• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
tako se u draganiću prošle godine nekome zapalio i skroz izgorio zetor od 80 konja.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Pred nekoliko godina sam vidio negdje iza BElovara prema Zelini, jedan kombajn isto pocrnio!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Krenuo sam servisirati motornu pumpu za zalijevanje. Skinem nepovratni zacvikani od "pijeska":
IMG_20220528_113059.jpg
A ovak je to izgledalo s druge strane:
IMG_20220528_113352.jpg
Ma idem ja skinuti i ovaj drugi nepovratni ispred raskrsnice, kad on "krc", "op trc gevezn" 😖 :cry: 😫 🥵 :eek:🤬, bolje da neznate moje komentare iza toga. Ode sve k vragu.
IMG_20220528_122044.jpg
Sad je gore nova pumpa, bez Pedrolo filtera...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,684
Krenuo sam servisirati motornu pumpu za zalijevanje. Skinem nepovratni zacvikani od "pijeska":
View attachment 50163
A ovak je to izgledalo s druge strane:
View attachment 50164
Ma idem ja skinuti i ovaj drugi nepovratni ispred raskrsnice, kad on "krc", "op trc gevezn" 😖 :cry: 😫 🥵 :eek:🤬, bolje da neznate moje komentare iza toga. Ode sve k vragu.
View attachment 50165
Sad je gore nova pumpa, bez Pedrolo filtera...
Takav je dan, ja već odustal od nekih stvari danas, prvenstveno jer mi par stvari ispalo iz ruke... Reko bolje da danas ništa ne radim, sad pijem kavu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Da skoro pa istina. Zabili smo cijev prije 11 godina, cca 6,5m u zemlju. Od prvoga trena do danas jednako ispumpava pijesak i sitno kamenje. Par put stisneš i imaš šalicu pijeska. Ma zabili smo ju u nekakvoga samoga vraga. Da, imam i sito na toj cijevi, imao sam do danas i Pedrolo filter od špage, ali, ali, ali...
Nedaleko od te moje pumpe, cca 10-12 metara je pokojni tast zabio svoju drugu pumpu, za zalijevanje vrta. Nakon samo tjedan dana tastova više ne izbacuje niti zrno pijeska.
Ma dojde mi da svoju izvadim i preselim nekamo po vrtu.
Ali zato ona tastova cca 50 metara južnije iza garaže, zaštopa svaku ručnu i motornu pumpu sam - tak.

Danas sam si ja napravio korist, ma za plakati...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Mozda imas sito na cevi ali slaba valjda od njega,verovatno je pocepano
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ne bih bas rekao da je ispravno,jedino ako je neko krupno kao za sejanje peska za malter jer da je sito kakvo treba da bude ovaj pesak nebi prosao ni u ludilu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ja sam to riješio drugačije doduše, stavio sam dvije cijevi...širu sam zabio, a ovu tanju od cole sam dolje na perfuriranom dijelu omotao u geotekstil...voda čista!
inače, i meni je dosta pijeska prolazilo, pa je štopalo kap na kap...
posljedica stalnog ispumpavanja pijeska može biti urušavanje zemljišta oko pumpe, al to ovisi o količini ispumpane vode (i pijeska).
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Ovo da je dvorište propalo od izpumpavanja, dogodilo se u susjednom mjestu.
A sa geotekstilom ili bilo čime sličnom tome bit će kasnije problema. Dotok vode u cijev će biti otežan zbog zaštopavanja.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Imam isti problem sa pijeskom kod navodnjavanja. Koristim motornu pumpu za navodnjavanje kap po kap. Bez obzira kaj se voda ispumpava par godina još uvijek pumpa vuče pijesak koji mi zaštopava filter. Pijeska je manje nego prije, ali ga još uvijek ima. Svaka 2-3 sata moram čistiti filter (filter je veliki od 2 cola) jer ga onaj fini, sitni pijesak zaštopa do te mjere da voda jedva prolazi kroz njega. Nadam se da će se sa vremenom napraviti veća graba u bušotini i da ga onda pumpa više neće izvlačiti. Ali, kakve sam sreće, mislim da to baš i ne bude tak. Voda je na 12 metara i cijev je došla do šodranog dijela, dalje se nije dala zabijati. Cijev je debela 4 cola. Vode ima dovoljno da se može ispumpavati bez prestanka.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Da Vam do kraja razjasnim zašto mi se to dogodilo. Pregledao sam zato sad i fotografije iz dosadašnjeg vremena i tražio gdje se eventualno vidi ta moja pumpa, te kako je bila "pakovana" njezina oprema.
Ova fotografija je od 06.08.2020.:
6.8.2020.jpg
Filtar sa sitom je bio na pravilnom mjestu, kao prvi na cijevi. Nepovratni je bio ispod same ručne pumpe, jer mi je znalo biti da se voda iz ručne pumpe vratila u zemlju.

Ova je fotografija od ove godine, od 07.04.2022.
7.4.2022.jpg
Radi uskladištenih drva prije piljenja se malo teže vidi da je nepovratni montiran kao prvi na cijev i kao takav je bio izložen pijesku. Sito se našlo iznad njega. Za takav redoslijed montaže kriv sam isključivo ja, bila je to moja odsutnost pažnje, totalna nepažnja.

Dakle, jučer sam rastavio nepovratni, sito, kuglasti ventil, pa strgao priključak na motornu pumpu, kupio novu motornu pumpu i sve montirao ispravnim redoslijedom. Da "platio sam nepromišljenost" kod ovogodišnje montaže i imam novu motornu pumpu, a sito je opet "prvo" na zaštitnom položaju. Sliku toga sam postavio prethodno, vidi se i nova plava motorna pumpa, ispod gumenog pokrivača.

Ovo što kolega forumaš lijeskakc spominje, kod mene se to sito također zna zaštopati kao da je ostakljeno, pa čak i ručna pumpa ima muku dizanja vode. Tada ga jedva očistim žičanom četkom itd, ali nije oštečeno, ispravno je 100%.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
zumbirao 🙃 :hahah: :ROFLMAO:

A ne, ne, nisi u pravu, napisao sam ja pošteno, točne datume kada je koja slika fotografirana. A postavljene su slike izrezane, dakle samo detalji, dio od večih, Vama uglavnom nezanimljivih dijelova slika. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh