• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja se mogu komotno voziti 10-15km/h,gdje je lakša zemlja koja se rasipava kod oranja,a i općenito sam primijetio da se puno ljepše voziti po brazdi sad kad imam pravi plug.
Evo i dokaz-

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=h7GYS9wZaXw[/YT]

Naravno,tamo gdje je teža zemlja ne ide baš tako brzo,a gdje je voda stajala,ubi Bože...
A kolega voli malo pretjerivat,kad se sljedeći put javi,reći će da je krivo izmjerio,i da se vozio bar 20 na sat.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Baci taj subler....laze te
A ako i imas cijev od 6 milimetar ima momaka na forumu koji bi pravili frezu a treba im za osovinu,medu kojim sam i ja pa da se nekako dogovorimo
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa,nije baš iznimno tiha,al nije ni muzika glasna... Ne volim preglasnu muziku u traktoru ni u autu,radije slušam motor.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma dat cu ja tebi cijev dzabe, al samo ako ces pravit frezu za TV-a. Mislim da je najduza oko 120 cm. Ali reci kakva ti tocno treba, mislim da imam od nekog cjevovoda jednu malo jacu.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ma zezo sam te...nekad sam pravio frezu pa mi je zavrsila na otpadu
Sad kad bi spomeno zeni da hocu pravit ponovo pitanje kako bi proso
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Je da je video star 4 god. ali se vidi kolko brzo se vozim,preko 14km/h i to je prvi prolaz,ima negdje gdje jedva 8km/h jer tolko skače da bi iz sjedala ispao.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=lcz6q58UH18&nohtml5=False[/YT]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Al vam je zato razlicita glazbena podloga ko nebo i zemlja :D:

@vrsani, kod mene je uvijek nesto na radnom stolu, uvijek se nesto radi, a na otpad se nista ne baca, samo se s otpada dovlaci
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ja se mogu komotno voziti 10-15km/h,gdje je lakša zemlja koja se rasipava kod oranja,a i općenito sam primijetio da se puno ljepše voziti po brazdi sad kad imam pravi plug.

Naravno,tamo gdje je teža zemlja ne ide baš tako brzo,a gdje je voda stajala,ubi Bože...
A kolega voli malo pretjerivat,kad se sljedeći put javi,reći će da je krivo izmjerio,i da se vozio bar 20 na sat.

MIslim da je ovo mene išlo.

Prvo nisam spominjao nikakvu laku zemlju jer je nema, brazda je tak kompaktna da mogu ja sa 115kila skakat po njoj bez da se vide tragovi cipela a ovo na tvom videu je pijesak valjda.

Drugo na DF je digitalni brzinomjer pa ne moram gledat kud kazaljka od okretomjera gleda i u kojoj sam brzini da mogu rec koliko traktor ide pa nema fulanja.

Trece s gumama 420/480 se puno ljepše vozit po oranju nego s takvim sličnim traktorom sa 360/420, razlika je velika.

Četvrto i najbitnije od svega oranje iza dobro podešenog pluga izgleda prilično ravno odmah nakon oranja a kamo još kad se gornji sloj smrzne par puta.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Traktor cca 5,5t sa 580/28 i 650/38 gumama, tls, i na zimsku brazdu sam isao 8-12kmh, kako gdje. Brze nejde. Strasno zbijena zemlja.
A bilo je godina kada je 533 sa rasipacem u 2. sa pola gasa plovio po brazdi. Sve se bilo milina vozit..
No mislim da smo u krivoj temi s ovime.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vucko- gle,mene ti ni najmanje ne zanima koliko na sat se ti voziš,samo znam da nisu ni tvoj Dajc ni Lemken Sveto Pismo,ima težih i boljih traktora,s širim gumama,boljih plugova i orača,pa se nitko ne može vozit kao ti,ni sad kad se koliko-toliko smrzlo,a kamoli inače. Znači,nešto ne štima. Al nek ostane na tome,kad dokaza nema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Treba vas ''restartovati'' na fergusona i tanjiraču pa nećete tako lupetati sa dječijim raspravama ''čiji je udobniji''.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da baš ovih dana tanjuram sa zetorom i nije mi previše udobno,nemrem si ni zamislit da bi išel sa imt 533 sa limenim sjedalom,mislim da ti taj razbije bubrege.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Hahaha, ma sve je to isti penis, s Fergusonom se radilo 10-15 jutara i odbijalo bubrege, s ovima radis 100-150 jutara pa te bez obzira na sve pogodnosti bole ledja kad izadjes na kraju dana iz njega. Da vozis spejs-satl od 6 ujutro do 8 navecer, bolila bi te ledja.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mene najmanje leđa bole od traktora, ručni rad je koma to ubi čovjeka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Mene leđa bole i prije nego se primim posla :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Držim se onih dalmatinskih zapovjedi:
- ono kaj ne moraš danas, ostavi za sutra
- ono kaj moraš danas, prebaci na drugoga :D:
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Vucko- gle,mene ti ni najmanje ne zanima koliko na sat se ti voziš,samo znam da nisu ni tvoj Dajc ni Lemken Sveto Pismo,ima težih i boljih traktora,s širim gumama,boljih plugova i orača,pa se nitko ne može vozit kao ti,ni sad kad se koliko-toliko smrzlo,a kamoli inače. Znači,nešto ne štima. Al nek ostane na tome,kad dokaza nema.

Mene ne zanima sto tebe ne zanima ali na prozivanje sam alergičan.

Mora da je silna ljubav prema zetoru lupila u glavu, imam ga i ja i zna me glava bolit od njega.

NIt je DF najbolji nit je lemken najbolji niti sam ja to ikad rekao niti cu ikad rec ali jedno je sigurno, večina ljudi koje znam idu prvi prolaz rotodrljačamo na oranje 8-10kmh a ovi s večim traktorima još brže od toga. Poznanik zatvara brazdu gredom i vozi se da je to grdo za vidjet s 200ks traktorom

Mislim i tu ti je par ljudi s 100ks traktorima napisalo da se nekad voze i 12 i 14kmh,mora da i oni lažu jer nemaju zetore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh