• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
I eto opet problema kod mene,sa zadnjoj prikolicom,odmrzlo i bilo živo blato,taman u sredini polja bio jarak i voda stajala,a tamo sam trebao istresti zadnju prikolicu:
Traktor je doslovno ostao visjeti na motoru i više nisam mogao ni napred ni nazad :(
















 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prvo stigao u pomoč Zetor 6340,ali bezuspješno,onda došao u pomoč Fiat 880,ni sa dva traktora nisu me mogli izvuć. Potrgali smo 3 lanca,da bi na kraju istresao gnoj na hrpu i posebno vukli traktor a posebno prikolicu:
Traktor je namjenjen samo za šumske potrebe




Malo polje razrovano ništa strašno :mur::mur:

 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Probao sam Markovu teoriju o tome da on zaglibi dokle može,ali izgleda da to nije najbolje riješenje,sada znam za ubuduće da ako nejde da istrpam prije vremena gnoj na hrpu ili zovem pomoć. Ovo mi je sad sve velika škola i znam za ubuduće.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pa šta uradi od tog traktora do osovina si ga zakopal dobro da si izašel van iz tog blata vozi rano ujutro dok je zemlja smrznuta poslje kad otopi nema više vožnje ...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tak je i bilo,vozio sam od 8h ujutro,ovo je bilo oko 2h popodne,prigrijalo sunce i počeo se topit snjeg,reko ajde još ovu jednu prikolicu da dovršim ovo polje,da nemoram drugi dan vozit,i eto problema
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Probao sam Markovu teoriju o tome da on zaglibi dokle može,ali izgleda da to nije najbolje riješenje,sada znam za ubuduće da ako nejde da istrpam prije vremena gnoj na hrpu ili zovem pomoć. Ovo mi je sad sve velika škola i znam za ubuduće.
po meni je pravilo svih pravila čim stane treba stati a nezakapati se bezveze nego zvati pomoć dok još nije kasno da nebi kao ovi biseri sa đonijima.. http://youtu.be/zT785DC6CXY
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh Dado...milo moje, miloga ti jarce...

strašno, strašno...nemoj nigda više tak daleko terati, ako vidiš da nejde-stani,skipaj!

jao,odem na pivkana, ne mi dobro...
a kaj da si imal sipovku 80-PRO
UHHH, NESMEM NI ZAMISLITI!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Hahahahhaha,el te jako šlagiralo :(rofl):
Da sam imao neku tandemku možda nebi se to desilo šta se desilo,jer imak tandemke imaju 4 kotača i šire
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Hahahahhaha,el te jako šlagiralo :(rofl):
Da sam imao neku tandemku možda nebi se to desilo šta se desilo,jer imak tandemke imaju 4 kotača i šire

bome je!

ma pusti to sve, nebi ti ništ pomoglo jer je mekano i nemreš ni peše tuda!

jaooo, nemoj da te iz EU vide kak poboljšavaš strukturu tla!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Probao sam Markovu teoriju o tome da on zaglibi dokle može,ali izgleda da to nije najbolje riješenje,sada znam za ubuduće da ako nejde da istrpam prije vremena gnoj na hrpu ili zovem pomoć. Ovo mi je sad sve velika škola i znam za ubuduće.

Eto,bar si probao moju teoriju,sad ti nemože poslije bit žao jer si dao sve od sebe i ipak nije išlo..:(handshake)::(party)::(giggle):

Polje bi zrovali svakak,zakopo se ti 10cm ili do getribe,a za izvuč se uvijek nađe neko s dovoljno jakim traktorom..:(happy):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad samo malo pretanjuraj i zatanjuraj te jarke kaj ste prekopali prije oranja i to bude sve ok :)

I moja preporuka, traktori se iz blata ne vleču s lancem, samo prava SAJLA prijatelju :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Eto,bar si probao moju teoriju,sad ti nemože poslije bit žao jer si dao sve od sebe i ipak nije išlo..:(handshake)::(party)::(giggle):

Polje bi zrovali svakak,zakopo se ti 10cm ili do getribe,a za izvuč se uvijek nađe neko s dovoljno jakim traktorom..:(happy):

Da dao sam sve od sebe,par puta sam se izvukao sam,ali ovaj put nije išlo :mur:
Ako me nisu mogla dva traktora izvuč sa prikolicom teško da bi još jedan traktor pomogao,jedino sa vitlom

Sad samo malo pretanjuraj i zatanjuraj te jarke kaj ste prekopali prije oranja i to bude sve ok :)

I moja preporuka, traktori se iz blata ne vleču s lancem, samo prava SAJLA prijatelju :)

Tata je rekao da bi probali gruberom ako bi nam ga jedan čovjek posudio,bili su to šumarski lanci,ali eto desilo se,dva su pukla ovako ko od šale,a treči jer su cukli

Dado jel to neka druga prikolica? Ili mi se čini?

Nije to je uvjek ista prikolica,imamo ju od 97god. i neplaniramo ju tako skoro mjenjati,jer smo prezadovoljni sa njom
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jao dado,rekao mi je tata da si zapao,ali vitlo je vec bilo tamo,a nisi me zvao,reko necu dolazit,jos ces mislit da se naslađujem,hehe.
Ja sam i danas vozio problema(zapadnja) ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da znam da si vozio jer da nisi zvao bi te da pokažeš tu svoju makinu na djelu
druga stvar je vozit po uzbrdini i po terenu gdje nestoji voda,a druga stvar gdje stoji voda,odi pogledaj na polje kako voda stoji i šta sam napravio od njega. To je ono gdje je moje pokraj tvojega,usput ti je kad ideš kod nas u selo
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kolega dado!
trebali ste vezati paranak za slobodni traktor i izvukli bi ste bez problema traktor i prikolicu , znam iz iskustva
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
kolega dado!
trebali ste vezati paranak za slobodni traktor i izvukli bi ste bez problema traktor i prikolicu , znam iz iskustva

Daj mi to malo pojasni šta je to? i kako bi ga izvukli skupa s prikolicom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Sad samo malo pretanjuraj i zatanjuraj te jarke kaj ste prekopali prije oranja i to bude sve ok :)

I moja preporuka, traktori se iz blata ne vleču s lancem, samo prava SAJLA prijatelju :)

Ja ipak vjerujem samo tregeru onome ''pravom'' za šlepanje , njega možeš terorisati do besvijesti :icon_anal:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Daj mi to malo pojasni šta je to? i kako bi ga izvukli skupa s prikolicom?

paranak to ti je ono čime se služe mehaničari kad vadu motore ili dižu teške djelove u radoji lanci preko reduktora sad neznam kako vi to zovete ima ih svakakve nosivosti od 500 kg. pa na više, s time kad sa njim izvlačiš traktor mora biti u leru zači nesmije biti pogon uključen ja sam sa njim izvlačio zetora crystala 8045 bez problema i kamion od 7,5 tona
 

Najnoviji postovi

Na vrh