• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,696
Nekad davno sam bio vatrogasac!
Prije neko ljeto vatrogasci iz našeg DVDa bili ispomoć na Moru i ..... nikad više - nisu mogli dobiti vode za piti iz par kuća!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Pa dobivam dojam nakon pročitanih komentara i između redova, da je poželjnije pustiti neka sve to tamo izgori. Za koju vražju mater se dižu kanaderi, air traktori, pa u intervenciju idu stotine vatrogasnih vozila i vatrogasaca. Neka svi drže prekrižene ruke, miruju, gledaju kako sve okolo gori, pa barem nema troškova, a bude nastala nova vrsta turizma, "hod po mjesečevoj površini usred Jadrana" ... Je li onda bolje tako? Ako je 👌, za mene nije, ja sam svoje rekao...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ma ja sam malo cinično - sarkastičan 😉 Inače sam 20 godina u vatrogastvu, položene ovlasti/državni ispit i vođenje intervencije, trenutno drugi mandat kao zamjenik zapovijednika središnjeg DVDa.

Ponukani ovim sranjima baš prije nekoliko dana smo razgovarali o zamjeni tehničkog vozila za još jedno navalno da bi nagodinu išli na dislokaciju sa ekipom od 6 vatrogasaca minimalno.

Tako da, ali ovo pto sam rekao gore, ima i malo istine, netko sve to prati. 🤫😜
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
@AirBoX s jedne strane pišeš da su to sranja, s druge strane ja ne bi jeo takve tuđe produkte tih sranja. E sad prati i gledaj takvog dok pali, nemoj ništa poduzeti, samo čisti njegova sranja. Ja ti nisam za takvo što, bolje spriječiti nego ih liječiti.
Poštujem vatrogasce, otac mi je bio dobrovoljni, sin je također, a pokojni tast je bio profesionalac. Eto tek da znsš da nisam neinformiran...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
nisam više ljubitelj dobrovoljnih vatrogasaca, dost mi je bilo 10 godina...
selski klan "pametnih" upravlja mojom malenkošću (od sto kil) kak god im se sprdne, jer ja sam stalno doma...svi drugi imaju poslovne obaveze.
ma odjebite, ako vidim gdje u i oko sela vatru, idem, a okolo jok...
a sin sam pokojnog profesionalnog vatrogasca...da nebi bilo nismo znali...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,696
Kad se sjetim kako smo nekad vježbali sa vatrogasnom opremom! :unsure:
npr. sa kukačama (ljestve sa kukom), korak po korak prema tornju i kvačenje za prozor pa penjanje!
Sve na znak fučkaljke.
Pa rad sa opremom, razvlačenje pa spremanje (crijevima, pumpom......)
Danas bi kojekakve službe popizdile na to što su djeca radila.
I da, to mi je dobro došlo u JNA! Još nije počela ni obuka, a već sam bio zamjenik zapovjednika protupožaraca. A onda su nastale pizdarije!🤛
Bio sam član najstarijeg seoskog DVDa u Jugi!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
@DARIJUS, jako razumijem tvoje riječi. Niti kod nas ti nije ništa bolje s DVD-om. Moj je sin nekad kao dečec osvojio s ekipom zlatnu medalju na državnom u vatrogastvu. Njega i još neke su fakultet, posao i život, odstranili iz "našeg malog sela".
Na početku korone se dogodio susjedima na 100 m od mene požar na "gospodarskim zgradama". Ja sam među prvima dotrčao tamo, kad onih par koji su bili nemaju niti kantu, niti šlauf, samo voda je na "pipi". Otrčao sam natrag doma, zgrabio svoj šlauf i tamo. Čim me ugledao, susjed gazda, mi ga je istrgnuo iz ruku i počeo grozničavo gasiti.
Okupilo se sve više ljudi na cesti, ulici, gledaju, jer korona je. Susjeda pokraj trči s maskicama i dijeli ih, ma hodite svi k vragu. Naš vatrogasni dom je od tog mjesta na cca 200 m, a pojavio se naš jedan (1) vatrogasac. Onda su došli vatrogasci s navalnim vozilom iz susjednog naselja i pristupili gašenju, več je požar uhvatio šupu u susjednom dvorištu.
Bolje se ne sječati tih tužnih događaja.
Susjed mi je vratio šlauf za dva dana i zahvaljivao i pravdao se. Kroz naš nije voda mogla jer nam se smrznuo vani, fala ti kaj si donesel, pomogel... Bilo bi bolje da nije nikad trebalo, koliko sam skužio sušilo se neko meso i tako to ode u krivom smjeru, sve...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,462
Kod nas barem sa strane koliko vidim malo su to posložili i sad je to na nekoj ok razini, nadam se da više neće biti potrebno da dolaze u moje dvorište jer tamo devedesetih kada mi je izgorjela staja oni došli bez benzina za pumpe i nisu uspjeli ništa pogasiti zbog neorganiziranja.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,696
Nekad je to bila priredba u mirno vrijeme a kad treba gasiti taman posla pa da netko ne dođe!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
To se kaže jest i pit :hahah:
Nije to ništa loše, ako se na taj način učvršćuje prijateljstvo. Jača se međusobno povjerenje. Ako na taj način funkcionira barem 60 % članova, to društvo je "na konju". Oni su izvrsni. Takve trebamo 👌👍🥂.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
Imam u selskom dvd-u kroničnog pijanca koji jedva sebe drži na nogama. Ali mu je vatrogasna zajednica kupila i radno i svećano odjelo,koje sigurno ne košta malo. Aktivan je jedino dok se nekaj natače jer jedino šibicu je u stanju pogasiti. Prije mjesec dana je prijavil požar na svom vrtu. Zdigli su 4 dvd-a, 20 ljudi došlo na intervenciju,a ono požar samo v pijani glavi. I kaj s takvima? Naplatiti mu nemaš od čega
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
533
Ja gledam te vjesti o pozarima, i svako dvoriste zaraslo, grabe zarasle, nitko ništa tamo ne održava niti kosi. Baba poljeva vodim iz cisterne dvoriste 5h prije nego požar dođe do nje...sve se ionako posuši za 5h i opet izgori, a vode kad se vatra približi više nema...wtf...

Svima fjaka uvijek, od 8-20h, i sad bi trebao netko drugi gasiti a sami si potpale...I ne održavaju..

il je sunce il je bura...I fjaka uvijek

Jeste vi vidjeli gdje pokosenog uz suhozide, nema takvog dolje...samo suhe vlati stoje svuda...fjaka je...badici okolo hodaju, guze drmaju , tko će i s čim kositi...

svaka čast izuzetcima
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
995
Današnje veselje
 

Prilozi

  • 20220807_182539.jpg
    20220807_182539.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 78
  • 20220807_190137.jpg
    20220807_190137.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 78
Na vrh