• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sve je krenulo ljepo i glatko ali nakon par metara samo je počela tonuti prikolica,malo jedna malo druga strana,na kraju obadvije strane potonule. Sa prvom prikolicom sam izašao sam,ali za druge dvije mi je bila potrebna pomoč Zetora 6340














Ovo je več druga prikolica i tu sam ostao,bila je potrebna pomoč :madmana:



 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144














Polje je dugačko oko 200-300metara i preko cjelog polja ovake kolovozine sam napravio :madmana:





Video sa prvom prikolicom gdje sam se sam izvukao
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=TnF5Wdvkcro[/YT]
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A zašto si išao po toliko mokrom tlu to raditi,i ovdje bi mogli biti komentari tipa ,, Idiot ,, i ostali komentari sl. pridjeva. Sada nakon nekog vremena bit če priče kako mi je ovdje tlo jako teško za obradu i neče plug u zemlju.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bili smo svjesni situacije da bi tamo mogao ostati,ali opet to je umjetna livada i mislilo smo da će ići dobro pošto je več ugaženo i valjano bilo.
Nemamo više kuda sa gnojem pa sam išao probati,jer šta mi vrijedi negdje vozit na hrpu pa opet to trpat i vozit.
Ima par ljudi u selu koji su vozili jučer i dns pa im išlo i eto htjeli i mi probat jer iduči tjedan ima opet padat kiša i biti još gore
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hehe, kvalitetno odradjeno :mrgreen:

ima li tko da nije zapao sa djubretarkom? ako vise nema kuda izbacivat, mora vozit. makar probat jel se moze. mislim da je dado shvatio da se ipak nemoze :mrgreen:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tako je kolega Tibor probao sam i nije išlo i eto ostavio sam se toga,jer da nisam probao nebi ni znao a več nismo imalu kuda bacat đubre,sada čemo pričekat zimu malo da smrzne pa onda vozit
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam na jednoj đubretarki vidio veoma dobar sistem , ako počinješ zapadati možeš da okreneš kontar smijer letvi na patosu i svo djubre vratiš do prednje stranice da se izvučeš iz zapadanja
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To ima i moja Sipova đubretarka,ali šta da radim sa gnojivom kad je puna prikolica?!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Eh dugo več nisam zapao s đubretarkom:?
To zato kaj više par godina ne vozim kroz zimu,,:p

@Dado121: kod tebe stvarno jako mokro čim si zapao na livadi..:eek:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vozili smo đubre pred 2mj i opet puno đubrište,pa smo morali probat ako ide ide.
To je umjetna livada.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
jaao bratee,nista bez zetora ;)
jos ja gledam odvezao si jedno 4 puta i nisam te vise vidio,a Mario se voza cijelo vrijeme za tobom,hehe.
Jesu te livade bar bile u planu preorat ili? ako nisu,onda ce bit :axe:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dada ništa bez zetora
3 puta sam odvezao i onda sam išao spremit prikolicu,čeka bolje dane.A šogor je bio danas šlep služba.
To smo ostavili umjetnu livadu namjerno za vožnju đubra u zimi jer su one uz put,uz glavnu cestu pa da nevozim tolko puno blata po cesti i da nerazbijam puno poljske puteve,tamo čemo sadit kukuruz za silažu i sve je to bilo planirano,da ako moram ostat negdje sa prikolicom da najbolje tamo ostanem,sve smo si to ljepo zamislila tata i ja,ali danas jednostvano nije išlo
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Tako je kolega Tibor probao sam i nije išlo i eto ostavio sam se toga,jer da nisam probao nebi ni znao a več nismo imalu kuda bacat đubre,sada čemo pričekat zimu malo da smrzne pa onda vozit

to si mogel odma napravit,nebi onog cirkusa po zemlji napravil...kolega prek zime vozi sa kipericom i kipa na uvratini,pa onda poslije samo rastepa sa đubretarkom dok su za to povoljni uvjeti...
...dok je kod mene puna jama sa gnojnicom isto ne vozim dok se malo ne pomrzne i onda "vozi Miško" kolko te volja jedva da se tragovi vide...:supz::partyman:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Normalno da je umjetna livad mokrija uvijek od prirodne.
A čuj, sad sam gnoj u tragove i bit će ok :)
Zakaj si išal još na livadu kad prvi put vidio da mokro...
Trebao malo pričekat, akarar ovaj snijeg, poslčje njega se malo uvijek pomrzne pa onda vozit
Nekak ti DF slab :) , ja još nisam zapal sa sličnom kombinacijom,a svakak sam smucal prikolicu :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kad nemas kud s gnojem moras ga probat vozit a kad prikolica propadne do osovine mozes se slikat!!!

[/IMG]

[/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bas tak zakrkas ju do osovine i mir onda samo decki prikolice su nam podjednake velicine al jacine traktora bas i ne :):):)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
sad vam samo fale poljoprivredni inspektori da izmjere dubinu traga....i odrape po zakonu...:axe:...a misilm da i datum ne odgovara eu propisima...:weedman:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma kad oni pocnu svoje obaveze ispunjavat u dogovoreno vrijeme i ja cu a do tad bolje da mi ne dolaze jer bi moglo bit:axe::)
Sta ni na svojoj privatnoj zemlji nemogu napravit kolotecine???
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh