• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nisam ja spominjao Zetora,ti si sad prvi. Govorim općenito.
No,ako je sve ovo tvoje istina,onda nemaš nikakvu tešku zemlju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Dečki dosta je bilo gluposti. Ili ohladite glave ili se budete prisilno hladili.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sve je to do zemlje, ima i kod nas u kraju teske zemlje, ali se u proljece priprema samo tako i po takvom oranju se moze kretati brzo, kao i u djelovima gdje je pjeskovita zemlja gdje se brazde vjedva i poznaju tu ljudi samo pice, kao sto i neki forumasi spominju.
Ali u nasem selu i nekim okolnim je cista glina i neznam da je kakav traktor nemoze brzo ici, evo ovdje covjek izmedju mnogih traktora ima i Fenda 936 i Catepilara gusjenicara i koliko sam mogao zapaziti nekrecu se velikom brzinom jednostavno je takva zemlja.
Na brazdama vjedva da se ista pozna da su izmrzle
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Svakakve egzotike kod vas u Bosni. Nisam nikad nista slicno vidio kod nas, osim teskih gusjenicara po vinogradima ili ovih novih, malih. Samo mi nije jasno koja mu korist od toga, em je spor, em je tezak. A strah me i pomislit koliko trosi. Znam da ih ima u Italiju dosta, ali u rizinim poljima. Gledam malo po YT, izgleda stvarno mocno, nema sto. Jel ga vozi po cesti do njive, s time da su gumene gusjenice?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
To je doslo krajem osamdesetih u kombinat, kupljena su svega dva, jedan je dosao kod nas a jedan cini mi se negdje u Srbiju, a on je kupovinom te radne jedinice naslijedio i traktore.
Nije spor ide kao i obicni traktor skoro 30 km/h. Ima gumene gusjenice i normalno ide po putu.
Takodje ima volan, nema rucice kao klasicni gusjenicari, u sustini sve kao i obicni traktor samo sto ima gusjenice.
Neznam koliko trosi, vjerovatno dosta, ali i uradi puno posla, vuce veliku sklopivu vucni tanjiracu, radi samo to i u silazi malo gazi i vuce druge traktore
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Fizika im nije jača strana :icon_thumright:
 

Prilozi

  • IMG00273.jpg
    IMG00273.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 362

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja veću odvalu nisam čuo , na rikverc bi poginuo prjie nego što pomisliš da kreneš dole.
Poštedi živote takvim savjetima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj je sa prednjim krajem?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Na rikverc je manja sansa da te potera.
Isprobano!

Možda u nekoj drugoj situaciji , u ovoj NE.
Pogledaj položaj trupaca u odnosu na osovinu i kačanje , zamisli taj odnos na uzbrdici , ''podizanje'' traktora (kuke) bi bilo još jače nego nizbrdo.
Jedino bi malo dobio efekta na samom trakrotu ali prikolica bi to neutralisala.
O upravljivosti i greški pri manevrisanju da ni ne pričam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh