjesta između guma i još ako su visoke onda gubiš mjesta.
Vozio sam puno puta ujakovom prikolicom koja ima stražnju osovinu od tamića koja u originalu ima dupli set, ali su stavljene jednostruke šire teretne gume. Ok kod mene je teren drugačiji, dosta brdoviti s tvrdim putovimana kojim nema propadanja pa nema potrebe za duple.
 

Najnoviji postovi

Na vrh