• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
bez obzira na stvar gledate vrlo površno
bhorv se pozvao na citat zj-a kako nema opravdanja za prekoračenje brzine .. i zaljepio dio zakona gdje piše da se rotirani ne moraju pridržavati ograničenja
Na kraju kak bi to izgledalo da policija ganja nekakve prekršitelje i kasnije plate kaznu za prekoračenje brzine .

nije isto voziti , zgaziti biti kriv za nešto i na kraju odgovarati , npr vozač hitne sigurno nije u čiću na betonaži kak bi ja bil da kao civil pokazim biciklistu ..isto vrijedi za sve druge rotirane , jer da nije tako pitam ja vas tko bi htio raditi taj posao ?

Nemojte samo tjerati mak na konac tj biti licemnjerni jer moralno tko bi htio da se hitna pridržava propisa brzine i semafora kad vam ti ili tvoje djete leži na cesti , kad vam gori kuča itd ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ja kada sam polagao učen sam da ni rotirajući nisu smjeli kroz crveno , izgleda to više ne važi.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Rotirka sama ne daje takvu prednost kao pišete,takva prednost se dobije u kombinaciji plave rotirke i sirene,tek tad je na hitnoj vožnji i ima prednost pred svima u prometu.Važno je i koju vrstu glasa sirene upali.Ako se ide za život povređenog jeb.š crvenu i pravila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Isto tak taj koji vozi pod rotirkama da spasi nekome život mora razmišljati da ne uništi nekome ili nekolicini njih usput, u konačnici mora i o sebi razmišljati.
Naše (ostalim sudionicima u prometu) je da im omogučimo nesmetan prolaz i da se sklonimo čim prije, a na njima je da pripaze gdje bi moglo biti gusto.
To kaj ne poštuju propise pod svjetlosnom i zvučnom signalizacijom je logički, zato su hitna intervencija, ali opet su sudionici u prometu i moraju paziti i na ostale oko sebe.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Ja sam polagao vozački prije 6 godina. U priručniku piše da vozilo s upaljenim rotirkama i sirenom može proći kroz crveno svjetlo na semaforu samo ako ga propuste svi sudionici u prometu kojima je upaljeno zeleno svjetlo. Dakle ako hitna ili vatrogasci uđu u raskrižje na crveno svjetlo i skrive nesreću, kriv je vozač hitne ili vatrogasac.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Kod nas su prdonje pod pratnjom imale do jucer apsolutnu prednost nad SVIM ucesnicima u saobracaju. Redovno sa kamionom im se nisam htio sklanjati majke im ga pogane.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Postoje dva različita pojma...vozila pod pratnjom i vozila s pravom prednoti prolaska. Nadam se da se ti nisi htio sklonit, ovim prvima. Danas u Sesvetama naiđem na bisera koji se u raskršću nije htio sklonit hitnoj koja je je došla iz suprotnog smjera s upaljenim svim i svačim. Vozač je bio napred sam a iza med. osoblje nekome spašava život, svi su se pomjerali u desno i pravili prostor da hitna može preteći kolonu, ali ovaj ni da mrdne iz trake za skretanje u lijevo. Došlo mi da ga izvučem iz auta i išamaram. Stoga poštujem ta vozila i njihovu prednost.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
prdonje pod pratnjom imaju po protokolu , ovisno gdje i kad npr nim. 60 kmh i drže se toga ..po cjenu tuđeg života , ,voze preko nogostupa , guraju aute s cese , itd ...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
@bhorv naravno ovim prvim, vozilima hitne pomoci i vatrogascima se uvijek sklanjam.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko se ja sjećam vozilo sa upaljenim zvučnim signalima mora poštovati semafor i policajca koji daje znakove. Iako će svaki normalan vozač propustiti hitnu pomoć u svakoj prilici.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Kod nas su prdonje pod pratnjom imale do jucer apsolutnu prednost nad SVIM ucesnicima u saobracaju. Redovno sa kamionom im se nisam htio sklanjati majke im ga pogane.

Moj vozač sa kamionom i prikolicom se nije htio pomaknut takvoj koloni,nego se još i približio središnjoj crti.Na naplati Lučko su ga zaustavili i pitali zašto je to napravio.Napominjem na autocesti KA-ZG.On je pitao koji je zakon prekršio a ako je da je spreman platit kaznu.Dokumenti su mu odmah vraćenii nastavio je dalje.Rekao je ja plaćam cestarinu kao i svi drugi i od moga posla kao i svih drugih u državi se plaćaju ovakvi koji su prošli kraj mene,po čemu smo mi manje vrijedni.Da nema nas nebi bilo ni njih.Nisam se micao '91 neću ni sada!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@markony...jesi li Ti to vidio ili čuo od svog šofera??. Izgleda da su se u ovoj temi počeli pričati vicevi.. iz 91.. Vi ratni heroji odite se malo po Evropi provozajte, pa onda pričajte viceve.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
@markony...jesi li Ti to vidio ili čuo od svog šofera??. Izgleda da su se u ovoj temi počeli pričati vicevi.. iz 91.. Vi ratni heroji odite se malo po Evropi provozajte, pa onda pričajte viceve.

Ja nisam ratni heroj.Po europi se vozim se vozim stalno,Italija,Njemačka,Austrija.
Molim te da mi se ne obračaš tako.Hvala.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Evo upravo sa mjesta nezgode [emoji1]
Malo se raspalo ali ništa što silikon ne može riješiti.
6b61e0e1c8cafbe59b5498e3cda5985e.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ručni gas na 6245..

Danas je grana u šumi otkinula ventil na zadnjoj gumi i jučer i danas mi se izvukao jedan španer. Čim se krene u šumu problemi.
4be1090b18cb8472f1f35c784ef02ccd.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh