• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Viđao sam na kombajnima, na prikolicama nikad.


Stvarno ce mislit da teram...dva dana poslje

I to guma koju sam stavio na mjesto di je felga procvjetala [emoji1]
b00a344236d33a53398d9a8f01c43228.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Di da trazim prijevod coprije?

Da si doso, pa da se zalilo mozda bi gume izdrzale.
Bolje da djelim vino nego nesrecu s vama.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,673
COPRIJE-vračanje,čarobiranje ili u prijevodu Gargamel:fiery:ili ti prešla mačka preko puta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Uh kakav sam danas pičvajz napravio :(whew):

Sa beračom prvi krug oko njive i na jednom mjestu imaju žice od niskonaponske mreže , pogledam-prolazim bez prolema.
Drugi krug nisam dovoljno obratio pažnju da su niže prema unutrašnjosti njive a i teren je visočiji pa je rezlika u drugom krugu bila tolika da sam ih zakačio , po kabini je pucalo i sijevalo , ajde kontam bezbijedan sam u kabini , sačekam da se smiri i izbace osigurači u trafou i izađem da razmotrim situaciju.
Samo što sam odmakao par metara od berača osjetim smrad paljevine , varnice koje su pale na zemlju su upalile suvi list i počinje požar , na nesreću jedna žica je pukla i stoji na zemlji pa nesmijem prići od nje.
Uspio sam nekako da nogama pogazim vatru i ugasim je u startu inače da nisam bilo bi velikog sraanja.
Na beraču sam imao dosta vode ali nisam smio da je koristim , PP aparat nisam imao , ali će da bude od sutra.

U svoj toj frci i ganguli nije mi palo na pamet da slikam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Savo, nemoj niti imati aparat s prahom. Bar ne za gasiti vatru na stroju. Po tlu OK.
Radije nabavi CO2, makar samo jedan od 5 kila.
Imal sam nedavno sličnu situaciju, pogašeno je prahom, ali (skoro) bolje da nije.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Slicno je i meni bilo prije par godina, pravio krugove kombajnom po njivi bez problema, dok sam dosao do sredine zapnem za zice i zaljuljam drvene bandere. Sreca pa sam odma primjetio, stisnio kvacilo i vrati me nizbrdo. Godinu poslje tata ode vrsit na istu njivu, naravno zaboravio, a upozorio ga 10 minuta prije, zapne i slomi banderu. Oba puta bila psenica i sreca nista se nije dogodilo. A 3 bandere postavili preko naseg bez ikakvog pitanja posto je godinu prije mog slucaja jedan kamionom zapeo i slomio dvije bandere. Nakon tri godine naseg opominjanja su napokon provukli kablove ispod zemlje. I to sve zbog jedne vikendice.

Kakav god bio prah prema metalu uvjek imam tri komada po 9kg u kombajnu. Bolje i na kombajnu stetu napravit nego na tuđim usjevima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kad je gužva i granjem se mlati, ne pita se kakvo sredstvo za gašenje se ima.
Ima tome par let kod mene su bokci palili polje i odmah orali, ventilator je digel žar na mastivurdača (IMT) i ovaj je odmah planul. Srečom, pri ruci je bila demižonka 5 kg đigera..... ali ostale su suzne oči.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Evo ekipa da i ja objavim kaj sam sebi napravio prije kojih 2 mjeseca.

21751594_1629206293756030_8276436040551411135_n.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pa čovječe? ?
Ja pretakao vino o bačva rosfraj od 300 l zaguli palac do kosti. Zaveži, odradi posao, pa na hitnu. Pokupio tri punta i sada mi žena previja.
Ali to u tebe je .... Ježi me i gledati.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Na moju največu žalost nije fotomontaža.
Istovar žita u žetvi, 12. 7. mislim da je bio, pustili smo novu 10 metarsku šneku fi150mm u pogon i na 3. prikolici ja refleksno stavim ruku u grotlo da izvadim granu koja je upala unutra i u sekundi mi je odsjeklo dva prsta, da bude gore, izulo mi je komplet meso sa prstima, ostale samo kosti, odmah samnom na hitnu, operacija na kirurgiju, odstranili mi kosti i zašili ostatak kože, kao što vidite na slici ostali samo batrljci.
Tugujem još dan danas zbog toga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh