• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Redoslijed nije točan niti bitan, ali gorjelo je ovog ljeta: Dubrovnik, Hvar, Šibenik, Zrče, Crikvenica, Pula?
Razumijem da su jučer pisali o munjama i gromovima u okolici Splita, kao viša sila.
Ne razumijem da požar krene "na nepristupačnom području", a ne razumijem niti da bi netko baš roštiljao u šumi oko 2 u jutro.
Ako postoje "nemarni i neuki" pa izazivaju požar, što s njima, kako ih spriječiti?
Ako postoje oni koji namjerno rade nečiji projekt spaljene zemlje, uništavanja uvjeta turizma, kao jedne grane privrede, što s njima?
Kako im naplatiti štetu u prirodi, ali i troškove gašenja od strane vatrogasne tehnike i ljudi na tlu, do kanadera i ostalih u zraku?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Ne znam iskreno. Meni nije jasno da tolikih godina nikad nije pronađen ne znam jel itko uopće da je kažnjen i sankcioniran od strane policije tko je namjerno izazvao požar, a možda samo loše pratim, ne znam...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Ne znam iskreno. Meni nije jasno da tolikih godina nikad nije pronađen ne znam jel itko uopće da je kažnjen i sankcioniran od strane policije tko je namjerno izazvao požar, a možda samo loše pratim, ne znam...
Bilo bi pametno razglašavati na sva zvona, ako nekog razotkriju i pošteno kazne. Ako ništa drugo bila bi to "odbojna reklama i najava što ih čeka" svima onima koji imaju takve namjere, ili su totalno nemarni u svojim postupcima, za u buduće.
Gospođa Tačer je u Engleskoj našla način da smiri i urazumi "navijače" dakle, može se nači dobar lijek i dobra terapija za sve, tako i za naše požare.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
I disat ljudima...ljubomora je jeb... stvar, dodes u godine pa se pitas di si sta si dal sam mogo drugačije...zabrani sve ljudima šta ti ne možeš i nisi mogo...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
@Krumpironja jesi siguran u to što si napisao, ja ne želim financirati kanader koji bude glasio hipotetski požar, koji ti zapališ u svojem vinogradu, neka izgori da ti dobiješ prenamjenu u građevinsko zemljište za 20 apartmana. Ne bu išlo.
Po pitanju ljubomore nemoj biti previše siguran u svoju veličinu, ja sam ti mali primjerak stoke sitnog zuba, ali imam i ja svoje karte za igru... Možda tvoje karte ipak nisu tako jake kako sam sebe uvjeravaš...
Dok ponovo dojdem na Krk pozovi me da popijemo zajedno i malo pričamo o stvarima za koje forum ne mora znati. "Vrbniće nad morem..."
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Nego bolje da financiraš rafale :hahah:
VrbniČe za početak i naravno dobrodošao si ako ne fulaš pa odeš u meko ć, možemo bacit partiju pokera kad ti se već karta:ROFLMAO:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Gramatici sam odavno rekao zbogom, oko toga se trajno ispričavam - svima.
Poker nisam nikad kartao niti naučio. Znam neke druge igre s kartama. Ali da nas dvoje sjednemo malo u hladovini našli bi više zanimljivih tema za razgovor, kojima nije mjesto na forumima, koji čine drugu, našu bolju stranu života. Bojim se da bi te možda tada mnoge činjenice jako ugodno iznenadile, ne bi morale nužno izazvati i tvoju osobnu ljubomoru.
Dakle uvjeravam te, da ja i svi moji kruha nismo gladni i o tome, ne bih više ništa.
Ako te put donese u VŽ, rado ti pokažem gdje i kako živimo, čime se bave moja djeca sa svojima, jer svi ti budu ionako rekli - deda ima vremena, on je u penziji, u prijevodu deda ništa ne radi. 🤓😂
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Jučer mi priča frizerka… Bila je u Vodicama prije cca 3 tjedna kad je bil onaj veliki požar. Veli da je bilo gadno, gorjelo je između kuća. Nakon kaj su ugasili išli su se prošetati da vide kak to izgleda. Veli da se još dimilo a već je na nekim parcelama bila tabla “prodaje se”…
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Al fakat mi nije jasno zasto se toliko referiras na financije ja u niti jednom trenutku nisam niti prozvao te niti komentirao na taj način, a to je baza tvoja zadnja dva posta :unsure:.
Meni u našoj banani od države ima barem 10 stvari koje me više smetaju od paljenja i prenamjene ali to većina ne vidi pa ih nije briga, veću štetu ti je napravila pravomoćno kriminalna organizacija nego niti jedan piroman...a jbg pa ljudi su se snašli...da je država kako treba nebi dovela ljude do toga da to rade...jedino političari u hrvatskoj kradu svojevoljno sve drugo je u većini surova borba za opstanak
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,612
I u Africi pale suhu travu da može niknuti nova, ali nemaju sreće da mogu onda napraviti prenamjenu i skupo prodati zemlju nego moraju i dalje na njoj živjeti i proizvoditi za život. Izgleda da je surova borba za opstanak ipak kod nas puno lakša.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
A da zivimo od turizma na onu staru
Vi uplatitite a mi cemo i letjeti umjesto Vas..
Treba zakonom propisati pravila igre i drzati ih se ALI moraju vrediti za sve a samo nekog!!!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Bla bla bla..trla baba lan, treba ovo treba ono a ubiti tko je bez grijeha neka prvi baci kamen sta ne? Veliki vjernici i demokrati a nema ko se nije ogriješio o zakon...nikad na ovim prostorima neće bit reda i pravice, ili ćeš plivat uzvodno ili se jednostavno prilagodiš...
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
Ne bih se baš složio s tobom. Ako imaš imalo svoje ja,plivaš uzvodno,ne prilagođavaš se. Sve što imam je plod moje osobne borbe, žuljeva mojih ruku. Da sam se prilagođavao,vjerojatno bi danas imao više,ali nebi imao sebe. Nikad nisam vidio razlog da se složim s nečim što nije u redu. Uvijek sam vjerovao u sebe i svoje sposobnosti. Jer ako čovjek ima obraza,bolje šljakati na baušteli nego glumiti nekome peseka.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Ah...zivot je previse kratak za glumit moral i te neke viteške manire to je davno umrlo zajedno sa njima, ugl imaš ljude koji na vrijeme to shvate a imaš i one koji to kasno shvate, u svakom slučaju dođe do glave ovisno o dužini kičme...uostalom di god plivaš opet se nađemo na ušću :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh