• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
Ovo rudo gdje ide klin nije dobro odrađeno i vjerojatno je to razlog pucanja,to bi trebalo biti odrađeno kao za automatsku kuku,znači kao da si savio neku šipku,a ne kao da si odrezao komad cijevi,evo kao ova u prilogu,ako me shvaćaš

 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,503
Hoćeš reći da ivice u oku trebaju biti zaobljene a ne oštre.

20230706_204819.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Meni izgleda ko da je za ovo rudo koristena klipnjača od nekog cilindra hidraulike
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
141
Orginal tehnostroj. Pošto mi nije predaleko budem samo otišao u Ljutomer direkno u tvornicu pa tamo budem probao naći…valjda su unaprijedili dizajn od 1982.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ovo rudo gdje ide klin nije dobro odrađeno i vjerojatno je to razlog pucanja,to bi trebalo biti odrađeno kao za automatsku kuku,znači kao da si savio neku šipku,a ne kao da si odrezao komad cijevi,evo kao ova u prilogu,ako me shvaćaš

Vertikalno opterečenje od 3000 kg je slabo za jednoosovinsku prikolicu za drva na koju se tovari i do 10m3 drva. Ova kuka je za max 6-7m3 drva.
Na ovoj puknutoj kuki je kroz godine korištenja došlo do zamora materijala jer je prekoračivano vertikalno opterečenje na nju.
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
141
Ne može na tu prikolicu više od 6 metara drva. Nikad više od toga nije nikad vozila. Razlog pucanja mislim da je zamor jer je prije vožena s okretnom kukom te je par puta bila oklještena ta kuka. Nemar je razlog a malo i starost…uglavnom nije bitno. Bude se popravilo i dalje više nebu problema.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
Vertikalno opterečenje od 3000 kg je slabo za jednoosovinsku prikolicu za drva na koju se tovari i do 10m3 drva. Ova kuka je za max 6-7m3 drva.
Na ovoj puknutoj kuki je kroz godine korištenja došlo do zamora materijala jer je prekoračivano vertikalno opterečenje na nju.
Nisam je stavio s obzirom na opterećenje,već sam je prikačio kao sliku,prvu koju sam našao
A i kod tih prikolica koje voze 10m3 nije puno veće vertikalno opterećenje na rudo jer su osovine prema sredini
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Možda si i u pravu. Sad bu na drzavnim jaslama jedno vreme.

Podrška vozaču od kluba ljubitelja malog crvenog Ferka.
Drž se stari, stup če se poravnati ali tuga zbog razbijenog ljubimca ostavlja trag na srcu :ppozdrav:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Sad mu slobodno zmeriju alkohol. Bil je trijezan prije nek je ušel u birc.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
793
Pozdrav. Danas malcirao i odletio kriz na kardanu i vilica..🫣
 

Prilozi

  • IMG_20230819_143130.jpg
    IMG_20230819_143130.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 47

Najnoviji postovi

Na vrh