• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Komer, ne zezaj se s popustom, jer na svim policama koje glase na tvoje ime gubiš popust, a ne samo na toj od traktora.
Daj mu 500kn (iako nisi kriv) i nek si razliku plati sam. Ak bu došlo do suda koštalo bu više.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@brgud štovani kolega..volio bih da mi pokažeš ovo što si opisao da stoji u zakonu, gdje to stoji?? Usput..što stoji u Tvom zakonu kad se mimoilaze autobus i vozilo s prikolicom. Shvatite da je kolega Komer s traktorom vukao dvoosovinsku prikolicu koja je zauzimala cijelu širinu ceste i nije se imao kamo pomaknuti,a naročito ne vožnjom unatrag, dok je vozač cadyia imao sve mogučnosti ali se gurao gdje mu nije mjesto. Ako je bio toliko siguran da je on u pravu..trebao je sačekat Policiju, odsvirat u frulicu i dati na uvid sve važeče dokumente. Obično kad nešto od ovoga nije u redu..izbjegava se zvanje Policije..misleći da če ovaj drugi naivac potpisat evropsko izvješće i na osiguranju priznat da je kriv.Ovo me asocira na aktualnu temu Kolindin autobus, i "kuhača za volanom osobnog", koja se nije maknula vozilu pod pratnjom, jer očito nezna propise kao ni ovaj sa cadyem. Svaki dan na cestama vidimo kako se vozači ne miču vozilima hitne..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
U slučaju autobus (barem tak piše na vjestima) automobil nije kriv. Maknul se kolko je mogel i stal, a autobus se kretal i zapel. Prijava ide autobusu koji je širi, jači, teži... neznam kaj je uopče delal na tak uskoj cesti.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Obzirom da je on stao s autom ....istna nakon neuspjesnog manevra izbjegavanja....a ti si se gibao te ga zapeo-kriv ko kruska nemas kaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Slažem se s Savom, največi problem je kaj je kasnije promjenil priču i tu je pokazal svoj obraz

Ako sam ja dobro shvatil stali su obojica, ali prekasno. Komer veli da se on zaustavil tren prije.

Daj mu 500kn (iako nisi kriv) i nek si razliku plati sam. Ak bu došlo do suda koštalo bu više.
Bez obzira ko je kriv i ko lovi u mutnom ja nikad nebi pristal na 500 kuna. Šteta na onom krediju je puno, puno veča i razlika bu ogromna. Na tih 500 bu pristal jedino lokalni problem koji bu tih 500 stepel na neki način a da mu se nebudu u đepu ni ugrijale a auto naravno nikad nebu popravil.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Od svega ovdje nadrobljenoga, nešto je sigurno točno a nešto možda i nije. Određeni članci zakona se mogu primjeniti u određenim situacijama, dok u nekoj drugoj situaciji taj isti članak se ne može primjeniti. Zavisi od slučaja do slučaja.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
On se nebi zaustavio da nije bilo rupe i stepenica.
Da je htio stati,stao bi prije,a ne pred kraj prikolice od 10m dužine.
Možda sam u krivu,ali drugi auto koji je nailazio nakon svega ovoga,a nije vidio što je bilo,u rikverc se parkirao u susjedno dvorište da mogu proći.
Nije se nagurao pod prikolicu da vidi da neide.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Iako zakon o sigurnosti prometa na cestama imam u malom prstu..montirao sam u auto ovo...prestrašna stvar, imam i zadnju kameru..sve bilježe..npr. ostaviš auto parkiran i netko te udari..obje kamere se pale i snimaju,upozoravaju na skretanje s prometne trake i blizine vozila ispred vas pri večim brzinama...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ali to te ne pravda...mogao si ti stati prije...
Isto vrijedi i za njega,zar ne?
Mogao je prije stati,imao je gdje..ja sam se vozio cca 6-8kmh u 4.sporoj.a on nije ispod 40 garant.
Ali nebitno.
Još mi se sad odvrtio film da kad sam izašao iz traktora,a prikolica i auto spojeni,on se pokušavao na silu pomaknuti,ali bio je na mekanom pa su kotači proklizavali..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ili ako ti ususret ide autobus (plavo - nacrtani) na ravnom dijelu prometnice (a prometnica je dovoljno široka) za mimoilaženje dva autobusa, a ti si u osobnom automobilu. Miči se kud god (brže) možeš!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Dalje nije moglo , morao sam stati prije nego sam upao do kraja i pozvati pomoc.
Gume su prilicno ćelave , jednostavno ne ide.

22583 22584
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Istovar sam pokrenuo iz očaja :hahah:
A manje tovariti nije opcija :hahah::hahah:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene otac isto ovako zapao, a mene nije bilo da ga potegnem i sve izbacio na jedno mjesto. Jedno 2 godine nista niej raslo na tom mjestu :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh