• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svijet je došao do riješenja , radi svoj posao za kaj si osposobljen , ostalo gledaj + plati =ostani živ.

40 godišnjak u ursusu , radi mi mašta od kud mu takvi traktor , kaj , zašto ..svejedno grozno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Ak je slika s lica mjesta, ovo izgleda kao IMT 555, starosti oca od poginulog.
Nema veze traktor, već neiskustvo, ne snalaženje...ili sudbina :(
Pokoj mu duši.

To se nemre dogoditi bogatima, oni ginu u novi(ji)m Mercedesima, Ferrarijima...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,919
Neki dan se išao spremat orati sa TV-om, kad shvatim da nemam zadnji pogon. Stradao konusni zupčanik i matice popucale.
Ove godine baš nemam sreće, kada kola krenu nizbrdo.
Taman smo složili zadnji pogon, dva dana sam radio, sve funkcioniralo kako treba, da bi mi sad otišao ključ mjenjača i stradao zupčanik 2 i 3 brzine. Novi kvar, nova zanimacija. I još moram dodati, počelo mi se lagano dimiti iz getribe na Torpedu, moram otvoriti poklopac i vidjeti što se tu događa. Šta reći, oba traktora u isto vrijeme, nevjerojatno. Bit će bolje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231012_191020_com.huawei.photos.jpg
    Screenshot_20231012_191020_com.huawei.photos.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 53
  • Screenshot_20231012_191010_com.huawei.photos.jpg
    Screenshot_20231012_191010_com.huawei.photos.jpg
    19.2 KB · Pregleda: 53
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,423
Ove godine baš nemam sreće, kada kola krenu nizbrdo.
Taman smo složili zadnji pogon, dva dana sam radio, sve funkcioniralo kako treba, da bi mi sad otišao ključ mjenjača i stradao zupčanik 2 i 3 brzine. Novi kvar, nova zanimacija. I još moram dodati, počelo mi se lagano dimiti iz getribe na Torpedu, moram otvoriti poklopac i vidjeti što se tu događa. Šta reći, oba traktora u isto vrijeme, nevjerojatno. Bit će bolje.
Dali si baš složio kako treba. Poželjno je poznavati strojeve i popravljati, samo postoji stavka koliko se baš poznaje. Možda ti ne spadas u ovo jer neznam šta si radio, ali me podsjeti na neka iskustva gdje ljudi misle da znaju popravljati a u stvari pogriješe i naprave veću štetu. To nije lom od dugotrajnog rada već izforsiranog stanja najvjerovatnije prenapregnutost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Meni vise izgleda da je ostal na polju 🫢
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,919
Dali si baš složio kako treba. Poželjno je poznavati strojeve i popravljati, samo postoji stavka koliko se baš poznaje. Možda ti ne spadas u ovo jer neznam šta si radio, ali me podsjeti na neka iskustva gdje ljudi misle da znaju popravljati a u stvari pogriješe i naprave veću štetu. To nije lom od dugotrajnog rada već izforsiranog stanja najvjerovatnije prenapregnutost.
Ako i je tako majstor će odgovarati i popraviti štetu. Ja sam rastavio i pomagao, ali nisam slagao jer sam bio popodne na poslu. Što se tiče ključa, on je već prije zezao, isto tako i zupčanici, simptome traktora znam ja kakvi su bili, pa nema potrebe ulaziti u rasprave. Ako se to i desilo zbog prethodne greške to ćemo tek otkriti, nakon toga budemo svi pametniji.
 
Posljednje uređivanje:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,919
Šteta je pričati nešto napamet. Budemo složili ovo što je sad trenutno problem pa budem traktor opteretio ponovno, nakon toga bude sve jasnije, ovako možemo samo nagađati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ni ja ove godine nemam sreće. Otišao plug u 3 p.m.

Uzrok je vjerojatno brža vožnja u transportu po neravnom. Javljaju se dinamičke sile koje stvaraju nekoliko puta veće opterećenje nego je u oranju i vremenom dolazi do zamora materijala. Imal sam takav slučaj s doma napravljenim plugom. Od onda pazim kojom brzinom u transportu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,014
Vidli smo da parksajdu fali koja kila, al bil je i on od pomoći. 💪💪
Nemaš brige, dok morem ja odma doletim 🛠️😀
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
529
Možemo se šaliti, ali @vlastel-u sigurno nije do smijeha.
Koji je to bil model pluga?
Nizozemski, Capone

Uzrok je vjerojatno brža vožnja u transportu po neravnom. Javljaju se dinamičke sile koje stvaraju nekoliko puta veće opterećenje nego je u oranju i vremenom dolazi do zamora materijala. Imal sam takav slučaj s doma napravljenim plugom. Od onda pazim kojom brzinom u transportu.
Tu si na dobrom tragu, jako je dugačak i poluga je velika.

Meni izgleda taj plug slab za ovaj traktor..onak odoka
Mislim da je ova osovina jedina slaba točka, glomazan je i težak
 

Najnoviji postovi

Na vrh