• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

V

vedo

Guest
ja neznam kak ljudi ne razmišljaju...ja imam 17 god. i kad god nekaj radim sve isključim do kraja pa i traktor ugasim,a ne it prčkat kad seve dela i onda te ubije...

Ma sve je to zbog žurbe sigurno,nije mu se dalo isključivati balirku,sigurno je mislio da je neki banalan kvar.Kad kod mi nešto zaštopa na kardanu,UVIJEK ga gasim :madmana:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Strašno!!! Ali ujedno i opomena svima koji rade sa mašinama.Isključi SVE, pa oda radi.
Mome ujaku je pre 11 godina berač otkinuo ruku do lakta,zbog gluposti(samo da povuče stabljiku kukuruza koja se zaglavila), medjutim kada je cimnuo berač je povukao a on nije bio dovoljno brz da pusti. U deliću sekunde ceo život mu se promenio.
OPREZA nikad dosta u radu sa mašinama!!!!!
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Strašno!!! Ali ujedno i opomena svima koji rade sa mašinama.Isključi SVE, pa oda radi.
Mome ujaku je pre 11 godina berač otkinuo ruku do lakta,zbog gluposti(samo da povuče stabljiku kukuruza koja se zaglavila), medjutim kada je cimnuo berač je povukao a on nije bio dovoljno brz da pusti. U deliću sekunde ceo život mu se promenio.
OPREZA nikad dosta u radu sa mašinama!!!!!


Vrijeme za koje stroj uvuce stabljiku je najcesce krace od vremena koje je potrebno da covjek reagira i pusti. To su vrlo cesti slucajevi. Svatko od nas zna za barem jedan takav slucaj. Stroj se mora iskljuciti prije nego sto se pokusa cistiti.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Vrijeme za koje stroj uvuce stabljiku je najcesce krace od vremena koje je potrebno da covjek reagira i pusti. To su vrlo cesti slucajevi. Svatko od nas zna za barem jedan takav slucaj. Stroj se mora iskljuciti prije nego sto se pokusa cistiti.

i ovaj dečko je znao da stroj treba isključiti ali uvijek kao i sam ma samo da vidim šta neće i to su greške kobne nažalost
 
M

mićo

Guest
Strašno stvarno strašno.Mome je tati berač isjekao sve prste na lijevoj ruci i to zbog gluposti zaglavila mu stabljika i on onako samo na brzinu iskočio iz traktora da je samo izvuče vani, ali berač je naglo povukao unutra i njemu je zaglavila šaka kod noževa i on je nju vukao i vukao i na kraju samo izvukao praznu šaku bez prstiju znači OPREZA NIKAD DOSTA
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jao dečki,rastepli smo dajca na 2 djela. :butthead:



Onda je došao naravno pravi traktor MF, :supz: ,prednji dio sam mu nosio na utovarivaču,a ostalo na zadnji polugama.
Nažalost tu sliku nemam,jer je gazda traktora iovak bio dosta LJUT! :madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Jao dečki,rastepli smo dajca na 2 djela. :butthead:



Onda je došao naravno pravi traktor MF, :supz: ,prednji dio sam mu nosio na utovarivaču,a ostalo na zadnji polugama.
Nažalost tu sliku nemam,jer je gazda traktora iovak bio dosta LJUT! :madmana:
Kaj ste ga razvlačili ili?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ma jok
šlepao je kladu,prednji točkom je izašao na panj i eto ga...
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Rušenje drva je opasan posao.U mom selu ih je dosta poginulo u šumi a malo malo se može čut da netko nastrada u šumi.Zato pamet u glavu i oprezno.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Točno to sam si i ja mislio jutros dok sam čital novine!
Mora da je neki "naš" :)
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
222090_182459088473385_100001278853926_526762_7182758_n.jpg

217742_182459245140036_100001278853926_526767_2025983_n.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Točno to sam si i ja mislio jutros dok sam čital novine!
Mora da je neki "naš" :)

taj se nu bu sigurno javio,sreća po njega što je tu bio stup....da je i od njega neke koristi...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm, jel onaj traktor eurowolf? ko ima takav traktor?
kad nam neće sam ispričat kaj je bilo :D
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
problem je na tim malim fergusonima kaj ih većina ima samo gornju vuču, i svi ih onda gore i kače kad nešto vuku i onda kad zapne negdje začas ti digne prednji kraj i ak nisi brz poklopi te u sekundi. Isti slučaj je i moj kum imao pred tri god. kad je sa svojim MF 25 htjel na uzbrdici povuć malo deblju kladu, normalno prikačio je sajlu na gornju vuču jer donju nema i kad je krenuo u sekundi ga je poklopilo, na svu sreću izvukao je živu glavu mada nije imao ni kabine a oni arnjevi su bili spušteni dolje. Malo ga je kičma zezala par mjeseci al drugih posljedica nije imao.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ne mogu shvatit kako ljudi prave takve gluposti koje ih na kraju kostaju zivota.....
sa kojim god da sam traktorom vuko balvane,kacio sam za vagire tj poluge,podignes na hidrauliku i dignes trupac od zemlje,ako vidis da se izdize spustis poluge dovoljno toliko kad se digne prednji kraj 15-20 cm,balvani padnu na zemlju i nemas brige,al dzaba nije suma za svakoga....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ne mogu shvatit kako ljudi prave takve gluposti koje ih na kraju kostaju zivota.....
sa kojim god da sam traktorom vuko balvane,kacio sam za vagire tj poluge,podignes na hidrauliku i dignes trupac od zemlje,ako vidis da se izdize spustis poluge dovoljno toliko kad se digne prednji kraj 15-20 cm,balvani padnu na zemlju i nemas brige,al dzaba nije suma za svakoga....

upravo tako
 

Najnoviji postovi

Na vrh