• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad bi postajao respekt ili strah od plave rotirke , ovaj ne bi bilo neregistriran , drugi pijan , itd ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
čudno , nitko nie spomenuo da brzinu treba prilagoditi uvjetima na cesti , zar to ovdje ne vrijedi?
Posredno je to spomenuto nekoliko put. No, to je jako rastezljiv pojam, jer i brzina od 1km/h je brzina.
Ovaj traktorist isto nije prilagodil brzinu uvjetima, jer da je, brže bi prešel kroz križanje i izbjegel nalet :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tu se potrefil splet (ne)okolnosti , a to je uvjek potrebno da se dogodi nesreča .

traktor koji je potpuno nebitan ovdje a koji je spriječil freku da vidi auto
alkohol , prevelika brzina , pa i zavoj sam po sebi .
Ja bi tužil ceste , grad tj institucije jer je takvo raskršče izmišljeno za kružni tok ili , promjeniti prioritet prednost prolaza .
Ovdje sigurno prelazi dosta pješaka , biciklista itd .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Po snimci se da naslutiti da je tamo lagani zavoj, a traktorista je krenuo taman pošto je prošao traktor i nije mogao vidjeti nadolazeći automobil pa tako nivozač automobila njega dok nije bilo prekasno. Obojica su ovdje postupila kako ne treba. Traktorist se nije uvjerio da ne nailazi automobil a vozač automobila je prebrzo prošao kroz raskrižje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se ne čini logičnim da traktorist nije videl auto zbog drugog traktora. S obzirom na zavoj i udaljenost auta u trenutku kretanja u križanje, drugi traktor još nije zaklonil pogled prema autu. Prije bi rekel da auto u trenutku gledanja na tu stranu još nije bil u vidnom polju nego iza zavoja. Možda se varam? :icon_scratch:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pogledaj još jednom video kad krene traktorista.
Ne opravdavam nijednog, pa automobil je odbacio traktor poput bicikle a vozač ostao iza kao pokošen. Tu je bila ogromna brzina koja se u naselju ne može tolerirati

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
tu se potrefil splet (ne)okolnosti , a to je uvjek potrebno da se dogodi nesreča .

traktor koji je potpuno nebitan ovdje a koji je spriječil freku da vidi auto
alkohol , prevelika brzina , pa i zavoj sam po sebi .
Ja bi tužil ceste , grad tj institucije jer je takvo raskršče izmišljeno za kružni tok ili , promjeniti prioritet prednost prolaza .
Ovdje sigurno prelazi dosta pješaka , biciklista itd .
Baš tako, jer da postavljen znak stop, zato što je raskrižje nepregledno, možda nebi došlo do ove nesreće.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nažalost ova kamera koja je snimila događaj je od nadzora , širokokutna i ona je jako izobličila situaciju , ovdje uopče nije zavoj , ravna ravnica , link je na google šrot vidi u živo

znači da baca raspravu , oslobađa krice i vrača slučaj na početak rasprave
moderator briši postove , zatvori temu , xd
https://www.google.hr/maps/place/Ul.+Jurja+Habdeli%C4%87a,+Staro+%C4%8Ci%C4%87e/@45.6889305,16.1159158,3a,75y,204.61h,65.01t/data=!3m7!1e1!3m5!1shvrfSRG6M_kkZY-EMsXmVQ!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DhvrfSRG6M_kkZY-EMsXmVQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D329.51492%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x47667d990ce55a0f:0x316436859bf0264a!8m2!3d45.6937601!4d16.1197041
 

Prilozi

  • ScreenShot008.jpg
    ScreenShot008.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 71
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Traktorista izigravao Niki Laudu... Mislio bit će brži, e bome nisi, kao što kažu Vlak je uvijek brži, tako i ovdje auto. Nije se uvjerio da može sigurno proći raskrižje i desilo se šta se desilo.

Naizletali su se meni traktoristi, misle brzi su... Jel brži on koji ne može u nekoj, bubam 3. brzini, pod teretom, nabrat jedva 15km/h sa punim gasom ili ja koji u naletu na otvorenoj cesti idem 90 - 100? ili u naselju 50 - 70?

Velik problem je i sama prednost. Ti znaš da imaš prednost, ali ne znaš dali to zna onaj drugi i dali misli da će se uspijeti ubaciti prije tebe ili neće. Puno je tu faktora u igri, al' vidim vi se već debelo igrate Inspektora Jože, kako god da je, čovjek je najebao, sve drugo nebitno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vjerojatno je tako , traktorist nije bio pijan , nažalost ne piše jel bio šofer , vjerojatno da ..vidio je auto ali je procjenio da če proči cestu ..ali nije procjneio da ovaj vozi oko 100 .
možda jei malo hendikepiran na percepciju dubine , tj daljine , a s tim dosta ljudi umornih nogu imaju problema ...to je jedan od osnovnih pregleda kod c i viših kategorija , naročito noču je taj problem jako izražen..i opasan
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Puknuti, još da si naveo i koje je ograničenje pa da porota dovrši slučaj.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Nema opravdanja za prekoračenje brzine. Rotirka ne oslobađa nikoga od prekršaja i štete uzrokovane ne poštivanjem propisa.

Po toj teoriji nikad nebi mogle ni prijeći cestu. A kaj da je umjesto auta bil pješak na zebri?
Mislim da je Iwanho na pravom tragu.
Jao, jao... barem napomeni da je to Tvoje mišljenje, kao neki članovi foruma, pa nema zamjere ako si u krivu, ovako moram dematirat Tvoj post, s čuđenjem zašto Ti kao moderator pišeš o nečem što neznaš. Evo sad citiram na (latinici) jer sam primjetio ako se citira na nekom drugom pismu to se briše.. Zakon o sigurnosti prometa na cestama.27. VOZILA S PRAVOM PREDNOSTI PROLASKA
Članak 149.
(1) Na vozila službe hitne pomoći, vatrogasne službe, unutarnjih poslova i vojne policije, kad posebnim uređajima daju svjetlosne ili zvučne znakove, ne primjenjuju se odredbe ovoga Zakona o ograničenju brzine (članak 52. – 55.), o propuštanju vozila i prednosti prolaska (članak 57.), o zabrani pretjecanja i obilaženja kolone vozila ili na pješačkom prijelazu ili prelaženju iz trake u traku (članak 70. stavak 1. točka 1., članak 74. i članak 75. stavak 1.), o zabrani presijecanja kolone pješaka (članak 89.) obvezi vezivanja sigurnosnim pojasom (članak 163.) te zabrani upotrebe mobitela (članak 196. stavak 3.).
A što se tiće ove prometne nesreće...svatko če odgovarat za svoj dio krivnje, vozač traktora PREKRŠAJNO za oduzimanje prednosti i neregistrirani, a vozač osobnog KRIVIČNO, za izazivanje prometne nesreće usljed opijata i nepropisne brzine kretanja, a vozilo će ići na izvanredni tehnički pregled da se utvrdi, ako bude moguće svaki detalj oko uređaja za kočenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
'Oćeš reći da ak netko s rotirkom uzrokuje sudar u križanju s onim koji je imal prednost prolaska (recimo zeleno na semaforu), da je kriv onaj koji ima prednost (zeleno)???
Nebi rekel, kaj god ti mislil o tome?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Bhorv,jedino vojska može pod rotirkom kroz crveno,tako su nas učili,ostali na vlastitu odgovornost.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Poznanik je imal sudar sa vatrogascima koji su su išli na intervenciju i prošli kroz crveno i dobio je spor .
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kod mene je lani hitna išla pod rotirkama na intervenciju i lupili su dečka na biciklu,dečko je na licu mjesta poginul,i naravno šofer hitne je kriv,bez obzira kaje išel pod rotirkama.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Inace sam vozac vatrogasnog kombija. Imam pravo s rotacijom proci kroz crveno, ali pod uvijetom da ne ugrozavam druge sudionike u prometu. Dakle rotacija ne znaci da si nuzno alfa i omega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
... Rotirka ne oslobađa nikoga od prekršaja i štete uzrokovane ne poštivanjem propisa.
...
Dakle, ipak tu ima istine, koliko god neki to ne priznali.
Možda je samo nespretno napisano, baš kak i većina zakona :)

BH, naravno da to pišem kao član i da je to moje uvjerenje. Nema to veze s moderiranjem.
No, očito su to oni koji se (poslom) voze pod plavim rotirkama (ovdje) i dokazali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh