• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tibore
vidis ja imam malog tomu vinkovica 818,pa ne mogu izigravat serifa kao ti, blago tvojim su seljanima kad imaju tebe za serifa,
nisi pozorno citao od mojeg prvog posta, ne optuzujem niti jednog vozaca samo sam htio docarati kako neki sa jacim vozilom daju sebi za pravo da je cesta samo njihova,
nazalost ljudi ginu zbog necije arogancije,bahatosti i ne poznavanja vozacke kulture i pravila(zakona) kojih bi se trebali pridrzavati u prometu,
i nikoga ne pozivam na linc jer jednostavno nisam takav tip,nego zelim ukazati na pravilno sudjelovabje u prometu, svakodnevno sam u prometu i upravljam prometom i to teskom kategorijom,zato mani se prirucnih sredstava i pamet u glavu dok si za volanom,jer nakon ovakvih i slicnih situacija za nekoga moze biti kasno, zato oprez i zelim ti puno sretnih kilometara iza volana,
LP



todi, kazes imas tomicu pa nemozes izigravati serifa. meni to djeluje kao da bi ga izigravao da si veci od auta pa ti sada zao :mrgreen:

moze biti da nisam pozorno citao pa mi je promaklo da ne optuzujes nikoga :rolleyes:

Vozacici zelim brz oporavak i povratak u krug svojih bliznjih,

toma 3340, pitanje za tebe, citam okrivio si vozacicu,imas neke spoznaje o samom dogadaju, uvid u policijski zapisnik o obavljenom ocevidu ili je to tvoja prepostavka na temelju pisanja nekog neukog novinara,

ovaj lokalni baja sa traktorom misli da je bog na cesti,ocito se radi o nekom imucnom serifu koji ce sigurno poduzeti sve da ne odgovara i ne snosi posljedice ovog tragicnog dogadaja,vjerojato su se oboje kretali sredinom kolnika,a zakon je jasan samo nazalost ne primjenjuje se jednako za sve sudionike u prometu,
tako da nemojmo nekoga bez dokaza kriviti,
pustimo nadlezne da obave svoj dio posla po slovu zakona,
LP

istina je da si uglavnom vozaci sa vecim/jacim vozilima daju za pravo da je cesta njihova, ali nije pravilo.
bio sam suvozac i gledao iza sebe kako je zenska na ovako ljigavoj cesti u desnom zavoju proklizala na lijevu stranu, kontrirala desno ali izgleda previse, krenula prema bankini te opet smotala lijevo i zaustavila se ponovno na lijevoj strani nekih 50ak m od zavoja.
mozda se upravo to desilo ovdje..? stoga nebih odmah isao vozaca traktora nazivati lokalnim serifom.
sta bi bilo da se na njegovom mjestu nasao stari djed sa 533 bez kabine ili malim zetorom/ursusom? da su se sudarili ovako? vozac bi prosao gore nego vozacice i sigurno ga nitko nebi prozivao serifom i divljakom..
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
djed sa 533

Tako je tu kad nas kombi preticao auto i lupio u IMT koji se taman priključio iz polja na cestu i sudar lice u lice. Traktorista zajedno sa krovom od kabine odletio u polje a vozaču kombija skoro ništa. Na kraju vozač kombija tvrdio da je traktorista kriv jer nije pazio, a on preticao na punoj crti, mislim objašnjenja :evil:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
mislim da je prošuplio prednju lijevu gumu ak sam dobro vidio...

Vidio sam poslije, probusio je gumu ili je spala, a i stepenice je malo smotao :mrgreen:
Meni je iskreno zao njih oboje, zamisli te koji je strah pretrpjela vozacica, uskoro nece sjesti za volan, zamisli popne ti se traktor na auto, nedo bog nikome
A jadan sofer, nesto vam iskoci pa vas prepane, a kamoli popnete se traktorom na auto strasno :roll:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
He, he, he aj gruni jednu za budjenje :drinkers:
E ali nije fer ovaj covjek
pa trebao je i mene zovnuti da mu pomognem :D
 
T

Todi

Guest
todi, kazes imas tomicu pa nemozes izigravati serifa. meni to djeluje kao da bi ga izigravao da si veci od auta pa ti sada zao :mrgreen:

tibore88
varas se,rekao sam nisam takav tip,zna se vrijeme i mjesto gdje dokazujes svoje mogucnosti, da se razumijemo ja volim brzinu,mapirao sam svoj auto i ide ko zvijer,ali uvjek hladne glave stiskam gas,bacim sa ekipom i poneki race naravno tamo gdje nikoga ne mozemo ugroziti, a samo cu ti reci, ko se maca laca od maca i gine.
zamisli situaciju da se u vozilu nalazila kcer od te vozacice,curica 9god.
i nedaj boze da je netko poginuo,nemoras biti kriv u prometnoj nezgodi al sama spoznaja da si sudionik te nezgode i ako si imalo covjek,svjestan si cinjenice da je i zbog tvog vozila netko izgubio zivot(jesi li poduzeo sve radnje da mozda to izbjegnes), ako si ti tip koji moze s takovom spoznajom mirno zivjet OK.
zato ponavljam bistre i hladne glave upravljate svojim vozilima,
reci cu ti jednu recenicu koju je moj zapovjednik u vojsci nama vozacima govorio kad smo izlazili sa vozilima na teren(ja sam vozio BMW 320i)
NE DOZVOLI DA TE POVUCE SNAGA MOTORA
toliko od mene
LP
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Tako je tu kad nas kombi preticao auto i lupio u IMT koji se taman priključio iz polja na cestu i sudar lice u lice. Traktorista zajedno sa krovom od kabine odletio u polje a vozaču kombija skoro ništa. Na kraju vozač kombija tvrdio da je traktorista kriv jer nije pazio, a on preticao na punoj crti, mislim objašnjenja :evil:
Ovo je točno. Ovaj se nije smio uključiti u promet ak je videl vozilo na svojoj strani ceste. Samo kaj to svi zaboravljaju.
Vozač kombija, u tom slučaju, može biti kriv samo za pretjecanje na punoj crti, ali ne mora i za izazivanje nesreće.
To ti je isto kao da skrećeš ulijevo, a netko te pretječe.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ak je videl vozilo na svojoj strani ceste
Pa nije auto bio na njegovoj strani ceste nego na drugoj. Traktorista je iz polja skretao desno a ne lijevo, kako onda on može biti kriv???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pa nije auto bio na njegovoj strani ceste nego na drugoj. Traktorista je iz polja skretao desno a ne lijevo, kako onda on može biti kriv???

Neznam jesi li shvatio dobro. Obje vozne trake ceste su bile zauzete (u desnoj je auto a u lijevoj kombi koji ga pretječe) i traktorist nije smio izaći na glavnu cestu. Trebal je provjeriti MOŽE li se uključiti u promet a da ne ugrozi druge. Nije provjerio! On je kombiju prepriječio put i onemogućil mu završiti radnju koju je ovaj započeo prije uključivanja traktorista u promet. Da je traktor vozil po svojoj traki prije početka pretjecanja, onda bi vozač kombija bil kriv. Ovak nije i nemre biti.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
traktor vozil po svojoj traki prije početka pretjecanja, onda bi vozač kombija bil kriv
Upravo to. Traktor uredno izašao na cestu i trenutak kasnije kombi i auto izlaze iz zavoja a kombi sa 100+km/h i rukom na lijevom žmigavcu.

Ja prvi nisam dobro napisao ili smo se krivo sporazumijeli ;)
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
B

BAGERISTA

Guest
Da čovijek ne povijeruje,,,,,,koliko malo triba za tragediju........
A neka je samo staremu dobro,,,,,ovako je moj izgleda,,,,samo ča je bija na tri dijela,,,,ža mi je da nema slika,,jer je bilo ružno za vidit..
 
M

Miško 007

Guest
Sigurno je ograničenje od 100 km/h dovoljeno da je on lagano vozio vidio bi traktor i traktor bi se uključio na vrijeme.
 

Najnoviji postovi

Na vrh