• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda valjda ovisi o zemlji i vlazi...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Viša brzina, više snage, veće naprezanje.
Zad lijepo unutra ubaci cijevs debelim mesom, skrati ovu dulju za nekih 5mm i namjesti natrag, te onda okolo zavari sa 3 šava: jedan za lijevu stranu cijevi, drugi za desnu i još jedan da popuniš odozgora ova dva zavara. Slijedeći put ti bu pukla poluga na traktoru :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam ako ću naći tako debelu cijev da stavim unutra,nekak to već budemo zavarili i pojačali odma bi mogli i drugu stranu,prije će puknit lanac a ne poluga.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Zamjenit te drljače rotobranom od 2.5 metara i samo gas.

Sto se tiče colaze pluga kojim je orano i izgleda oranja nakon što promrzne to nema neke dodirne točke.

Ako je orano dobrim plugom koji lijepo složi brazde sve su one iste sa minimalnim razlikama jer ja se mogu bez brige 15kmh vozit po 16 cola brazdi s agroplusom.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ovisi o zemlji, na lakšoj zemlji gdje se baš lijepo pooralo tu se najviše klimam, dođem u težu gdje se lošije pooralo i tu traktor samo plovi, ova lakša je toliko tvrda da nije za vjerovati, a teža se fino rasipa, mekana, ma milina. Ima puno do zemlje, nije sve do pluga.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Slaba je cijev od skele..2,5 milimetar stjenka a i cijev je petica dok su brnace sigurno od osmice
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imam rotodrljaču ali s njom idem poslije,najprije zatvorim zimsku brazdu sa drljačama i onda tata razbaca umjetno gnojivo i tek onda idem sa rotodrljačom,glupo mi je ići s njom zatvarat zimsku.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na ovoj zemlji definitivno nikad više pšenica, još ima vode...

20160407_155649_zpsrakt7f5p.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Kico a kakav te traktor vadil ???

Evo i mene od jucer, Zetor 7011 me nije ni pomaknul, pa je priskocil Case 5140

 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
NIsam ga ni trebal zakopavat samo je potonul.. :)
Na rikverc mu je bilo dovoljno da me izvuce, a klin je bil saraf, tak da..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Izvlacio me masni sa skopcanim plugom cca 7 tona, bez pol muke ...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Na mojoj zubaci su sve osim nosive 50 mm cijevi. Skela je 50 mm, a pulceci su 60, a mesa 6 mm. Stara skela 4-5 mm mesa. Svakako mu ne treba ista dimenzija. Ili manja ili veca.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Njemu i jest pukla nosiva. A što se tiče skele, postavio sam ih u petnaest godina, što sam radio građevinu, bezbroj. Šta misliš ko bi nosio cijev od 6 metar, a stjenka 6 milimetar? Ko bi je ispravio kad se postavlja skela oko zgrade visoke 20 metar ili više?
Pa cijev od 6 milimetar stjenke ni u jednoj građi nećeš naći, jedino ako je posebno naručiš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam prvi u obitelji koji je prekinuo tradiciju gradjevine, preko 100 godina su moji imali obrte. I sad mi je dvoriste puno skele. Radili smo i fasade na hotelima. Tu se i zaleglo, da se razumijemo. Lijepo sam napisao stara skela. Prvo sam je izmjerio sublerom, pa onda napisao. Danas se ionako koristi aluminijska, tako da ove ima ko blata i ja sam si ostavio i novu i staru, kao materijal. Procitaj jos jednom, stara skela 4-5 mm, a pulcevi 6. Spojke pulceva bi mogle i bit 80 mm vanjskog promjera, treba vidit.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas nema zatvaranja zimske brazde
Kretanje od 10-15 km/h po oranju neostvariv san, neznam da je kakvo oranje ispao bi iz traktora :icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh