• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Puknio bi vjerovatno svaki u toj situaciji,ovaj je bar najjeftiniji :D


Tačno tako, vjerovatno bi svaki eksplodirao, neznam samo zašto si ga išao puniti, otkud ti ta ideja? :scratch
Nov akumulator iz trgovine ne treba puniti, ako nemože velgrati onda je neispravan.
Kad puniš akumulator van vozila onda odvrni i izvadi čepove. Akumulator je pun kad počne intenzivno oslobađanje plina sa ćelija (elektrolit ključa).
Na vozilo ga stavljaj tek kad se ključanje smiri, i stavljaš prvo + klemu pa onda -, ovo je zato da izbjegneš kratak spoj mase sa alatom. Kad skidaš onda ideš obrnutim redom, znači prvo minus pa onda plus.
Kad isključuješ punjač sa akumulatora uvijek ga prvo ugasi na prekidač ako ga ima, ako nema prekidača onda prvo izvuci utikač iz utičnice pa tek onda skidaj stezaljke sa klema. Na taj način ćeš izbjeći pojavu iskre prilikom skidanja stezaljki punjača.
A moguće posljedice iskrenja su ti već dobro poznate :weedman:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Malo mu kliznula noga s kvacila
302807_496347657072888_1850759641_n.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
http://www.24sata.hr/crna-kronika-n...sudarila-poginuo-muskarac-291617?from=preview

Poginulog sam u ponedjeljak navečer čupao traktorom iz svoje grabe bio pijan ko torba i eto, vjerojatno je opet alkohol bio u pitanju. :(
pokoj mu duši.. ali iritira me tvoj post uvaženi kolega...možda si mu mogao spasit život da si pozvao policiju i da ga zatvore na par dana..ili slučaj blicanja kad se vidi policija...dali je netko od vas razmišljao da oni tu stoje jer imaju dojavu o monstrumu koji je oteo vašu kčer, sestru, rodicu...i ona nedaj bože završi kao sirota A..., a vi ste blicanjem upozorili tog Paravinju, koji se okrenuo i otišao drugim putem da izbjegne patrolu...ajmo malo tako gledat pa nečemo imat toliko paravinja. ispričavam se ako sam off.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
pokoj mu duši.. ali iritira me tvoj post uvaženi kolega...možda si mu mogao spasit život da si pozvao policiju i da ga zatvore na par dana..ili slučaj blicanja kad se vidi policija...dali je netko od vas razmišljao da oni tu stoje jer imaju dojavu o monstrumu koji je oteo vašu kčer, sestru, rodicu...i ona nedaj bože završi kao sirota A..., a vi ste blicanjem upozorili tog Paravinju, koji se okrenuo i otišao drugim putem da izbjegne patrolu...ajmo malo tako gledat pa nečemo imat toliko paravinja. ispričavam se ako sam off.

da oni imaju dojavu o monstrumu ne bi stajali tamo, a oni upravo i jesu tamo di jesu samo zato da kažnjavaju i gule sirotinju, štoviše, čak im auti nisu ni zanimljivi više nego su sad na tapeti biciklisti i pješaci... zahvaljujuči blicanju izbjegao sam kaznu x puta koju sam mogao platiti.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
da oni imaju dojavu o monstrumu ne bi stajali tamo, a oni upravo i jesu tamo di jesu samo zato da kažnjavaju i gule sirotinju, štoviše, čak im auti nisu ni zanimljivi više nego su sad na tapeti biciklisti i pješaci... zahvaljujuči blicanju izbjegao sam kaznu x puta koju sam mogao platiti.
samo se ti uzdaj u blicanje...što češ učiniti kad nebude blicanja a ti sa 120 naletiš na dijete. stoga ponavljam, nije bitna kazna već posljedica toga što činiš.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
A razumijem da te iritira, i mene to sad iritira. Ali većina bi tako učinila, jer u maloj sredini gdje se svi znaju, i kad vidiš nekoga u grabi već pretpostavljaš tko je jer takvima to nije prvi put i svjestan si toga da je takav čovjek bio i na odvikavanju i imao svakakvih susreta s policijom pa se eto ništa nije promjenilo. Onda da mu spakujem policiju pa me dođe za koji dan pijan napadati, ili nešto slično.Ne možeš mu to napraviti jer imaš sažaljenja nad njim..Izvukao sam ga ponudio prijevoz doma što je bio odbio i što sam mogao, naravno da sam znao što bi mu se desilo za par dana da bih drukčije postupio, ali eto, lako sad bit pametan. Pokoj mu duši
A ovo za blicanje..I sam blicam ljudima iako je kažnjivo jer kako kaže zetorboy mnogo su puta takvi ljudi i meni omogućili izbjegavanje kazne zbog veće brzine od dopuštene.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Žalosno ali nema godine da u V.Grđevcu netko smrtno ne strada,vjerujte da nitko od nas ne vozi uvijek po propisima ali da ima seronji od murije ima,što se tiće čupanja iz grabe ,tu sam stručnjak ,evo jučer jedan završio prek puta ali samo sam mu posudio lanac i izvukao ga sukrivac sa autom,po tom pitanju imam iskustva ohoho,šta reći samo saučešće i laganu nogu svima,eto nemam neki bijesni auto ali največi razlog moje recimo normalne vožnje su moji juniori i samo polako,još nikad nisam zakasnio nikud
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
samo se ti uzdaj u blicanje...što češ učiniti kad nebude blicanja a ti sa 120 naletiš na dijete. stoga ponavljam, nije bitna kazna već posljedica toga što činiš.

ja se nikad nevozim 120 na sat, da se razumijemo, najviše 20 km prek ograničenja, + pojas nekad.. i to ti je oko 1000 kn kazne, a druga stvar, vozim auto od 15-ak tis eur, nikad nije s njim zagrebano i cviljeno s gumama i iživljavano na njemu jel su djelovi i održavanje malo preskupi za takvu vrstu sporta, sam kažem, ja za tih 10-15 km prek ograničenja najebem isto kao i onaj koji divlja.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dosta je bilo brze voznje, alkohola i nepostivanja znakova.
vratimo se na temu..

znamo svi ono narodnu da je nekome lakse utjerat metar u ... nego centimetar u...

e pa tako je i doslo do ovoga. i odmah da se branim, nisam sudjelovao u tome iz protesta, samo sam gledao sa sigurne udaljenosti. :?





nije ju mogao pokrenuti s mjesta pa je pokusao na stranu, da se okrene na pasnjaku i sa zaletom izadje. srecom, stao je na vrijeme.
7 paleta je bilo gore, 8,5t. normalno da nije islo, ali.. :roll:





susjed je priskocio upomoc, pridrzao malo





izravnali rudu





i sa dva traktora ju izvukli van.


nije do toga trebalo ni doc, ali eto, kad direktor neslusa..

posljedica nema, osim izrovane basce..

sad se tome mozemo smijat, a malo je falilo da sada vani ravnamo prikolicu, stranice, skupljamo umjetno.

ali, sve je dobro, sto se dobro svrsi. :)
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
zetor je riješio situaciju 8) :finga: ;) :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
zetor je riješio situaciju 8) :finga: ;) :partyman:

slična stvar ljudi ručno istovarali kukuruz u klipu (sjedili u prikolici i bacali ga na transporter) ruda bila smotana više od 45 i kada su istrpali čošak, prikolica lagano sjeda i naginje se a oni u paiku, skoro babe popadale dolje, ja bio na polju u blizini zovu me i ja zakvačim umarski lanac za rudu izravnam je i sve OK
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
tibor88 i sam sam bio puno puta u situaciji kad sam hladno gledo usijane glave sigurne u sebe kako pokusavaju dokazati nesto sto u stvari nisu u stanju uraditi pa su posljedice bile katastrofalno porazavajuce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh